در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش قیمت در بازار ارزهای رمزنگاری به دنبال کاهش CPI در ماه آوریل

0 492

بازار ارزهای رمزنگاری روز چهارشنبه افزایش یافت، چون شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) آمریکا کمی پایین تر از حد انتظارات بود و دارایی های دیجیتال را از وضعیت کسل کننده خارج کرد.

قیمت بیت کوین حدود 7 درصد افزایش یافت و برای اولین بار پس از 24 آوریل از سطح 66000 دلار عبور کرد. در زمان انتشار این مطلب، قیمت آن در حدود سطح  66150 نوسان می کرد. اتریوم تقریبا 4 درصد افزایش داشت و به سطح 3000 دلار رسید.

سولانا و نیر پروتکل به ترتیب با 13 و 16 درصد بیشترین افزایش را در بین 20 ارز برتر بازار داشتند. این افزایش پس از انتشار داده های شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا رخ داد که نشان داد نرخ تورم در ماه آوریل نسبت به ماه مارس اندکی کاهش یافته است.

کاهش اندک CPI در ماه آوریل

 براساس داده های CPI، نرخ تورم ماهانه در آوریل 0.3 درصد افزایش یافت که 0.1 درصد کمتر از انتظارات بود و سایر ارقام مطابق با پیش بینی ها بودند. CPI سالانه در ماه آوریل 3.4 درصد بود، که 0.1 درصد کمتر از ماه مارس (3.5 درصد) و مطابق با برآورد 3.4 درصد بود. شاخص Core CPI که هزینه های غذا و انرژی را شامل نمی شود، 0.3 درصد در ماه آوریل افزایش یافت که در حد انتظار بود و 0.1 درصد نسبت به ماه مارس (0.4 درصد) کاهش داشت. 

همزمان با داده های نرخ تورم، داده های شاخص خرده فروشی آمریکا منتشر شد که برای آوریل 0 درصد در مقابل انتظارات 0.4 بود.  شاخص خرده فروشی در ماه مارس 0.6 درصد بود. 

این داده ها تسکین دهنده ای برای سرمایه گذارانی بود که نگران بودند افزایش مجدد نرخ بهره و اوضاع آشفته اقتصادی ممکن است فدرال رزرو را مجبور کند از سیاست پولی انبساطی خود عقب نشینی کند و حتی به افزایش نرخ بهره فکر کند.

به گفته تحلیلگران بیتفینکس، سرمایه گذاران این را یک تغییر وضعیت به صعودی می دانند، چون این اولین کاهش CPI در سه ماه گذشته است. این کاهش به همراه قصد فدرال رزرو برای کاهش ترازنامه خود، برای دارایی های ریسکی مثبت تلقی می شود.

بررسی بازارهای مالی سنتی نیز نشان می دهد که بازار سهام ایالات متحده نیز روند صعودی داشته است. شاخص  S&P 500 بیش از 1 درصد رشد کرد و به بالاترین سطح خود رسید که نشان دهنده علاقه مجدد به ریسک پذیری در بین سرمایه گذاران است.

احتمال افزایش بیشتر بیت کوین

تحلیلگران سوئیس‌بلاک (Swiss Block) در تلگرام اعلام کردند که افزایش قیمت بیت کوین همچنین نشان دهنده خروج آن از یک روند نزولی بود که قیمت را در چند هفته گذشته در یک منطقه محدود نگه داشته بود.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

سوئیس‌بلاک گفت:

بیت کوین بالاخره در حال انجام حرکت بزرگتری است. از اوج ماه مارس منتظر محرکی برای خروج از یک ساختار بزرگ بودیم. به لطف CPI و داده های شاخص خرده فروشی به این هدف رسیدیم.

بازار ارزهای رمزنگاری

براساس تحلیل این شرکت، بیت کوین پس از خروج از این الگو ابتدا تا سطح 69000 دلار افزایش خواهد یافت و سپس ممکن است به سمت اوج جدید در حدود سطح 84000 دلار افزایش یابد. در مرحله بعدی صعودی، آلت کوین ها رشد قابل توجهی خواهند داشت.
آلت کوین ها چه هستند؟آنچه باید درباره آنها بدانید

منبع coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.