در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بیت کوین در آستانه ثبت بدترین عملکرد سه ماهه؛ فشار فروش ادامه دارد

0 368

به نظر می‌رسد که بیت کوین آماده می‌شود تا بدترین عملکرد سه ماهه خود را از زمان روند نزولی در ابتدای سال 2018 به ثبت برساند.

سه ماهه فعلی همچنین در مسیر قرار گرفتن در رتبه دوم بدترین رکورد برای بیت کوین در هشت سال گذشته (تقریبا از ابتدای سال 2014) است.

براساس داده‌های Skew، بیت کوین حدود 46 درصد در این سه ماهه کاهش یافته که ضعیف‌ترین سه ماهه پس از سه ماهه اول سال 2018 است. در آن زمان، قیمت این ارز پس از اصلاح از بالاترین سطح سال 2017، در سه ماه تقریبا  50 درصد کاهش یافت.

بیت کوین
عملکرد سه ماهه بیت کوین

رشد بیت کوین از ابتدای سال جاری تاکنون 10 درصد است، اما در بدترین سه ماهه پس از سه ماهه اول سال 2018 قرار دارد.

از ابتدای سال 2019 تاکنون، سه ماهه دوم سال 2021 چهارمین سه ماهه ای است که شاهد روند نزولی قیمت بیت کوین بوده ایم. قیمت این ارز در سه ماهه اول سال 2020 حدود 10 درصد و در سه ماهه  سوم و چهارم سال 2019 به ترتیب حدود 21.5 و 13.6 درصد کاهش یافته است.

سرمایه‌گذاران بزرگ در حال فروش بیت کوین

براساس گزارش هفتگی “جریان سرمایه صندوق دارایی‌های دیجیتال” CoinShares در 21 ژوئن، نهادهای سرمایه‌گذاری برای ششمین هفته متوالی به کاهش موقعیت‌های بیت کوین خود ادامه داده اند. در حالی که خروج سرمایه از محصولات سرمایه‌گذاری این ارز طی هفت روز 89 میلیون دلار بوده است.

به طور کلی، محصولات سرمایه‌گذاری ارز رمزنگاری برای سومین هفته متوالی شاهد خروج سرمایه بوده اند و سرمایه‌گذاران در هفته گذشته 79 میلیون دلار را از این بازار خارج کردند.  با این حال، CoinShares خاطرنشان می‌کند که دارایی‌های چندگانه 10 میلیون دلار، پولکادات 1.2 میلیون دلار و ریپل 800000 دلار ورودی داشته اند.

طبق داده‌های ارائه شده توسط شرکت تجزیه و تحلیل گلس نود، علاوه بر نهادهای سرمایه‌گذاری، میزهای معاملاتی فرابورس و استخراج کنندگان نیز در حال فروش دارایی‌های بیت کوین خود هستند.

براساس گزارش این شرکت، دارایی‌های بیت کوین میزهای معاملاتی فرابورس به پایین‌ترین سطح رسیده که آخرین بار در مارس 2020 مشاهده شده است. در حالی که استخراج کنندگان نیز در هفته‌های اخیر و در بحبوحه توقف عملیات استخراج در چین، اقدام به فروش کرده اند.

فرابورس
کل موجودی میزهای فرابورس

استخراج کنندگان بیت کوین فروش خود را در طول ماه ژوئن افزایش داده اند، چون صنعت استخراج بزرگ‌ترین مهاجرت را در طول تاریخ خود تجربه می‌کند.

انباشت توسط برخی سرمایه‌گذاران

اما همه اقدام به خروج از موقعیت‌های خود نکرده اند و برعکس در حال افزایش موجودی خود هستند. آنتونی پمپلیانو برای حدود یک میلیون دنبال کننده خود در توییتر نوشت که با استفاده از استراتژی میانگین هزینه دلار، بیت کوین را انباشت می‌کند.

پمپلیانو با معرفی خود به عنوان ” یک معامله‌گر حریص که تضمین ضرر خود را دارد”، تایید می‌کند که هیچ سرنخی از جهت حرکت قیمت بیت کوین در کوتاه مدت ندارد. به همین دلیل است که او بر چشم انداز بلند مدت خود برای این ارز برتر بازار تاکید می‌کند.

گلس نود همچنین یادآوری می‌کند که دارندگان بلندمدت (آدرس‌هایی که از نظر تاریخی ارزهای انباشت شده را نمی‌فروشند) از زمان اصلاح قیمت از رکورد 64900 دلار در ماه آوریل، دارایی‌های بیت کوین خود را به میزان قابل توجهی افزایش داده اند.

آدرس بیت کوین
افزایش موجودی دارندگان بلندمدت
اگر ترسیده اید، فقط به یاد داشته باشید که دارندگان بلند مدت بیت کوین در حال حاضر چه کاری انجام می‌دهند. اجازه ندهید نوسانات باعث خروج شما از بازار شوند، بلند مدت فکر کنید.

کاهش قیمت بیت کوین به زیر سطح 30000 دلار در 22 ژوئن

قیمت بیت کوین برای اولین بار از ژانویه به زیر سطح 30000 دلار رسید و این باعث وحشت معامله‌گران کم تجربه بازار شد که هنوز یک چرخه کامل بازار را تجربه نکرده اند.

با کاهش قیمت به سطح 29000 دلار، خریداران فرصت طلب برای خرید وارد عمل شدند. اما تحلیل‌گران هشدار می‌دهند که ممنوع شدن عملیات استخراج در چین و کمبود حجم خرید به این معنی است که بیت کوین هنوز به کف خود نرسیده است.

در حالی که بیت کوین از اوایل ماه مه از سوی چندین منبع تحت فشار بوده است، فشار فروش اخیر عمدتا از طرف استخراج کنندگان چینی ایجاد شده که مجبور به توقف عملیات استخراج خود شده اند.

داده‌های کوین تلگراف مارکتس پرو و تریدینگ ویو نشان می‌دهند که بیت کوین پس از کاهش به سطح 28800 دلار، خیلی سریع به بالای سطح 30000 دلار برگشت. در زمان انتشار این مطلب، قیمت آن در حدود سطح 33800 دلار بود.

قیمت بیت کوین
نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین

پس از اظهار نظر برایان نلسون، نامزد فعلی معاون وزیر خزانه داری در امور تروریسم و اطلاعات مالی، قیمت به بالای سطح 30000 دلار بازیابی شد. وی گفت که در صورت انتخاب شدن برای این پست، قصد دارد اجرای مقررات جدید پیرامون ارز رمزنگاری را در اولویت قرار دهد.

توقف استخراج در چین باعث آشفتگی بازار می‌شود

فشارهای وارد شده بر بیت کوین و کل بازار ارز رمزنگاری توسط اِلی لو رست (از شرکت ExoAlpha) مورد تاکید قرار گرفته اند. وی گفت که معامله‌گران چینی طی ماه گذشته فروش گسترده ای داشته اند.

لو رست همچنین به ” برنامه زمانی باز کردن قفل خرید و فروش در گری اسکیل اشاره کرد که منجر به فشار فروش بیشتری می‌شود. بنابراین، سرمایه‌گذاران کم تجربه به خاطر ترس از کاهش بیشتر، اقدام به فروش کردند.

با توجه به این فشارها، لو رست معتقد است که قیمت در ماه جولای بین 25000 تا 35000 دلار خواهد بود. البته حجم کم که معمولا در ماه آگوست رخ می‌دهد، می‌تواند این روند نزولی را تسریع کند یا شکل دهنده روند صعودی باشد.

سناریوی صعودی برای حرکت امروز توسط دیوید لیفچیتز (مدیرعامل  ExoAlpha) ارائه شد. وی اظهار داشت که با توجه به بازیابی سریع قیمت و حرکتی که در 22 ژوئن در بازار مشاهده شد،  به نظر می‌رسد کف بیت کوین در 29000 دلار و اتریوم در 1700 دلار باشد.

با این حال، لیفچیتز در مورد کف قیمت هشدار داد و گفت به دلیل ماهیت پر نوسان بازار ارز رمزنگاری، تعیین دقیق آن بسیار دشوار است.

کاهش شدید قیمت آلت کوین‌ها

بازار آلت کوین‌ها در 22 ژوئن به همراه بیت کوین سقوط کرد و اکثر ارزهای این بازار شاهد کاهش دو رقمی بودند. در ضمن، معامله‌گران برای تبدیل ارزهای خود به ارز پایدار هجوم آوردند تا از سرمایه‌های خود محافظت کنند.

قیمت اتریوم همراه با قیمت بیت کوین به سطح‌های بالاتر بازیابی شد و با بازگشت به بالای سطح 1900 دلار، اصلاح 15 درصدی خود را جبران کرد.

لایوپییر و سلو دو توکنی بودند که موفق شدند بر خلاف جهت بازار حرکت کنند و رشد مثبت روزانه را به ثبت برسانند. قیمت آنها به ترتیب 15 و 9 درصد افزایش یافت.

در حال حاضر، ارزش کل بازار ارز رمزنگاری حدود 1.35 تریلیون دلار و نرخ تسلط بیت کوین تقریبا 46.7 درصد است.

منبع Cointelegraph cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.