در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سه دلیلی که نشان می دهند روند بیت کوین صعودی خواهد شد

0 660

رسیدن قیمت بیت کوین به زیر سطح 29000 دلار در 22 ژوئن، باعث ترس و وحشت در بازار شد و عده کمی از تحلیل‌گران گفتند که احتمال کاهش آن به زیر سطح 20000 دلار وجود دارد.

بسیاری از معامله‌گران در توییتر ارز رمزنگاری بر روی شکل گیری صلیب نزولی در نمودار بیت کوین به عنوان نشانه ای از کاهش احتمالی دیگر قیمت متمرکز شده اند. اما تحلیل‌گران با دیدگاه مخالف‌، این الگو را سیگنالی برای خرید در سطح‌های پایین می‌دانند.

صلیب نزولی
صلیب نزولی

برخی معامله‌گران به سه دلیل هنوز بر روند صعودی بیت کوین تاکید می‌کنند که عبارتند از: مرحله “فنر یا اسپرینگ” در مدل انباشت وایکوف، خرید مداوم توسط دارندگان بلند مدت و شکل گیری یک تله خرسی در نسبت طلایی که شبیه حرکت‌های مشاهده شده در طول روندهای صعودی قبلی است.

رسیدن به مرحله “فنر” در مدل وایکوف

مدل انباشت وایکوف طی ماه گذشته در بین تحلیل‌گران ارز رمزنگاری محبوب شده، چون حرکت قیمت بیت کوین از زمان فشار فروش و سقوط در 19 مه، این الگو را به طور دقیق دنبال می‌کند.

وایکوف
مدل انباشت وایکوف

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید، کاهش قیمت بیت کوین به زیر سطح 29000 دلار و بازیابی سریع آن به بالای سطح 32000 دلار باعث شده تا برخی تحلیل‌گران بگویند که مرحله “تست فنر” در فاز C الگوی وایکوف انجام شده است. این نشان می‌دهد که قیمت در اصلاح فعلی به کف خود رسیده و اکنون حرکت خود به سمت سطح‌های بالاتر را آغاز کرده است.

نکته: مرحله فنر یا اسپرینگ در واقع یک شکست جعلی در جهت نزولی است. در این مرحله قیمت برای آخرین بار یک شکست جعلی رو به  پایین دارد. پس از آن، قیمت سریع بازیابی می‌شود و روند صعودی آن به سمت سقف‌های جدید شروع می‌شود.

اگر این پیش بینی درست باشد، بیت کوین وارد مرحله D ( معروف به “مرحله افزایش”) می‌شود که در این مرحله روند صعودی آن تایید خواهد شد و هر کاهش قیمت به سطح حمایت جدید، فرصت‌هایی برای خرید بوجود خواهد آورد.

در مرحله D انتظار می‌رود که قیمت به سقف‌های جدید برسد. به طور کلی، در مراحل D و E روند بازیابی قیمت تا سطح 60000 دلار ادامه خواهد یافت.

دارندگان بلند مدت هنوز صعودی هستند

یکی دیگر از نشانه‌های صعودی که تحلیل‌گران به آن اشاره کرده اند، انباشت مداوم توسط دارندگان بلند مدت است. 

انباشت
انباشت توسط دارندگان بلندمدت

بر اساس شاخص موقعیت خالص دارندگان بلندمدت بیت کوین، سرمایه‌گذاران از اواخر ما آوریل شروع به خرید و انباشت کرده اند و آنها  همزمان با کاهش قیمت به منطقه 40000 تا 30000 دلار در ماه مه، فعالیت خود را به طور قابل توجهی افزایش داده اند. داده‌های درون شبکه ای نیز نشان می‌دهند که این سرمایه‌گذاران در کاهش اخیر قیمت وارد موقعیت‌های خرید شده اند.

این فعالیت بیانگر آن است که معامله‌گران باتجربه با چرخه‌های بازار بیت کوین آشنا هستند و آنها با توجه به ترس زیاد و احساسات پایین در بازار، منطقه فعلی را فرصت خوبی برای باز کردن موقعیت‌های لانگ می‌دانند.

بیشترین سود نصیب کسانی می‌شود که در حین سقوط قیمت و کاهش احساسات ریسک خرید یک دارایی را می‌پذیرند و اینها موقعیت‌هایی هستند که در آن معامله‌گران خلاف‌گرای (کسی که برخلاف روند بازار خرید و فروش می‌کند) به مقصود خود می‌رسند.

کمین یک تله خرسی در نسبت طلایی

سومین سناریو که برخی از تحلیل‌گران روی آن تمرکز کرده اند، نشان می‌دهد که حرکت فعلی قیمت یک تله خرسی ایجاد کرده است. این الگو حرکتی را بازتاب می‌کند که در آخرین چرخه صعودی مشاهده شده  و شامل کاهش به ضریب نسبت طلایی 1.618 است. پس از آن یک شکست صعودی رخ خواهد داد و قیمت به سقف‌های جدید خواهد رسید.

تله خرسی
تله خرسی در نسبت طلایی 1.618 قبل از مرحله هیجان زیاد، درست مانند چرخه قبلی

از این منظر ، بازار در حال حاضر در مرحله آگاهی از چهار مرحله روانشناختی حباب‌های دارایی است. پس از تله خرسی، بیت کوین وارد مرحله هیجان زیاد می‌شود که در آن پوشش گسترده رسانه ای توجه فعالان جدید بازار را به سمت این ارز جلب می‌کند و سپس قیمت “براساس این توهم که این دارایی برای همیشه افزایش خواهد یافت” به بالاترین سطح‌ها خواهد رسید.

پیش بینی‌های قبلی رسیدن قیمت بیت کوین به سطح 200000 دلار تا سه ماهه سوم یا چهارم سال 2021 توسط پیتر برندت (معامله‌گر با تجربه)،  حاکی از آن است که هنوز به اوج مورد انتظار نرسیده ایم.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.