در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

تایید یک سیگنال صعودی بسیار مهم برای بیت کوین

0 2,259

طی روزهای گذشته صحبت هایی درباره شاخص “نوارهای هش” بیت کوین شده است. این شاخص سیگنال ها را از قطع شدن (صلیب) میانگین متحرک کوتاه مدت و بلند مدت نرخ هش شبکه استخراج می کند.

سرمایه گذاران ارز رمزنگاری بحث در این مورد را آغاز کرده اند، چون نوارهای هش نشان می دهند که بیت کوین در آستانه چاپ یک سیگنال صعودی بسیار مهم قرار دارد. به گفته سازنده این شاخص، سیگنال مورد نظر چند ساعت قبل تایید شده است.

سیگنال خرید بیت کوین تایید شد

طبق گزارش ها، نوارهای هش در روز یک شنبه در حال تشکیل یک سیگنال “خرید” بودند، چون قیمت ها به آرامی به سطح های بالاتر حرکت کردند.

چارلز ادواردز( مدیر دارایی دیجیتال و خالق شاخص روبان های هش) پس از بسته شدن شمع روزانه در روز یک شنبه، این سیگنال را تایید کرد:

سیگنال خرید شاخص نوارهای هش تایید شد. این سیگنال پساهاوینگ خیلی خاص است. احتمالا زمان زیادی طول خواهد کشید تا سیگنال بعدی شکل بگیرد……بنابراین روند صعودی بزرگ شروع می شود.

confirmation of the Bitcoin Hash Ribbons "buy" signal
نمودار تایید سیگنال خرید شاخص روبان های هش

این سیگنال اهمیت بسزایی دارد، چون به لحاظ تاریخی قبل از روندهای صعودی پارابولیکی قیمت بیت کوین تشکیل شده است.

ادواردز جدول زیر را به اشتراک گذاشت. این نمودار نشان می دهد که هر بار روبان های هش سیگنال “خرید” تشکیل داده اند، منجر به افزایش های پارابولیکی با متوسط 5520 درصد شده اند.

Bitcoin's gains in the wake of a Hash Ribbons "buy"
افزایش پارابولیکی قیمت بیت کوین در پی سیگنال خرید روبان های هش

دفع شدن مارپیچ مرگ 

آخرین سیگنال خرید نوارهای هش تنها به این دلیل امکان پذیر است که استخراج کنندگان پس از توقف عملیات استخراج (کاپیتولاسیون) سریع به شرایط نرمال برگشته اند.

نیک چانگ در تاریخ 12 جولای در یک سری توییت های ادامه دار به تحلیل وضعیت فضای استخراج این ارز رمزنگاری پرداخت.

مهمتر از همه، میانگین متحرک هفت روزه نرخ هش شبکه بیت کوین با رسیدن به بالای 124.5 اگزاهش در ثانیه رکورد جدیدی را به ثبت رساند. نرخ هش نسبت به یک سال قبل تقریبا دو برابر شده است. قدرت استخراج کنندگان علی رغم نصف شدن پاداش بلاک در ماه مه سال جاری و کاهش 50 درصدی درآمد آنها، بیشتر شد.

نیک چانگ در توییتی نوشت:

نرخ هش بیت کوین بعد از هاوینگ 27 درصد کاهش یافت و به تازگی به بیش از 124 اگزاهش در ثانیه رسید و رکورد جدیدی را ثبت کرد. بار دیگر هیچ ” مارپیچ مرگی” وجود نداشت و این به معنی روند صعودی بلند مدت برای بیت کوین است.

Hash rate
رکورد جدید درخ هش

به نظر می رسد که ثبات و استحکام در سیستم استخراج از چهار روند زیر حاصل می شود:

  • سرمایه گذاری توسط شرکت های استخراج ارز رمزنگاری به ویژه در ایالات متحده آمریکا و کانادا : یک شرکت به تنهایی 17400 دستگاه جدید استخراج از شرکت بیت مین خریداری کرده است.
  • فرارسیدن فصل بارندگی در کشور چین: هزینه های برق در کشور چین در فصل بارندگی کاهش می یابند و به همین دلیل استخراج کنندگان می توانند دستگاه های بیشتری را روشن کنند.
  • فروش دستگاه های استخراج کارآمدتر : شرکت های سازنده دستگاه های استخراج اسیک در حال فروش دستگاه های  کارآمدتر هستند.
  • جنگ احتمالی نرخ هش ناشی از منافع ملی برخی کشورها، یعنی ایران و ونزوئلا.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.