در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

ریزش قیمت بیت کوین به زیر 20000 دلار؛ نظر تحلیگران چیست؟

0 640

قیمت بیت کوین در 29 ژوئن در طول معاملات روزانه به زیر سطح 20000 دلار سقوط کرد و معامله گران هشدار می دهند که این سطح حمایت بسیار مهم ممکن است در نهایت پس از چندین بار تست شکسته شود.

داده های کوین تلگراف مارکتس پرو و تریدینگ ویو نشان می دهند که این ارز بزرگ بازار در ساعات ابتدایی معاملات در 29 ژوئن با فشار فروش مواجه شد و فروشندگان توانستند قیمت آن را به پایین ترین سطح روزانه در 19857 دلار برسانند. در زمان انتشار این مطلب، قیمت آن در حدود سطح 20000 دلار در نوسان بود.

بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

در حالی که بیت کوین تلاش می کند تا از منطقه محدود فعلی خارج شود و جهت حرکت خود را مشخص کند، تحلیلگران تحلیل های خود را در مورد آینده این ارز ارائه کردند. در این مطلب نظرات برخی از آنها را بررسی خواهیم کرد.

برای یک تابستان پرنوسان آماده شوید

یک تحلیل گر و کاربر توییتر با نام مستعار “IncomeSharks” نمودار زیر را به اشتراک گذاشت و به معامله گرانی که به دنبال ورود به موقعیت در این سطوح هستند، هشدار داد. این نمودار مسیر احتمالی حرکت بیت کوین را در ماه های آتی نشان می دهد.

قیمت بیت کوین
نمودار روزانه بیت کوین

IncomeSharks گفت:

افراد زیادی در مناطق تغییر جهت ناگهانی قیمت دچار ضرر و زیان می شوند نه در مناطق کاهش بزرگ. من به دلایل زیادی نسبت به روند میان مدت صعودی هستم. تابستان امسال فصل نوسان قیمت در یک منطقه محدود و انباشت است.

کاربر توییتر با نام “Altcoin Sherpa” نمودار زیر را به اشتراک گذاشت و بر اهمیت سطح 20000 دلار تاکید کرد. از نظر وی، احتمال کاهش بیشتر قیمت وجود دارد.

سطح حمایت
نمودار 4 ساعته بیت کوین

Altcoin Sherpa گفت:

20000 دلار یک منطقه بسیار مهم در بازه های زمانی کوتاه تر است. اگر این منطقه شکسته شود، به نظر من دوباره شاهد حرکت به سمت منطقه 17000 دلار خواهیم بود. اگر این منطقه کف قیمت باشد، انتظار دارم که دوباره منطقه 17000 تا 18000 دلار تست شود.

احتمال کاهش قیمت بیت کوین تا سطح 16400 دلار

به گفته رکت کپیتال (Rekt Capital)، حرکت اخیر قیمت منعکس کننده سایر بازارهای نزولی است و می تواند نشانه هایی را در مورد این که کف قیمت در کجا قرار دارد، ارائه کند.

میانگین متحرک
نمودار هفتگی بیت کوین

در هفته منتهی به 20 ژوئن، حجم خرید بیت کوین در نزدیک میانگین متحرک 200 هفته ای مشابه حجم خرید در نزدیک همین میانگین متحرک در کف بازار نزولی سال 2018 بود.
برای آشنایی بیشتر با بازار های نزولی و صعودی، به مطلب زیر رجوع کنید:
بازار صعودی (گاوی) و بازار نزولی (خرسی) چه هستند؟ چگونه می توان در این بازارها معامله کرد؟

رکت کپیتال گفت:

با این حال، در طول شکل گیری کف قیمت در سال 2018، این حجم خرید قبل از کاهش 20 درصدی بود. در حال حاضر، اگر قرار باشد بیت کوین پس از حجم خرید اخیر 20 درصد کاهش یابد، قیمت آن به سطح 16400 دلار خواهد رسید.

نوسان در یک منطقه محدود منجر به انباشت می شود

چشم انداز صعودی تر توسط کاربر توییتر مایلز جی کریتیو (Miles J Creative) ارائه شد. وی با انتشار نمودار زیر از این نظریه که “بازار صعودی در راه است” حمایت کرد.

انباشت
قیمت بیت کوین در مقابل موج هولد بیش از یک سال

این تحلیل گر گفت:

در گذشته، بیت کوین تنها در زمان خروج از بازار نزولی، ساختار انباشت فعلی را داشته است. شاید این بار متفاوت باشد، اما انباشت نشان می دهد که بازار صعودی در راه است.

در زمان انتشار این مطلب، ارزش کل بازار ارز رمزنگاری در حدود سطح 890 میلیارد دلار و نرخ تسلط بیت کوین 42.7 درصد بود.
ارزش بازار (Market Cap) چیست و چه اهمیتی دارد؟
چگونه از نرخ تسلط بیت کوین در معاملات استفاده کنیم؟

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.