در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش آدرس های با بیش از 100 بیت کوین؛ آیا این یک سیگنال صعودی است؟

0 1,333

بر اساس داده های شرکت سانتیمنت (Santiment)، آدرس های بیت کوین که بیش از 100 بیت کوین دارند، رو به افزایش هستند. چهل و سه کیف پول جدید بیش از 1000 بیت کوین در اختیار دارند، در حالی که این ارز رمزنگاری در زیر سطح 10000 دلار معامله می شود. اخیرا افزایش تعداد نهنگ های بیت کوین منجر به روند صعودی کوتاه قیمت آن شده است.

شرکت سانتیمنت دریافت که بیش از 43 کیف پول جدید ارز رمزنگاری طی 5 روز گذشته موجودی خود را به  بیش از 100 بیت کوین رسانده اند. آنها تقریبا 16000 آدرس بیت کوین دارند که قیمت این ارزها با نرخ های فعلی بیش از 17.75 میلیون دلار است.

نهنگ بیت کوین
حرکت نهنگ ها

خرید در زمان کاهش قیمت

در ماه های اخیر، حرکت نهنگ ها شاخص اصلی برای پیش بینی روند قیمت بیت کوین بوده اند. همزمان با افزایش تعداد آدرس های دارای بیش از 100 بیت کوین، قیمت کاهش یافت. به طور کلی، این الگو نشان داد که نهنگ ها پس از کاهش قیمت این ارز اقدام به خرید کرده اند.

برای مثال، وقتی که قیمت بیت کوین در 12 مارس (معروف به پنجشنبه سیاه) بیش از 50 درصد کاهش یافت، تعداد کیف پول های دارای بیش از 100 بیت کوین به بالای 16250 عدد رسید. همچنین، قیمت بیت کوین قبل از سومین هاوینگ به بالای 10000 دلار افزایش یافت، در حالی که تعداد آدرس های دارای 100 بیت کوین کاهش یافت.

نهنگ ها با افزایش تعداد آدرس ها در حال انباشت مجدد بیت کوین هستند. وقتی این ارز رمزنگاری در یک منطقه ثابت معامله می شود و سطح مقاومت تکنیکال خود را تست می کند، نوید یک روند رو به رشد را می دهد. بنابراین، به نظر می رسد که در حال حاضر نهنگ ها انباشت می کنند، چون اصلاح قیمت در کوتاه مدت رخ نخواهد داد.

بیت کوین
نمودار یک روزه قیمت بیت کوین بر حسب دلار

این به یک طرف متمایل شدن در بازار ثابت را نشان می دهد. بیت کوین در 5 روز گذشته در منطقه محدود  9300 تا 9700 دلار گیر افتاده است. بنابراین، اگر انباشت ادامه پیدا کند، در حالی که قیمت ثابت باشد، به احتمال زیاد یک روند صعودی کوتاه مدت به سمت 10000 دلار شروع خواهد شد. در ضمن، کاهش تعداد آدرس های دارای 100 بیت کوین به معنای اصلاح نزولی در مرحله بعدی خواهد بود.

شرکت سانتیمنت تایید کرد که:

طی چند ماه گذشته، افزایش تعداد نهنگ های بیت کوین همزمان با روند صعودی کوتاه مدت این ارز برتر بازار بوده است و برعکس؛ کاهش نهنگ های کوتاه مدت به طور معمول نشان می دهد که به زودی اصلاح قیمت رخ می دهد.

وضعیت تکنیکال بیت کوین

تکنیکال بیت کوین در نمودار روزانه نیز به حرکت صعودی بالقوه به سمت سطح 10000 دلار اشاره می کند. این ارز در حال حاضر منطقه حمایت کانال صعودی خود را تست می کند که مانند یک گُوِه نزولی ظاهر می شود. شاخص قدرت نسبی بالاتر از عدد 53 است و فرصت کافی برای هُل دادن قیمت به منطقه اشباع خرید را دارد.

از طرف دیگر، شکسته شدن به زیر سطح حمایت این گُوِه نزولی می تواند بیت کوین را در معرض کاهش به سطح 8694 دلار قرار دهد. هرگونه کاهش بیشتر، قیمت را به سطح 6776 دلار خواهد رساند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.