در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

ژائو: نرخ بالای تورم و رکود اقتصادی موجب پذیرش بیت کوین می شوند

0 570

با اطمینان می توان گفت که چانگ پنگ ژائو نسبت به آینده بیت کوین و ارز رمزنگاری خوش بین است. ژائو مهمان برنامه “Squawk on the Street” شبکه سی ان بی سی بود و در مورد شرایط حال حاضر بازار ارز رمزنگاری و فاکتورهای تاثیرگذار بر این بازار صحبت کرد. شنیدن نکات مثبت در مورد بازار از زبان یک شخصیت بزرگ ، آن هم در شرایط پر از ترس چرخه فعلی، آرامش بخش و دلگرم کننده است.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

اگرچه تجارت بایننس به عملکرد آلت کوین ها (به ویژه بایننس کوین) وابسته است، ژائو بین بیت کوین و ارز رمزنگاری تفاوت زیادی قائل است. در ادامه نظر مدیرعامل بایننس را در مورد شرایط فعلی بازار و آینده بیت کوین و ارز رمزنگاری تحلیل می کنیم.
آلت کوین ها چه هستند؟آنچه باید درباره آنها بدانید

چانگ پنگ ژائو در برنامه تلویزیونی چه گفت؟

اولین سوال مجری برنامه درباره حمایت خریداران از منطقه 20000 دلار بود. چانگ پنگ ژائو گفت که این ” اوج آخرین بازار صعودی” بود، بنابراین یک ” مقاومت روانی” در آنجا وجود داشت. تا قبل از این چرخه، قیمت بیت‌کوین هرگز به پایین اوج چرخه قبلی خود سقوط نکرده بود، اما این بار این اتفاق افتاد و احتمالا به دلیل تحمل ریسک پایین شرکت تسلا و سقوط شبکه ترا بوده است. با این حال، خریداران در نهایت از  منطقه 20000 دلار حمایت کردند.

سپس، مجری در مورد عوامل دیگری مانند افزایش عرضه پول یا همبستگی بیت‌کوین با نزدک پرسید. ژائو در پاسخ گفت که این دو فاکتور با هم مرتبط هستند، اما در نهایت “این روانشناسی چرخه‌های بازار است و اوج چرخه قبلی مقاومت بود. وی در ادامه گفت که بهتر است توضیح ارائه شده برای روانشناسی چرخه‌های بازار در بایننس آکادمی (Binance Academy) را بازگو کنم:

به طور خلاصه، احساسات بازار، به احساس کلی سرمایه‌گذاران و معامله‌گران در مورد قیمت یک دارایی اشاره دارد. هنگامی که احساسات در بازار مثبت هستند و قیمت‌ها به طور مداوم افزایش می یابند، گفته می‌شود که روند صعودی (موسوم به بازار صعودی یا گاوی) است. بر عکس، بازار نزولی نامیده می‌شود، زمانی که قیمت ها به طور مداوم کاهش می‌یابند.

اخیرا شاخص ترس و طمع برای بینش در مورد احساسات فعلی بازار مورد بررسی قرار گرفت. نتیجه زیر حاصل شد:

هفته گذشته، عدد این شاخص حتی تا 34 افزایش یافت، زیرا روند قیمت در بازار صعودی بود. با این حال، با پایان یافتن این دوره و سقوط مجدد بازار، احساسات سرمایه‌گذاران نیز سقوط کرد. این گزارش اشاره می‌کند که این روند نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بیت‌کوین (و به طور کلی بازار ارز رمزنگاری) بر این باورند که روند صعودی اخیر فقط یک شکست جعلی بوده است.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین در بایننس

کاتالیزور بعدی چیست؟

سوال بعدی این بود که چه فاکتور یا فاکتور هایی می توانند روند صعودی بعدی را برای بیت کوین و ارز رمزنگاری رقم بزنند. ژائو در پاسخ با احتیاط گفت که هیچ کس نمی تواند آن را به درستی پیش بینی کند. هیچ کس NFTها، دیفای و غیره را پیش بینی نکرده بود، که آخرین روند صعودی بازار را به همراه داشتند.  در سال 2017 به نظر می رسید که عرضه های اولیه سکه (ICO کاتالیزور افزایش قیمت هستند. شش ماه قبل از وقوع آن اتفاقات، افراد بسیار کمی توانستند آن را پیش بینی کنند.

ژائو
در بازارهای صعودی، مدیریت ریسک را اعمال کنید. اگر همه چیز به صفر برسد، آیا زندگی شما همچنان خوب خواهد بود؟اگر خوب نباشد، بیش از حد سرمایه گذاری کرده اید. آن را به نصف کاهش دهید و دوباره این سوال را بپرسید. بیش از حد سرمایه گذاری نکنید (مشاوره مالی نیست).

در پایان، ژائو نظر خود را درباره روند بازار گفت. وی معتقد است که شرایط این بار تغییر کرده و بازار بسیار گسترده تر شده و اپلیکیشن های جدید زیادی در حال توسعه هستند. در کل، بازار در جهت مثبتی حرکت می کند و اکثر کشورها به جای ممنوعیت بیت کوین و ارزهای رمزنگاری، چارچوب های نظارتی را اتخاذ می کنند. اگرچه به خاطر قیمت ها در بازار ترس وجود دارد، پیش بینی روند صعودی با چنین شرایطی سخت نیست.

همچنین، اظهارات آخر ژائو در مورد وضعیت فعلی جهان جالب توجه بودند. درباره شرایط کلان اقتصادی باید گفت که بحث ها پیرامون نرخ بالای تورم و رکود و غیره خواهد بود. همه این موارد منجر به پذیرش بیشتر بیت کوین و در کل ارزهای رمزنگاری خواهند شد.

تحلیل قیمت بیت کوین

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین نشان می دهد که اگر این ارز به بالای سطح 24340 دلار برسد، تقاضا برای آن به سرعت افزایش خواهد یافت. با شکست مثلث متقارن و افزایش کانال قیمت با شیب تند، خریداران بیشتری به موقعیت خرید ورود خواهند کرد. اگر سطح حمایت 22300 دلار شکسته شود، فروشندگان سریع وارد عمل خواهند شد و حرکت صعودی فعلی را تضعیف خواهند کرد.

چانگ پنگ ژائو
نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین

حجم پایین خرید تنها تهدید برای روند صعودی فعلی است. خریداران قبلا پس از چنین روند های صعودی، با اصلاح روبرو شده بودند. تهدید دیگر برای افزایش قیمت، همبستگی بیت کوین با بازار سهام است، زیرا افزایش فعلی را می توان به افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو نسبت داد. افزایش سریع و ناگهانی نیز فروش را به دنبال دارد و باید دید که آیا حجم فروش بالا خواهد بود یا پایین.

نگرانی از حجم معاملات در تحلیل ها منعکس شده است. بیت کوین باید سطح حمایت 22000 دلار را حفظ کند. فروشندگان از هر حرکت صعودی تضعیف شده برای ایجاد موقعیت های بزرگ شورت استفاده خواهند کرد که این می تواند شاخص های صعودی تکنیکال را به نزولی تبدیل کند.

منبع newsbtc cryptopolitan

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.