در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

10 ارزی که در سال 2019 بهترین عملکرد را داشته‎اند

1 1,568

از ابتدای سال 2019 بازار ارزهای رمزنگاری دارای نوسانات شدید و عجیبی بوده است.

به عنوان مثال در ماه ژانویه، ارزش کل بازار در حدود 130 میلیارد دلار بود، اما علائمی از رشد را نشان می داد. تا ماه جولای بازار شاهد هجوم گسترده خریداران به این فضا بود که باعث حرکت صعودی و رسیدن ارزش بازار به 373 میلیارد دلار شد. پس از آن روند صعودی کاملا فروکش کرد و در حال حاضر ارزش کل بازار در حدود 200 میلیارد دلار است.

برخی از ارزهای رمزنگاری توانستند در طول سال وضعیت خوب خود را حفظ کنند و برخلاف رکودی که در چند ماه اخیر بر بازار ارزهای رمزنگاری حاکم بود، رشد داشتند. در لیست این ارزها خبری از نام بیت کوین نیست.

چین لینک

عده کمی از دیدن نام چین لیک در لیست ارزهایی که بهترین عملکرد را در سال 2019 داشته اند، ممکن است شگفت زده شوند. این پلتفرم در اصل به دنبال ایجاد پلی بین قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاک چین و اپلیکیشن های مورد استفاده در دنیای واقعی است.

از نظر قیمتی، چین لینک سال را با افزایش قیمت کندی آغاز کرد. قیمت این ارز طی یک دوره 5 ماهه از 0.31 دلار به 0.45 دلار رسید. با این حال، طی هفته اول ماه جولای، چین لینک به اوج قیمت خود رسید و با قیمت 3.74 دلار مبادله می شد. با این که چین لینک طی چند ماه گذشته تحت تاثیر نوسانات نزولی بازار قرار گرفته و مقداری از ارزش خود را از دست داده است، اما همچنان بالاتر از 1.8 دلار مبادله می شود.

در کل قیمت چین لینک از ابتدای سال بیش از 500 درصد افزایش یافته است. قیمت این ارز در برابر بیت کوین در مدت مشابه نیز رشد بسیار چشمگیری داشته و به رقم 300 درصد رسیده است.

بایننس کوین

این توکن که در اواخر سال 2017 به بازار عرضه شد، ارزی است که با اهداف تجاری، جهت تسهیل پرداخت های مختلف مربوط به کارمزد تراکنش ها در بستر صرافی بایننس، ایجاد و استفاده شد. علاوه بر این بایننس مشوق ها و تخفیف های مختلفی را برای استفاده از این ارز دیجیتال در معاملات داخلی صرافی خود به دارندگان بایننس کوین ارائه می دهد.

BNB سال را با قیمت حدود 6 دلار آغاز کرد. اما در هفته پایانی ماه مه قیمت بایننس کوین به 35.2 دلار رسید. یعنی یک رشد 450 درصدی. در طول سه ماهه سوم سال 2019 قیمت این ارز از 33.1 دلار به 15.79 دلار کاهش یافت و یک وارونگی چشمگیر قیمتی را نشان داد. اما طی 2 ماه گذشته ارزش BNB نسبتا پایدار مانده و میانگین قیمت این ارز در ماه دسامبر و در حال حاضر پایین تر از 14 دلار است. از ابتدای سال ارزش بایننس کوین در برابر دلار 140 درصد افزایش یافته است.

تزوس

تزوس(XTZ) یک پلتفرم محاسباتی غیرمتمرکز است که از یک پروتکل تایید رسمی و یک نوع پروتکل اجماع اثبات سهام برای موضوعات داخلی و مربوط به بروز رسانی استفاده می کند. با توجه به نحوه کار این سیستم، نگهدارندگان توکن XTZ واجد شرایط دریافت توکن های اضافی در ازای ایجاد و تایید بلاک ها هستند.

از نظر عملکرد قیمتی، تزوس سال را با قیمتی حدود 0.47 دلار آغاز کرد. با این حال تا پایان سه ماهه اول سال 2019 ارزش این توکن افزایش چشمگیری یافت و به قیمت 1.06 دلار رسید. عملکرد افزایشی تزوس بین آوریل تا ژوئن ادامه داشت. قیمت تزوس در ماه مه سال جاری میلادی به 1.88 دلار رسید. در سه ماهه سوم سال جاری قیمت این ارز کمی کاهش یافت و در منطقه 1 تا 1.2 دلار در نوسان بود. با این حال و از ابتدای ماه دسامبر این دارایی رمزنگاری بار دیگر بهبود یافت و توانست بین 10 ارز برتر از نظر ارزش بازار قرار گیرد. در حال حاضر قیمت این ارز در حدود 1.5 دلار است.

در طول سال 2019 ارزش تزوس بر حسب دلار بیش از 190 درصد رشد کرده است.

سینتِتیکس نتوُرک توکن

سینتِتیکس نتوُرک توکن(SNX) یک توکن ERC20 است که به منظور تسهیل کلیه تراکنش های مرتبط با مبادلات سینتِتیکس استفاده می شود. علاوه بر این توکن های SNX با استفاده از یک مدل همتا به قرارداد معامله می شوند.

بین ژانویه تا آوریل سال جاری قیمت هر توکن SNX حداکثر به 0.07 دلار رسید. با این حال از ماه مه قیمت این ارز دیجیتال همچنان در حال افزایش است و تنها در تاریخ 26 نوامبر افت کمی داشته است.

به طور کلی از ابتدای سال 2019 ارزش SNX بیش از 200 درصد افزایش یافته است و در حال حاضر با قیمت 1.3 دلار مبادله می شود.

بیت کوین کش

در حال حاضر یکی از 10 ارز برتر از نظر ارزش بازار یکی از فورک های بیت کوین، یعنی بیت کوین کش است.

از نظر عملکرد قیمتی، هر بیت کوین کش در هفته دوم ژانویه با قیمت 135 دلار مبادله می شد. با این حال با شروع ماه آوریل، قیمت این ارز به 300 دلار نزدیک شد. قیمت بیت کوین کش در تاریخ 26 ژوئن به 480 دلار رسید، جایی که نقطه اوج قیمتی بود. در طی سه ماهه سوم سال 2019 ارزش بیت کوین کش نسبتا پایدار ماند و در حدود 300 دلار معلق بود. اما از ابتدای ماه نوامبر قیمت این ارز مدام در حال کاهش است و ارزش آن در حال حاضر به 190 دلار رسیده است.

در کل و در طی 12 ماه گذشته، ارزش بیت کوین کش بر حسب دلار بیش از 30 درصد افزایش یافته است.

کازموس

کازموس(ATOM) یک شبکه غیر متمرکز است و شامل کلکسیونی از بلاک چین های مختلف که هرکدام مستقل، مقیاس پذیر و قابل تعامل هستند. این پلتفرم توجهات زیادی را در سال 2019 به سمت خود جلب کرد، به ویژه ارز رمزنگاری متعلق به این پلتفرم. قیمت ATOM طی ماه مه به طرز چشمگیری افزایش یافته است. برای درک بهتر باید گفت که این ارز در ابتدا در ICO خود و در ماه ژانویه با قیمت 0.001 دلار مبادله می شد. قیمت کازموس در حال حاضر به 4.3 دلار رسیده است.

لایت کوین

لایت کوین نیز یکی از 10 ارز برتر از نظر ارزش بازار است که توسط چارلی لی به عنوان نسخه کاربر پسند بیت کوین ایجاد شد.

لایت کوین در هفته اول ماه ژانویه با قیمت 32 دلار مبادله می شد. اما تا 22 ژوئن با یک افزایش قیمت چشمگیر به سطح 141 دلار رسید. از آن زمان تا کنون عملکرد قیمتی لایت کوین رو به کاهش است و در حال حاضر با قیمت حدود 40 دلار مبادله می شود.

در کل قیمت لایت کوین بر حسب دلار از ابتدای سال در حدود 40 درصد افزایش یافته است.

بیسیک اتنشن توکن

بیسیک اتنشن توکن(BAT) ارز دیجیتالی است که در مرورگر اینترنتی Brave مورد استفاده قرار می گیرد. Brave یک مرورگر اینترنتی مبتنی بر بلاک چین است که کاربران خود را با دادن پاداش برای تماشای تبلیغات، گذراندن مدت زمانی مشخص در یک وبسایت خاص و غیره، تحریک می کند. از نظر فنی چارچوب این مرورگر کاملا مشابه Chromium است. پروژه ای که توسط برندان ایک، فرد پشت جاوا اسکریپت و بنیانگذار پروژه Mozilla، ساخته شده است.

BAT سال را با قیمت حدود 0.13 دلار آغاز کرد. با این حال در نیمه دوم ماه آوریل قیمت این ارز به بالاترین حد خود و حدود 0.44 دلار رسید. پس از آن، همراه با 50 ارز برتر دیگر تا ماه سپتامبر روند نزولی خود را طی کرد. سپس بار دیگر BAT روند صعودی خود را آغاز کرد و در 17 نوامبر به قیمت 0.27 دلار رسید. از ابتدای ماه دسامبر قیمت BAT تقریبا در اطراف قیمت 0.17 دلار ثابت باقی مانده است.

در طول سال 2019 ارزش BAT در حدود 35 درصد افزایش یافته است.

اتریوم

اتریوم در حال حاضر در رتبه دوم بزرگترین ارزهای رمزنگاری در بازار قرار دارد. توسعه دهندگان اتریوم این پلتفرم را به عنوان یک رایانه جهانی برای قراردادهای هوشمند معرفی کردند. پروتکل دیجیتالی که به تسهیل، تایید و اجرای قراردادی که شرایط آن از قبل تعیین شده، کمک می کند. علاوه بر این اکوسیستم اتریوم امکان صدور توکن های ERC20 را نیز فراهم می کند.

در 13 ژانویه، اتریوم با قیمت 116 دلار مبادله می شد. با این حال طی 6 ماه بعد ارزش این ارز افزایش یافت و سرانجام در 26 ژوئن به حدود 334 دلار رسید که بالاترین قیمت سالانه اتریوم بوده است. پس از این حرکت صعودی، قیمت اتریوم همراه با بسیاری دیگر از ارزها شروع به کاهش کرد و به محدوده بیت 180 تا 150 دلار رسید.

از اواخر نوامبر اتریوم بین 130 تا 150 دلار مبادله می شود. از این رو می توان گفت که اتریوم از ابتدای سال یک افزایش 20 درصدی داشته است.

اییاس

اییاس یک پلتفرم ارز رمزنگاری است که می تواند توسط توسعه دهندگان برای ابداع تعدادی از برنامه ها و اپلیکیشن های غیرمتمرکز استفاده شود. در این راستا توکن EOS برای تسهیل تراکنش های ناشناس در سیستم و انجام فرایندهای داخلی استفاده می شود. علاوه بر این، بلاک چین اییاس به گونه ای طراحی شده که بسیار مقیاس پذیر باشد و فضای زیادی برای سفارشی سازی داشته باشد. این یکی از اصلی ترین دلایل افزایش محبوبیت پروژه اییاس است.

از نظر عملکرد قیمتی، اییاس در هفته دوم ژانویه با قیمت 2.23 دلار مبادله می شد. بین ماه فوریه و مه، قیمت این ارز رشد مناسبی داشت، به طوری که قیمت اییاس در 31 مه به 8.54 دلار رسید. در طی 5 ماه بعد، این ارز بین 3 تا 3.8 دلار مبادله می شد. با این حال از هفته آخر نوامبر قیمت اییاس تقریبا پایدار مانده و در حال حاضر با قیمت 2.55 دلار مبادله می شود.

اییاس از ابتدای سال افزایش 10 درصدی داشته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. حمید نیری می گوید

    قیمت atom باتوجه به سایت coinmarketcap.com، در هیچ بازه زمانی ۰.۰۱ دلار نبوده و حداقل قیمت حدود ۱.۸۳ دلار رو در ۵ام سپتامبر نشون میده و از اون زمان به بعد اتم خیلی قوی و خوب نشون داده و من تونستم ازش سود خوبی بگیرم