در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

احتمال افزایش قیمت بیت کوین طی چند روز آینده

1 3,211

تعطیلات سال نو میلادی سال گذشته و ماه های منتهی به آن، برای دارندگان بیت کوین خاطره خوبی ندارد. در نوامبر و دسامبر سال 2018، رهبر ارزهای رمزنگاری، یعنی بیت کوین، یک افت شدید را تجربه کرد. در حقیقت طی یک دوره چهار هفته ای، هر کسی که در بیت کوین سرمایه گذاری کرده بود، نیمی از سرمایه خود را از دست داد.

اما طبق یک تحلیل جدید، فصل تعطیلات سال نو میلادی و یا حداقل چند روز آینده، بازار افزایشی خواهد بود.

روندهای گذشته نشان از افزایشی بودن قیمت بیت کوین دارند

معامله گر معروف بیت کوین در توییتر، به نام بیت دیلر، اخیرا تصویری را منتشر کرده که در آن به روندهای تاریخی قیمت بیت کوین در بعد و قبل از کریسمس اشاره شده است.

در حالی که بسیاری از تحلیل های حال حاضر به کریسمس اشاره ای ندارد، آنچه در این مقاله و در جدول ارائه شده توسط بیت دیلر جلب توجه می کند بازگشت افزایشی قیمت در سه روز آتی است.

این معامله گر بیت کوین دریافت که در طی تاریخچه بیت کوین، قیمت این ارز در سه روز 26 تا 28 دسامبر به طور متوسط 2.57 درصد افزایش یافته است. با قرار دادن این میانگین در قیمت فعلی بیت کوین، انتظار می روند که قیمت تا 28 دسامبر به حدود 7450 دلار برسد.

البته باید گفت که این فقط مقدار متوسط افزایش است، زیرا به نظر می رسد جهت گیری قیمت پس از کریسمس(25 دسامبر) مثبت است. آنالیز انجام شده توسط صرافی رمزنگاری SFOX نشان می دهد بیت کوین در زمان تعطیلات بهتر عمل می کند.

سایر عوامل افزایشی قیمت

تشویق خرید در زمان تعطیلات، تنها عاملی نیست که می تواند باعث افزایش قیمت بیت کوین در روزهای آینده شود.

عوامل مختلف اساسی تکنیکال و فاندامنتال وجود دارند که طبق نظر تحلیلگران برجسته باعث عملکرد بهتر ارزهای رمزنگاری خواهد شد.

اولین آنالیز فراکتال توسط معامله گر ارزهای رمزنگاری به نام NebraskanGooner ارائه شد. این ساختار فراکتال که کاهش اخیر قیمت تا 6400 دلار را پیش بینی کرده بود، یک افزایش و اصلاح قیمت تا 7700 دلار را تا پایان هفته پیش بینی می کند. همچنین پیش بینی می کند که تا پایان هفته بعد قیمت به 8500 دلار خواهد رسید، یعنی 18 درصد بالاتر از قیمت فعلی. اما پس از آن احتمالا قیمت تا 7000 دلار کاهش می یابد.

عامل دوم، مشاهداتی است که توسط اسکات ملکر، مبادله گر معروف و حرفه ای، در توییتر ارائه شده است.  وی با بررسی نمودار هفتگی بیت کوین، فقط به واگرایی صعودی بین شاخص RSI و قیمت آن اشاره کرد. این سیگنال آخرین بار قبل از حرکت قیمتی از 7400 دلار  و 10400 در هفته های گذشته مشاهده شد. همچنین قبل از بازار افزایشی اوایل سال جاری که در آن قیمت بیت کوین از 3200 دلار به 14000 دلار رسید، این سیگنال مشاهده شده بود.

و آخرین عامل این که طبق گفته های هش رابینسون، کاپیتولاسیون ماینرها به پایان رسیده است. این عاملی قابل توجه است، زیرا سیگنال های مشابه در ابتدای ژانویه 2019 و قبل از افزایش قیمت بیت کوین از 4000 دلار به 5000 دلار مشاهده شده بود.

منبع newsbtc

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. amir می گوید

    ممنونم دوست عزیز از مقاله های خوبتون