در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش قیمت اتریوم به بالای سطح 250 دلار در صورت حفظ مناطق حمایت مهم

0 1,439

در هفته های اخیر اتریوم بیشترین افزایش از کف را در برابر جفت بیت کوین خود به ثبت رساند و این یک نشانه صعودی برای قیمت اتریوم است.

اخیرا تمرکز روی قیمت بیت کوین بوده ولی این تمرکز به آرامی در حال تغییر به سمت دیگر ارزها است. یک دلیل ساده وجود دارد: هاوینگ تمام شد، بنابراین بازارها به نوسانات طبیعی روزمره خود برمی گردند. از این رو، آلت کوین ها می توانند توجه بیشتر معامله گران را به خود جلب کنند.

بر اساس این فرضیه، تجزیه و تحلیل اتریوم، دومین ارز برتر بازار ارز رمزنگاری، ضروری به نظر می رسد.

روبرو شدن اتریوم با سطوح مقاومت قوی در 215 تا 230 دلار

پس از هاوینگ، بیت کوین در داخل یک منطقه گیر افتاده و همین اتفاق هم برای اتریوم رخ داده است. قیمت این ارز در منطقه 168 تا 175 دلار سطح حمایت ایجاد کرده، در حالی که هنوز نتوانسته به بالای منطقه مقاومت 215 تا 230 دلار بشکند.

نمودار یک روزه قیمت اتریوم
نمودار یک روزه قیمت اتریوم

نکته جالب تر این که، قیمت اتریوم به شدت از قیمت بیت کوین عقب مانده است. قیمت بیت کوین توانست دوباره به زمان اوج  خود در ماه فوریه برگردد، اما اتریوم مانند بیت کوین قوی نیست و هنوز 30 درصد پایین تر از آن زمان است.

این به چه معناست؟ به خاطر هاوینگ، تمرکز بر روی بیت کوین بوده است. در حین افزایش اخیر بیت کوین از سطح 7800 به 10400 دلار، یک فروش ارزان و یکجا در آلت کوین ها رخ داد و جفت های بیت کوین – آلت کوین شاهد کاهش شدید 20 تا 30 درصدی بودند.

البته، تجربه ثابت کرده که تقریبا همیشه ابتدا بیت کوین روند صعودی را آغاز می کند. بیت کوین در دسامبر 2017 به بالاترین سطح رسید، ولی آلت کوین ها در سه ماهه اول سال 2018 بیشترین افزایش را ثبت کردند.

بنابراین، ابتدا باید قیمت بیت کوین تثبیت و روند صعودی آن کند شود، سپس آلت کوین ها می توانند فرصتی برای آغاز روند صعودی و افزایش قیمت داشته باشند. بر این اساس، آنها می توانند برای پس گرفتن سطح های فوریه خود اقدام کنند، که برای اتریوم این سطح در منطقه 270 تا 300 دلار قرار دارد.

سطح حمایت مهم ارزش کل بازار

ارزش کل بازار ارز رمزنگاری در حال نشان دادن علائم مهمی از یک حرکت بالقوه رو به بالا است. اول از همه، ارزش بازار سرانجام توانست سطح سال 2018 را دوباره به حمایت تبدیل کند. سطح حمایت بیت کوین در سال 2018 در حدود سطح 6000 دلار بود و قبل از وقوع کاهش شدید قیمت، این سطح چندین بار تست شد.

ارزش کل بازار ارز رمزنگاری
نمودار یک روزه ارزش کل بازار ارز رمزنگاری

براین اساس، ارزش کل بازار به میزان قابل توجهی از بیت کوین عقب مانده است، زیرا در حال حاضر  این ارز در سطح 9600 دلار معامله می شود که 60 درصد بالاتر از سطح حمایت 6000 دلار قرار دارد. می توان نتیجه گرفت که آلت کوین ها هم از این ارز برتر بازار عقب مانده اند.

دوم، نمودار نیز افزایش حجم را نشان می دهد. افزایش حجم در حالی که هنوز قیمت در محدوده های جانبی حرکت می کند، نشان دهنده انباشت و افزایش علاقه به این دارایی است. افزایش حجم یک سیگنال صعودی است.

سوم، میانگین متحرک های 100 و 200 روزه در بازه زمانی روزانه سطح های حمایت را نشان می دهند. این میانگین متحرک ها سطح حمایت را در کاهش اخیر تثبیت کرده اند.

چرا میانگین متحرک ها مهم هستند؟

اهمیت میانگین متحرک ها در نمودار زیر نشان داده شده است. در طول چرخه قبلی روند صعودی،  ارزش کل بازار هرگز میانگین متحرک ها را از دست نداد تا این که در ابتدای سال 2018 میانگین متحرک 100 روزه را از دست داد.

نمودار یک روزه ارزش کل بازار ارز رمزنگاری
نمودار یک روزه ارزش کل بازار ارز رمزنگاری

حفظ و تبدیل کردن این میانگین متحرک ها به سطح حمایت حاکی از قوی بودن و تغییر روند است. اگر ارزش کل بازار این میانگین متحرک ها را از دست بدهد، روند نزولی دوباره به بازار بر می گردد. 

نمودار یک روزه ارزش کل بازار آلت کوین
نمودار یک روزه ارزش کل بازار آلت کوین

ارزش کل بازار آلت کوین ساختار مشابه ارزش کل بازار دارد. حتی جالب تر این که سطح حمایت بیت کوین در 6000 دلار را می توان با خط افقی قرمز نمودار فوق مقایسه کرد. از این طریق نتیجه گیری می شود که آلت کوین ها به شدت از بیت کوین عقب مانده اند.

با این حال، سطح حمایت ارزش بازار آلت کوین نیز در میانگین متحرک 100 و 200 روزه قرار دارد. همچنین سطح 70 میلیارد دلار مانند یک سطح حمایت عمل می کند. تا زمانی که این سطح های حمایت حفظ شوند، حرکت به سمت سطح های 110 و 120 میلیارد دلار دور از انتظار نیست.

سطح هایی را که باید زیر نظر گرفت

سطح های حمایت قیمت اتریوم درست مانند ارزش کل بازار در میانگین متحرک های 100 و 200 روزه قرار دارند. تا زمانی که این سطح های حمایت حفظ شوند، احتمالا روند صعودی ادامه خواهد یافت و به جز احساسات مبتنی بر تاریخ، دلایل کمی برای نزولی شدن روند قیمت وجود دارد.

نمودار یک رزوه قیمت اتریوم
نمودار یک رزوه قیمت اتریوم

منطقه 168 تا 173 دلار برای اتریوم خیلی مهم است و باید آن را حفظ کند. در صورت حفظ این منطقه، ادامه روند صعودی تضمین می شود. اصلاح احتمالی کوتاه مدت به این منطقه سالم به نظر می رسد. چنین اصلاحی موجب تثبیت و تایید منطقه حمایت 168 تا 173 دلار می شود.

با این حال، تبدیل سطح مقاومت 195 دلار به سطح حمایت می تواند نشانه روند صعودی باشد. تا زمانی که هریک از سطح های فوق به عنوان سطح حمایت عمل کند، احتمال ادامه روند صعودی قیمت وجود دارد.

هدف های قیمت در روند صعودی 

اولین هدف مهم در منطقه 250 تا 252 دلار است. هدف دوم قیمت در منطقه 280 تا 290 دلار ( بالاترین سطح در فوریه) قرار دارد. و منطقه 320 تا 340 دلار هدف سوم قیمت خواهد بود. البته، باید دید که آیا قیمت اتریوم در بالای میانگین متحرک ها باقی خواهد ماند یا نه، چون شاخص های مهمی برای روندهای صعودی و نزولی هستند.

نمودار یک رزوه قیمت اتریوم بر حسب بیت کوین
نمودار یک رزوه قیمت اتریوم بر حسب بیت کوین

این جفت بیت کوین باید کمی قوی تر شود. قیمت اتریوم بر حسب بیت کوین هنوز در داخل یک منطقه بین 0.018 و 0.0275 بیت کوین قرار دارد.  با این حال، سطح حمایت 0.021 بیت کوین برای دومین بار تایید خواهد شد. معامله گران و سرمایه گذاران در اینجا شاهد بالاترین سقف خواهند بود. 

بنابراین تثبیت سطح حمایت 0.021 بیت کوین برای ادامه روند صعودی ضروری است. مرحله بعدی حرکت به سمت 0.024 بیت کوین و شکستن آن است. اگر این روند صعودی اتفاق بیفتد، هدف بعدی سقف جدید در بالای 0.0273 بیت کوین خواهد بود.

برای چنین حرکتی، نوسانات بیت کوین باید فروکش کنند. طی روند صعودی بیت کوین قبل از هاوینگ، قیمت اتریوم کاهش یافت. زمانی که نوسانات بیت کوین کم شوند، فضا برای افزایش قیمت اتریوم باز می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.