در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

آیا تکنیکال‌ها برای رسیدن بیت‌کوین به هدف 100000 دلار تا پایان سال قوی هستند

0 696

قیمت بیت‌کوین در هفته قبل تا حدود سطح 53000 دلار افزایش یافت. در آن زمان به نظر می‌رسید که این ارز در مسیر بازگشت به رکورد قبلی خود است. اما سقوط شدید بازار در 7 سپتامبر باعث شد تا قیمت بیت کوین تقریبا 13 درصد کاهش یابد. در این روز قیمت به سرعت و به طور ناگهانی از بالای سطح 50000 دلار به زیر سطح 43000 دلار کاهش یافت. پس از آن قیمت بیت‌کوین خیلی سریع به سطح‌های بالاتر بازیابی شد و در زمان انتشار این مطلب در حدود سطح 47500 دلار بود.

قیمت بیت‌کوین
نمودار روزانه قیمت بیت‌کوین

با این وجود، به نظر می‌رسد که نوسانات شدید هفته گذشته، واحد تحقیقاتی ارز رمزنگاری استاندارد چارترد (Standard Chartered) را نگران نکرده‌اند. زیرا تحلیل‌گران این مرکز سقوط اخیر بیت‌کوین را یک “افت کاذب” می‌دانند و تاکید می‌کنند که هدف 100000 دلار تا پایان سال کاملا قابل دستیابی است.

این بانک پیش‌بینی می‌کند که تا اواخر سال 2021 یا اوایل سال 2022، قیمت بیت‌کوین به 100000 دلار خواهد رسید؛ حرکتی که با جهش عظیم در قیمت اتریوم نیز همراه خواهد بود.در واقع، این تیم تحقیقاتی خاطرنشان کرد که قیمت اتریوم از “لحاظ ساختاری” در پایان سال بین 26000 تا 35000 دلار خواهد بود، اما برای تحقق این امر، قیمت بیت‌کوین باید تا سطح 175000 دلار افزایش یابد.

عوامل موثر

برای درک بهتر این که آیا پیش‌بینی هدف 100000 دلار تا پایان سال هنوز امکان‌پذیر است یا نه، کوین‌تلگراف با بن کازلین (Ben Caselin)، سرپرست بخش تحقیقات در صرافی AA X تماس گرفت. به نظر وی، سقوط بازار در 7 سپتامبر یک حرکت کلاسیک از نوع “فروش با اخبار” بود. وی خاطرنشان کرد که این کاهش احتمالا یک “تله خرس” ماهرانه بوده است. او گفت:

من انتظار دارم که قیمت بیت‌کوین امسال به سطح 100000 دلار برسد، حتی ممکن است از این سطح فراتر برود. در حقیقت، اگر روند مدل موجودی به جریان PlanB را دنبال کنیم، قیمت همچنان در باند پایینی حرکت می‌کند. این مدل قیمت 47000 دلار را برای ماه آگوست، 43000 دلار را برای ماه سپتامبر و 135000 دلار را برای آخر سال جاری پیش‌بینی کرده است.

وی افزود که وقتی صحبت از بیت‌کوین به میان می‌آید، بررسی داده‌های درون زنجیره‌ای ارزشمندتر از بررسی داده‌های تکنیکال است. زیرا به کاربران این امکان را می‌دهد تا تصویر واضح‌تری از آنچه در حال حاضر در سراسر شبکه اتفاق می‌افتد، بدست آوردند.

نظر تامی شراینر و نیک اسپانوس در مورد هدف 100000 دلار

به طور مشابه، تامی شراینر (تحلیل‌گر ارشد در شرکت ارائه دهنده داده‌های ارز رمزنگاری TheTIE) گفت که هنوز این احتمال وجود دارد که قیمت بیت‌کوین تا پایان سال جاری به  سطح  100000 دلار برسد.

سال گذشته پیش‌بینی شد که قیمت بیت‌کوین به سطح 50000 دلار می‌رسد و در آن زمان این هدف غیر منطقی به نظر می‌رسید. شاید همین حس هم اکنون نسبت به هدف 100000 دلار تا پایان سال وجود داشته باشد، اما فاکتورهایی در این زمینه وجود دارند که این سناریو را کاملا رد نمی‌کنند.

شراینر در ادامه تاکید کرد که با وجود همه آشفتگی‌های اقتصادی در سراسر جهان، هیچ نشانه‌ای از توقف چاپ پول توسط فدرال رزرو ایالات متحده وجود ندارد و به اعتقاد وی این نشانه خوبی برای دارایی‌های نسبتا پرریسک مانند ارزهای رمزنگاری است.

علاوه بر این، وی تاکید کرد که راه حل‌های لایه یک مانند سولانا، ترا، آوالانچ، پالیگان و فانتوم در ماه‌های اخیر همچنان سرمایه‌های جدید را وارد اکوسیستم دارایی‌های دیجیتال کرده‌اند، اتفاقی که ممکن است به افزایش قیمت بیت‌کوین کمک کند.

توکن‌های NFT هر روز مقدار زیادی اتریوم را می‌سوزانند. اگر فکر می‌کنید که هدف 100000 دلار غیرمنطقی به نظر می‌رسد، بد نیست که نگاهی به پیشرفت‌های این ارز در یک سال گذشته بیندازید.

نیک اسپانوس، بنیانگذار پروتکل Zap ، معتقد است که پذیرش بیت‌کوین به عنوان پول ملی در السالوادور، این ارز برتر بازار را در مسیر رسیدن به سطح 100000 دلار قرار داده است. وی گفت که قیمت اتریوم نیز تاپایان سال جاری به سطح 10000 دلار خواهد رسید.

برخی تردیدها در مورد هدف 100000 دلار

لنیکس لای (Lennix Lai)، مدیر امور مالی صرافی رمزنگاری اوککس، نیز خاطرنشان کرد که آینده روشنی در انتظار بیت‌کوین است، اما این بدان معنا نیست که قیمت آن تا آخر سال به سطح 100000 دلار خواهد رسید. 

لای تصدیق کرد که اگر در کوتاه تا میان مدت حتی 1 درصد از کل ثروت جهان به بازار بیت‌کوین وارد شود، قیمت این ارز به راحتی به هدف 100000 دلار خواهد رسید.

از نظر ایگنوس ترنوس (Igneus Terrenus)، مدیر ارتباطات در صرافی ارز رمزنگاری بای‌بیت، قانع کننده‌ترین دلیل برای رسیدن به هدف 100000 دلار تا پایان سال، تصویب صندوق قابل معامله در بورس برای بیت‌کوین است که این میتواند پای مشارکت‌کنندگان جدید زیادی، از قبیل صندوق‌های بازنشستگی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری را به با بازار بیت‌کوین باز کند. وی گفت:

SEC زمان تصمیم‌گیری برای تصویب صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بیت‌کوین را از 8 سپتامبر به 14 نوامبر موکول کرد که هنوز در تقویم سال جاری قرار دارد. شواهد غیر رسمی نشان می‌دهند که مشتریان تمام صندوق‌های سرمایه‌گذاری تمایل دارند از طریق صندوق‌های متبوع خود به بازار این ارز ورود کنند. یک ETF  احتمالا ابزار مناسبی برای این کار خواهد بود.

تکنیکال‌های بیت‌کوین قوی به نظر می‌رسند

با وجود نوسانات اخیر، به نظر می‌رسد که تکنیکال‌های بیت‌کوین در حال حاضر قوی هستند. در همین راستا، چارلز ادواردز (خالق نوارهای هش) اخیرا مدعی شد که تا زمانی که قیمت این ارز برتر بازار در بالای منطقه حمایت کلیدی 42000 دلار  باقی بماند، حرکت به سمت سطح های بالاتر امکان‌پذیر خواهد بود.

ادواردز در اواخر سال گذشته پیش‌بینی کرد که قیمت بیت‌کوین تا پایان سال 2021، به هدفی بین 100000 تا 200000 دلار  می‌رسد. وی در آن زمان گفت که اگر قیمت این ارز در سال 2021 به سطح 50000 دلار نرسد، شوکه خواهد شد. این پیش‌بینی با رسیدن قیمت به رکورد 64900 دلار در اوایل امسال محقق شد.

از نظر ادواردز، یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های بین روند صعودی فعلی با روندهای قبلی سطح نسبتا پایین علاقه سرمایه‌گذاران جزئی است که در همه بخش‌های ارز رمزنگاری مشاهده می‌شود. در واقع، او معتقد است که برای رسیدن به بالاترین رکورد در سال جاری، بیت‌کوین باید مدت زمان زیادی را در بالای منطقه 50000 دلار سپری کند. وی گفت فکر می‌کنم این امر باعث افزایش علاقه سرمایه‌گذاران جزئی خواهد شد.

اگرچه ممکن است سطح 100000 دلار مد نظر ادواردز نباشد، وی معتقد است که بازار به آرامی روند صعودی خود را ادامه خواهد داد و قیمت سرانجام به هدف تعیین شده خواهد رسید. با این حال، به منظور تحقق این امر در سه تا چهارماه آینده، یا باید علاقه سرمایه‌گذاران جزئی تجدید شود یا  تعداد قابل‌توجهی خرید از طرف شرکت‌های پیشرو  S&P 500، مانند تسلا، انجام شود.

نگاهی به آینده

در مقایسه با چرخه‌های قبلی، اثرات اقتصادی هاوینگ 2020 تاکنون ناچیز بوده‌اند، زیرا قیمت بیت‌کوین  تنها 4 برابر افزایش یافته است. در سال‌های پس از هاوینگ 2012 و 2016، قیمت این ارز به ترتیب 55 و 15 برابر افزایش یافت. بنابراین، احتمال حرکت به سمت سطح 100000 دلار هنوز وجود دارد.

در شرایطی که نهادهای نظارتی در سراسر جهان به دنبال وضع قوانین برای این صنعت نوپا و کنترل بیشتر آن هستند، باید منتظر ماند و دید که در روزهای آینده چه اتفاقاتی در بازار رخ خواهند داد.

اولین به روزرسانی بیت‌کوین کُور (Bitcoin Core)

بیت‌کوین کور اولین به روزرسانی خود را با پشتیبانی تَپ‌روت، ادغام شبکه با تمرکز بر حریم خصوصی و فرصت‌های گسترده چند امضایی (مالتی سیگ) تجربه کرد. طبق اطلاعیه منتشر شده در وب سایت Bitcoin Core، بیت‌کوین کور نسخه 22.0 منتشر شد تا جایگزین نسخه قبلی آن یعنی 0.21.0 شود.

توضیحات جامع در مورد نسخه جدید توسط ولادیمیر جِی ون در لان منتشر شده است. طبق این اطلاعیه، بیت‌کوین کور اکنون از تپ روت پشتیبانی می‌کند که از زمان فعال شدن سگ‌ویت در مسیر اصلی‌ترین به روزرسانی بیت‌کوین بوده است.

با به روزرسانی تپ‌روت، شبکه بیت‌کوین بیشتر بر حریم خصوصی متمرکز خواهد شد. مقدار داده‌های مورد استفاده در تراکنش‌ها کاهش خواهد یافت تا کارمزد تراکنش‌ها نیز کاهش یابد.

پیشنهاد به روزرسانی تپ‌روت در سال 2018 توسط گریگوری مَکس وِل (مدیر ارشد فنی وقت Blockstream) ارائه شد. در حالی که استدلال‌های فعال‌سازی آن در ارتقا قبلی گنجانده شده بودند، انتظار می‌رود که به روزرسانی تپ‌روت در ماه نوامبر سال جاری انجام شود.

علاوه بر پشتیبانی تپ‌روت، در نسخه جدید، پشتیبانی از کیف‌پول‌های سخت‌افزاری در رابط کاربری گرافیکی (GUI) گنجانده شده است. بیت‌کوین کور نسخه 22.0 همچنین از پروتکل پروژه اینترنت نامرئی (I2P) پشتیبانی می‌کند. این پروتکل در زمان اتصال به اینترنت مانند یک پروتکل حریم خصوصی عمل می‌کند و از نظر ایدئولوژیکی، شباهت به شبکه تُور(Tor) دارد.

منبع cointelegraph u.today

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.