در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

احتمال انتقال ایپ کوین از شبکه اتریوم؛ چراغ سبز آوالانچ و فلو به ایپ کوین

0 754

پس از این که ضرب توکن NFT شرکت یوگا لبز برای فروش زمین متاورس “Otherside” آن بیش از 100 میلیون دلار کارمزد تراکنش برای سرمایه گذاران به همراه داشت، اعضای هیئت مدیره ایپ کوین دائو (ApeCoin DAO) وابسته به بورد ایپ یات کلاب در حال بحث  در مورد پیشنهادات ارائه شده برای مهاجرت ایپ کوین از شبکه اتریوم است.

شبکه های آوالانچ و فلو (Flow) می توانند گزینه های جایگزین مناسبی باشند. هر دو بلاک چین خود را  میزبانی مناسب برای یک اکوسیستم بزرگ NFT مانند آنچه که یوگا لبز درحال توسعه آن است، می دانند. یوگا لبز در پایان یک توییت در 30 آوریل، برای اولین بار به مهاجرت احتمالی ایپ کوین اشاره کرد و از سازمان مستقل غیر متمرکز (دائو) متشکل از دارندگان توکن APE خواست تا در این مورد فکر کنند و تصمیم بگیرند.

یک منبع نزدیک به ایپ کوین گفت که هیئت مدیره یوگا لبز قبلا به فکر مهاجرت به شبکه لایه یک دیگری نبود، اما این توییت باعث شد تا اعضای دائو در مورد این مهاجرت احتمالی بحث و گفتگو کنند و این بحث همچنان ادامه دارد.

در حالی که هیئت مدیره دائو در مورد انتخاب این شبکه ها بی طرف باقی می ماند، مسئولیت خود را اجرای خواسته های دائو (از جمله مهاجرت به شبکه دیگر در صورت رای گیری پیشنهاد) می داند. اعضای هیئت مدیره ایپ کوین شامل الکس اوهانیان (از بنیانگذاران ردیت)، یات سیو (رئیس شرکت انیموکا برندز) و اِیمی وو (رئیس پلتفرم بازی صرافی اف تی ایکس) هستند. دائو از زمان تاسیس خود در ماه مارس تاکنون به 11 پیشنهاد مختلف رای داده است.

مهاجرت به آوالانچ یا فلو

در صورت مهاجرت به شبکه آوالانچ، اکوسیستم یوگا می تواند زیر شبکه (subnet) خود را داشته باشد. این یک فناوری است که اجازه می دهد تراکنش های یک اپلیکیشن بدون مسدود کردن شبکه بزرگ تر، ایزوله شوند. آوالانچ در ماه مارس 290 میلیون دلار برای جذب زیر شبکه ها اختصاص داد.

کوین سکنیقی (Kevin Sekniqi)، مدیرعامل و از بنیانگذاران شرکت آوا لبز، گفت:

ما یک سری بحث های اولیه با ایپ کوین دائو در مورد زیرشبکه ها داشتیم و مطمئنا طرح خود را آماده کرده ایم. همه شاهد مشکلات متعدد در زمان فروش زمین در پلتفرم “Otherside” بودیم، اکوسیستم های NFT در این سطح باید در یک محیط مقیاس پذیر وجود داشته باشند.

بلاک چین فلو سرویس های مشابهی را ارائه می دهد و توانایی خود را در مدیریت حجم تراکنش های بالا با  NBA Top Shot (که روزانه ده ها هزار تراکنش را پردازش می کند) ثابت کرده است. شرکت Dapper Labs بلاک چین فلو را پس از مشکل مشابه رخ داده برای کریپتوکیتیز NFT، ایجاد کرد. میک نایم ( Mik Naayem) مدیر ارشد بازرگانی این شرکت گفت که با اعضای هیئت مدیره ایپ کوین دائو صحبت هایی داشته ایم و فکر می کنم که به نتیجه خواهیم رسید.

مزایا و معایب مهاجرت ایپ کوین

کارمزد پایین تر تراکنش ها، سرعت بالاتر پردازش، قابلیت پرداخت هزینه های گس با توکن APE و غیره، از مزایای انتقال یوگا لبز به شبکه خودش است. اما این انتقال ممکن است باعث بروز مشکلاتی نیز شود. یکی این که این شرکت با موجودی اتریوم خود (که بیش از 1 میلیارد دلار ارزش دارد) چه کار خواهد کرد.

بسیاری در مورد این مهاجرت به یوگا هشدار می دهند و بازی اکسی اینفینیتی را مثال می زنند. شبکه رونین که کار خود را به عنوان زنجیره جانبی بازی اکسی اینفینیتی آغاز کرد، هک شد و هکر 625 میلیون دلار را به سرقت برد. ممکن است که ایپ کوین نیز به همین سرنوشت دچار شود، اگر به شبکه خودش مهاجرت کند.

تصمیم در مورد مهاجرت در نهایت توسط اعضای ایپ کوین دائو گرفته خواهد شد، نهادی که شرکت یوگا لبز آن را تایید کرده و کنترلی بر آن ندارد.

منبع coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.