در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

آدرسی که حاوی 27 درصد دوج کوین های عرضه شده است

0 1,244

اخیرا قیمت دوج کوین افزایش قابل توجهی داشته است و ایلان ماسک در روز چهارشنبه هفته گذشته پی در پی در مورد این ارز دیجیتال توییت کرد. در حالی که مردم درباره جهش قیمت دوج کوین و توییت های وسوسه آمیز ایلان بحث می کردند، طرفداران ارز رمزنگاری در حال بحث درباره یک آدرس دوج کوین بودند که حاوی 36 میلیارد توکن (بیش از 27 درصد از کل عرضه آن) بود.

دوج کوین و بزرگ ترین کیف پول آن

دوج کوین که در تاریخ 6 دسامبر سال 2013 وارد بازار شد، امسال شاهد یک روند صعودی قوی بود. در حال حاضر، این ارز در حدود سطح 0.048 دلار معامله می شود.هشت روز پیش قیمت دوج کوین به بالاترین سطح  در حدود 0.0791 دلار رسید.

از آن زمان تاکنون، قیمت دوج کوین 42.5 درصد کاهش یافته و در حال حاضر،ارزش بازار آن در حدود 6.2 میلیارد دلار است.اخیرا بحث ها در جامعه ارز رمزنگاری پیرامون توییت های ایلان ماسک در رابطه با دوج کوین بوده اند. در میان همه بحث ها، برخی افراد در مورد یک آدرس خاص صحبت کرده اند که هم اکنون بیش از 36 میلیارد دوج کوین دارد.

برای مثال، هنگامی که سولجا بوی (ستاره هیپ هاپ و خواننده رپ) از 5.2 میلیون دنبال کننده خود در توییتر پرسید : “دوج یا بیت کوین؟”، برخی از افراد در مورد این آدرس مرموز صحبت کردند.

آدرس دوج کوین
یک آدرس دوج کوین حاوی 27 درصد از کل عرضه آن

تحقیق درباره این آدرس مرموز

از مدت ها قبل ،محققان در مورد این آدرس معروف شروع به تحقیق کرده اند. این آدرس مرموز اولین دوج خود را در تاریخ 6 فوریه سال 2019 دریافت کرد. در این تاریخ 500 دوج کوین به این آدرس منتقل شد.به دنبال آن یک تراکنش حاوی 60 دوج انجام شد و پس از مدت کوتاهی دو تراکنش دیگر به آن ارسال شدند.

ناگهان این آدرس مرموز در یک تراکنش بیش از 1.6 میلیارد دوج کوین دریافت کرد. ماه ها بعد، مقادیر زیادی به این آدرس انتقال داده شدند و در حال حاضر، حاوی بیش از 27 درصد از کل عرضه دوج کوین است.

اکنون این احتمال وجود دارد که آدرس مذکور متعلق به ایلان ماسک باشد. دلیلش این است که ماه ها بعد از انتقال توکن ها، ماسک به مردم گفت که ” دوج کوین ممکن است ارز رمزنگاری مورد علاقه من باشد” و از سال 2020 تا 2021 پی در پی درباره این ارز توییت کرد. همه اینها صرفا  شواهدی اثبات نشده هستند و هیچ راهی برای شناسایی صاحب اصلی این آدرس مرموز وجود ندارد، مگراین که خود این شخص هویت خودش را فاش کند.

جوانب مثبت و منفی دوج کوین

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس، روز پنجشنبه درباره جوانب مثبت و منفی دوج کوین بحث کرد. او گفت که توزیع این ارز بسیار متمرکز است. 

سی زی در توییتی گفت:

برخی از جوانب مثبت و منفی دوج! جوانب مثبت: مطبوع، شوخی آمیز، ارز مورد علاقه ایلان ماسک. به معنای غیر متمرکز، “هیچ تیم اصلی” وجود ندارد. جوانب منفی: یک آدرس حاوی 27 درصد از کل عرضه دوج کوین است. 20 آدرس برتر نیز بیش از 50 درصد از کل عرضه آن را در خود جای داده اند. از این نظر، تا حدی متمرکز است. اطلاعات ارائه شده در مورد فهرست آدرس های ثروتمند دوج کوین در”bitinfocharts.com” ، انبوه نهنگ های این ارز را تایید می کنند.

کاهش ارزش دوج کوین

پیر روچارد، طرفدار بیت کوین، نیز در روز پنجشنبه به توییت سی زی پیرامون جوانب مثبت و منفی دوج کوین پاسخ داد و گفت:

بزرگ ترین جنبه منفی دوج کوین این است که هاوینگ ندارد و ارزش آن به خاطر عرضه زیاد، کاهش می یابد.این باعث بی ارزش شدن دوج کوین برای پس انداز طولانی مدت می شود. در مقابل، بیت کوین شاهد سومین هاوینگ خود در سال قبل بود و ارزش آن هیچ وقت کاهش نخواهد یافت.

دوج کوین از زمان ظهورش قرار بود که وسیله ای برای سرگرمی باشد و بنیانگذاران آن صریحا توضیح دادند که این ارز با سایر ارزهای ایجاد شده در آن دوره متفاوت است. با این حال، این توکن طی سال های گذشته جهش ها و سقوط هایی داشته است. حجم معاملات آن در سال 2014 برای مدت کوتاهی بیشتر از بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری بود.

با وجود این اقدام در سال 2014، ارزش منصفانه این توکن در آن زمان بسیار پایین بود (هنوز هم پایین تر است) و عرضه دوج کوین نیز بسیار بالا است. در حال حاضر، تقریبا 128274988881 دوج کوین وجود دارد که این رقم در مقایسه با سایر عرضه های محدود شده، خیلی زیاد است.

با این وجود، قیمت دوج کوین بر حسب دلار طی ماه گذشته بیش از 330 درصد افزایش و برحسب بیت کوین در 30 روز گذشته 319 درصد رشد داشته است. آمارهای 90 روزه افزایش  1589.72 درصدی و آمارهای سالانه رشد 1598.10 درصدی قیمت دوج کوین بر حسب دلار را نشان می دهند.علی رغم این افزایش های چشمگیر، ممکن است که سرمایه گذاران به خاطر 128 میلیارد توکن در گردش، گروه بزرگ نهنگ ها و آدرس حاوی 36 میلیارد دوج کوین، از این دارایی فاصله بگیرند.

منبع news.bitcoin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.