در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

97.5 درصد از سرمایه گذاران جدید بیت کوین در معرض ضررهستند

0 169

بخش قابل توجهی از دارندگان کوتاه مدت بیت کوین در حال حاضر درضرر هستند. در واقع، نسبت فعلی دارندگان زیان در بالاترین سطح خود از زمان سقوط FTX است. گزارش تحلیلی اخیر توسط Glassnode فاش شد،

از زمان فروش کمتر از 26 هزار دلار در هفته‌های اخیر، بیش از 97.5 درصد از عرضه STH اکنون با ضرر رو به رو شده است.

در طول بازارهای نزولی، هر گاه بیش از 97.5 درصد از دارندگان کوتاه مدت ضرر داشته باشند، احتمال فرسودگی فروشنده به سرعت افزایش می یابد. این بدان معناست که شرایط فعلی هیچ انگیزه ای برای دارندگان برای خروج از بازار ایجاد نمی کند.

منبع: Glassnode

اعتماد سرمایه گذاران بیت کوین نامطلوب است

فرسودگی سوگیری فروش، تغییر روند قیمت را تضمین نمی کند. این فقط تضمین می کند که دارایی قادر به پوشش زیان های خود خواهد بود. برای شروع روند صعودی، روند انباشت و خرید باید قوی‌تر شود، و بسیار مهم است که احساسات سرمایه‌گذاران برای بروز آن مطلوب باشد.

این احساسات منفی در بازه زمانی کوتاه مدت حاکم شده است.

اخیراً، نسبت اطمینان در محدوده منفی، یعنی در حدود -0.075- بوده است. تنها زمانی که روند شروع به افزایش مجدد به سمت انتقالی و قلمرو مثبت [> -0.05] باشد، سرمایه احتمالاً شروع به بازگشت به بازار خواهد کرد. نگاه به گذشته، نشان دهنده این است که دارندگان در موقعیت مطلوب تری قرار دارند.

منبع: Glassnode

در بازه زمانی روزانه، بیت کوین به زیر کانال صعودی خود شکسته است و طی چند روز گذشته در براکت 26000 تا 27000 دلار تثبیت شده است. اگر دارایی حمایت خود را در حدود 26600 دلار از دست بدهد، در کوتاه مدت ممکن است تا 24800 دلار کاهش یابد.

در بازه زمانی هفتگی، بیت کوین یک فراکتال نزولی ایجاد کرده است، مشابه آنچه در سال های 2021-2021 ثبت شده است. در آن زمان، BTC سه تاپ محلی ایجاد کرد [دومی بالاترین و سومی پایین‌ترین] و سپس به میزان قابل توجهی ارزش ان کاهش یافت.

در سال 2023، بیت کوین روند مشابهی را دنبال کرد و بالاترین قیمت را در 31000 دلار، 31804 دلار و 27483.5 دلار ایجاد کرد. اگر تاریخ تکرار شود، روند نزولی بیت کوین احتمالا در چند روز آینده آغاز خواهد شد.

هدف میان مدت حدود 20000 دلار خواهد بود، سطحی که همزمان با شکاف پر نشده CME است.

BTC/USDT توسط TradingView
منبع watcher.guru

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.