در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

3 دلیلی که قیمت بیت کوین می تواند در آستانه یک روند صعودی باشد

0 1,393

قیمت بیت کوین ممکن است آماده یک روند صعودی کوتاه مدت باشد، زیرا استخراج کنندگان، بیت کوین کمتری را روزانه می فروشند.

قیمت بیت کوین طی سه ماه گذشته با 170 درصد افزایش از سطح 3600 دلار به حدود 9700 دلار رسیده است. با وجود این افزایش قیمت قابل توجه طی سه ماه گذشته، علل فاندامنتالی وجود دارند که نشان دهنده احتمال صعودی بودن روند در کوتاه مدت هستند.

سه دلیل اساسی که نشان از احتمال افزایش قیمت دارند عبارتند از افزایش خروج بیت کوین از صرافی ها، بهتر شدن درآمد استخراج کنندگان و افزایش تعداد به اصطلاح هودلرها(hodlers) یا سرمایه گذارانی که بیت کوین را برای مدت بسیار طولانی نگه می دارند.

تلاقی این سه عامل افزایش سریع قیمت بیت کوین را به همراه دارد

زمانی که خروج بیت کوین از صرافی ها افزایش می یابد نشان می دهد سرمایه گذاران در حال آماده شدن جهت نگهداری بیت کوین برای بلند مدت هستند.

به طور معمول کاربران، بیت کوین را به کیف پول شخصی خود ارسال کرده و آن را از صرافی خارج می کنند. این روند اغلب نشان می دهد که کاربران در آینده ای نزدیک تمایل کمتری به تبادل بیت کوین خواهند داشت.

کاهش خروج بیت کوین از کیف پول ها همزمان با بهبود درآمد استخراج کنندگان است. از آنجا که استخراج کنندگان پس از تنظیم مجدد سختی استخراج، بیت کوین بیشتری را استخراج می کنند، استخراج بیت کوین سودآور تر می شود.

اگر هزینه های عملیاتی استخراج بیت کوین کاهش یابد، نیاز به فروش بیت کوین در کوتاه مدت کاهش می یابد. اما این احتمال نیز وجود دارد که کاهش خروج بیت کوین از کیف پول ها از جانب استخراج کنندگان باشد.

داده های تایید شده روی بلاک چین نشان می دهد که استخراج کنندگان، بیت کوین کمتری را نسبت به هفته گذشته فروخته اند. در هفت روز گذشته استخراج کنندگان 6694 بیت کوین استخراج کردند و داده ها نشان می دهد که 6384 تا از آنها را فروخته اند.

یک معامله گر ارز رمزنگاری معروف به بیزانس جنرال گفت:

جریان خروج ارز از صرافی ها همچنان ادامه دارد. درآمد استخراج کنندگان یک سطح حمایت پیدا کرده است. استخراج کنندگان بیشتر و بیشتر بیت کوین را نگه می دارند. بنابراین حتی اگر نمودار هیجان انگیز به نظر نرسد، نمی دانم فروشندگان فکر می کنند از کجا فشار فروش  بزرگ به وجود خواهد آمد.

به طور کلی استخراج کنندگان بیت کوین، ارز کمتری را منتقل کرده و فشار کمتری را بر قیمت اعمال می کنند. ترکیب فروشنده کمتر در بازار بیت کوین و افزایش مدام هودلرهای بلند مدت، احتمال ادامه افزایش قیمت را بالا می برد.

یک متغیر که ممکن است مانع روند صعودی شود

پیش بینی مرحله جدید روند صعودی بیت کوین در کوتاه مدت، در اصل بر این فرض استوار است که استخراج کنندگان در ماه های آینده بیت کوین کمتری را می فروشند. اما تغییر شدید قیمت و سختی استخراج می تواند به سرعت باعث تغییر روند به نزولی شود.

یک سناریو ایده آل برای افزایش قیمت قوی در سه ماهه سوم سال میلادی 2020 این است که قیمت بیت کوین بالاتر از سطح 10000 دلار پایدار بماند و مقدار بیت کوین روزانه ای که توسط استخراج کنندگان فروخته می شود، کاهش یابد.

در صورت بروز چنین اتفاقی، انگیزه سرمایه گذاران و استخراج کنندگان بیشتر شده و قیمت بیت کوین از سطح مقاومت چند ساله عبور خواهد کرد و در نتیجه یک بازار صعودی بلند مدت امکان پذیر خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.