در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

هفت صرافی که بیشترین ارز رمزنگاری را در اختیار دارند

0 2,151

صرافی هایی که مقادیر زیادی از بیت کوین را در اختیار دارند، تنها شاهد بیشتر شدن موجودی خود هستند. داده ها نشان می دهند که در حال حاضر یک میلیون بیت کوین (به ارزش 8 میلیارد و 400 میلیون دلار)  در اختیار صرافی کوین بیس است. کاربران ارز رمزنگاری علیرغم این که در سال 2019 بیشترین هک صرافی را طی یک دهه گذشته شاهد بوده اند، هنوز هم مبالغ زیادی از دارایی دیجیتال خود را در پلتفرم های مبادلاتی نگه می دارند.

هفت پلتفرم مبادلاتی بیش از 25 میلیارد دلار از ذخایر ارز رمزنگاری را در اختیار دارند

شرکت چینالیسیس، که یک شرکت نظارت کننده بر بلاک چین است، اخیرا گزارشی مبنی بر هک های زیاد پلتفرم مبادلاتی و زیان های صرافی ها منتشر کرده است. طبق این گزارش، با وجود زیاد شدن تعداد حملات، پول کمتری به سرقت رفته است. با این حال، چینالیسیس تصریح کرد که هکرهای مخرب باهوش تر می شوند. هک های ارز رمزنگاری در سال 2019 در مقایسه با سال های قبل بیشتر بوده اند. هیچ یک از 11 حمله ای که امسال رخ داده است قابل مقایسه با سرقت های بزرگی همچون هک 534 میلیون دلاری کوین چک در سال 2018 نیستند. سال گذشته، صرافی های ارز دیجیتال به دلیل نقض و هکرهای مخرب تقریبا 283 میلیون دلار زیان کردند. سایت خبری news.Bitcoin.com حدود یک ماه قبل از دومین سالگرد روز اثبات کلیدها، که توسط تریس مایر انجام شد، لیستی  از صرافی های متمرکز را منتشر کرد. این صرافی ها بیشترین موجودی را در اختیار داشتند. این لیست توسط بیت یونیورس و با استفاده از برنامه ETBR این سایت ارائه شده است. این برنامه در واقع آدرس های مربوط به کیف پول ها یا صرافی های شما را رهگیری کرده و مقدار سودی را که داشته اید محاسبه می کند. لیست ETBR نشان داد که کوین بیس در هفته اول دسامبر 2019 تقریبا 966000 بیت کوین داشته است. گزارش امروز ETBR از بیت یونیورس نشان می دهد که صرافی کوین بیس، مستقر در سان فرانسیسکو، در حال حاضردارای 1.03 میلیون بیت کوین (به ارزش 8.5 میلیارد دلار) است. داده های منتشر شده توسط بیت یونیورس از تراکنش ها و موجودی ثبت شده توسط جستجوگرهای اتراسکن و پک شیلد نشات می گیرند.

علاوه بر این، ارقام منتشر شده توسط بیت یونیورس را می توان با داده چین اینفو(Chain.info) مقایسه کرد. داده های چین اینفو کمی متفاوت هستند و نشان می دهند که دارایی کوین بیس 983000 بیت کوین است. البته اکثر داده ها با یافته های برنامه کاربردی بیت یونیورس تقریبا مطابقت دارند. آمار ها حاکی از آن است که صرافی هیوبی با دارا بودن  462000 بیت کوین(به ارزش 3.8 میلیارد دلار)، 1.8 میلیون اتریوم و همچنین مقدار زیادی تتر، دومین و بزرگترین صرافی ارز رمزنگاری است. صرافی بایننس تا روز شنبه در حساب خود 307000 بیت کوین (به ارزش 2.5 میلیارد دلار) و همچنین 2.6 میلیون اتریوم داشت. صرافی های بیت فینکس (290000 بیت کوین به ارزش 2.8 میلیارد دلار)، بیتمکس (274000 بیت کوین به ارزش 2.28 میلیارد دلار)، بیت استمپ (242000 بیت کوین به ارزش 2 میلیارد دلار)، اوکی اکس (211000 بیت کوین به ارزش 1.83 میلیارد دلار)،  کراکن (173000 بیت کوین به ارزش 1.8 میلیارد دلار)، بیترکس (125000 بیت کوین به ارزش 1.2 میلیارد دلار) و جمینی(95000 بیت کوین به ارزش 922 میلیون دلار) در رده های بعدی قرار دارند.

روند اخیر لیست های ثبت شده از موجودی ها

سایر صرافی هایی که حجم زیادی از دارایی های دیجیتال  را در حساب های خود دارند عبارتند از: پولونیکس، لیت آی او، بیت فلایر و هیت بی تی سی. داده های بیت یونیورس و چین اینفو نشان می دهند که به طور کلی صرافی های متمرکز از هفته اول دسامبر به بعد موجودی حساب خود را افزایش داده اند. نه تنها تعدادی از طرفداران ارز رمزنگاری می ترسند که میلیاردها دلار از دارایی های دیجیتال صرافی های بزرگ توسط هکرها به خطر بیفتند، بلکه ترس از کسری موجودی بیت کوین نیز وجود دارد.

محققان دانشگاه استنفورد گزارشی را در سال 2015 با عنوان “مقررات” منتشر کردند.این مقررات به موضوع صرافی ها و شفافیت موجودی می پردازند. محققان استنفورد بیان کردند که اثبات نقدینگی نشان می دهد صرافی به اندازه کافی موجودی ها را کنترل می کند تا  حساب هر مشتری را تسویه کند.

طی چند ماه گذشته، پلتفرم هایی مانند بیت یونیورس و چین اینفو لیست های موجود صرافی ها را که بر اساس داده های ارائه شده توسط جستجوگرهای مستقلی نظیر پک شیلد بودند، منتشر کردند. صرافی های ذکر شده در این لیست ها  تایید یا رد نکرده اند که داده های موجودی بیت کوین درست هستند. تعدادی از اعضای جامعه رمزنگاری معتقدند که پلتفرم های معاملاتی باید ارقام موجودی خود را ارائه دهند تا بتوانند شفاف بودن خود را اثبات کنند. در همین حال، بسیاری از تاثیرگذاران و طرفداران رمزنگاری مرتبا به مشتریان می گویند که رمزها را به روشی غیر انحصاری ذخیره کنند، اما اکثر صاحبان دارایی های دیجیتال همچنان آنها را در پلتفرم های مبادلاتی متمرکز ذخیره می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.