در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

آرتور هیز کاهش 20 تا 30 درصدی قیمت بیت‌کوین را پیش بینی کرد

0 233

قیمت بیت‌کوین در روز جمعه 10 درصد کاهش یافت و به زیر سطح 42000 دلار سقوط کرد که منجر به لیکوئید شدن حدود 338 میلیون دلار در بازار ارز رمزنگاری شد. کاهش شدید قیمت این ارز بزرگ بازار بر اتریوم، ریپل، سولانا و سایر ارزهای رمزنگاری تاثیر منفی داشته است.
لیکوئید شدن چیست و چگونه باید از آن جلوگیری کرد؟

آرتور هیز پیش از سقوط قیمت‌بیت کوین هشدار داده بود که فدرال رزرو ممکن است باعث کاهش 30 درصدی قیمت این ارز بزرگ بازار شود و پیش‌بینی کرد که در ماه‌های آتی به دلیل شرایط اقتصاد کلان شاهد “سقوط شدیدتر” در بازار خواهیم بود.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

آرتور هیز در یک پست وبلاگ نوشت:

قیمت در ماه مارس به خاطر اقدامات فدرال رزرو کاهش شدیدی خواهد داشت. من در نیمه دوم سال 2023 حجم زیادی ارز رمزنگاری خریداری کردم و معتقدم که از حالا تا آوریل به دلیل افزایش ریسک نباید وارد موقعیت معاملاتی شد.

به گفته هیز، قیمت بیت‌کوین ممکن است بین 20 تا 30 درصد سقوط کند، چون فدرال رزرو در ماه مارس به برنامه تامین مالی بانکی (BTFP) خود پایان می دهد و این موجب کاهش نقدینگی دلار و در نتیجه خروج معامله گران از بازار خواهد شد. اما وی گفت به دلیل شروع مجدد چاپ پول توسط فدرال رزرو، قیمت این ارز به سرعت افزایش خواهد یافت.

BTFP در 12 مارس منقضی می‌شود و تصمیم فدرال رزرو در مورد نرخ بهره در 20 مارس اعلام می‌شود. بین این دو تصمیم بسیار مهم، 6 روز معاملاتی فاصله است. اگر پیش‌بینی من درست باشد، چند بانک در آن زمان ورشکسته خواهند شد (مانند آنچه در مارس 2023 رخ داد) و فدرال رزرو مجبور به کاهش نرخ بهره و اعلام از سرگیری BTFP خواهد شد.

هیز افزود:

بیت‌کوین در ابتدا با بازارهای مالی بزرگ‌تر به شدت کاهش می‌یابد، اما قبل از جلسه FOMC به سطح‌های پیش از ریزش بر می‌گردد. دلیل آن این است که بیت‌کوین تنها ارز پرمبادله و خنثی است که به هیچ سیستم بانکی متکی نیست و در سطح جهان معامله می‌شود.

قیمت بیت‌کوین در سال 2022 سقوط شدیدی داشت که منجر به سقوط در کل بازار ارز رمزنگاری و کاهش 2 تریلیون دلاری ارزش بازار شد. افزایش نرخ بهره و کاهش ترازنامه فدرال رزرو برای مهار نرخ تورم دلایل اصلی سقوط در بازار ارز رمزنگاری بودند. 

بیت‌کوین در سال 2023 روند رو به شدی داشت و روند صعودی آن با ثبت چندین درخواست برای راه‌اندازی ETF اسپات، از جمله شرکت بلک‌راک، سرعت گرفت و در روز چهارشنبه پس از تایید درخواست‌ها توسط SEC به اوج خود رسید. قیمت این ارز پس از تایید درخواست‌ها، تا حدود سطح 49000 دلار رسید.

سی‌کی ژنگ، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در صندوق ارز رمزنگاری ZX Squared Capital، گفت:

تایید ETFهای اسپات بیت‌کوین هنوز یک رویداد “با خبر بفروش” است، اما معتقدیم که فشار فروش در کوتاه‌مدت به طور قابل توجهی کاهش خواهد یافت. بر این باوریم که هرگونه کاهش قیمت در کوتاه‌مدت می‌تواند فرصت خوبی برای اضافه کردن به موقعیت‌های خرید فراهم کند.

منبع forbes

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.