در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

10 کیف پول 72 درصد از عرضه کل توکن شیبا را در اختیار دارند

0 811

شیبا اینو دیگر یک ارز ناشناخته در دنیای ارزهای رمزنگاری نیست. با وجود این که از لحاظ سودمندی و کاربردپذیری حرفی برای گفتن ندارد، به یکی از برترین و محبوب‌ترین ارزهای بازار تبدیل شده است. با این حال، این مانع حمایت جامعه از این میم کوین نشده است. با قرار گرفتن در مکان یازدهم جدول ارزهای رمزنگاری، دیگر نمی‌توان گفت که شیبا یک ارز ” ناچیز و بی ارزش” است.

شیبا اینو همچنین با عرضه کل 589 تریلیون و عرضه در گردش بیش از 549 تریلیون، مسلما بیشترین عرضه را در بین ارزهای برتر بازار دارد. با این حال، اکثر عرضه این ارز تنها در تعداد انگشت شماری کیف‌پول نگهداری می‌شود. از آنجایی که این اطلاعات در رسانه‌های اجتماعی دست به دست می‌شوند، مهم است بدانید که این کیف‌پول‌ها متعلق به چه کسانی هستند و چرا این قدر حجم دارند.

10 کیف پول بیشترین مقدار عرضه را نگهداری می‌کنند

10 کیف‌پول بزرگ اکثر عرضه در گردش شیبا اینو را در اختیار دارند. این اطلاعات اگرچه درست هستند، اغلب به اشتباه چنین تعبیر می‌شوند که تنها تعداد انگشت شماری وجود دارند که اکثر توکن‌های این ارز را در کیف‌پول خود نگهداری می‌کنند. این از اساس اشتباه است. یکی از مواردی که باید در نظر گرفت این است که بدون شک نهنگ‌هایی هستند که حجم زیادی از توکن شیبا را در اختیار دارند، اما این کیف‌پول‌های بزرگ صرفا به دارندگان منحصر به فرد تعلق ندارند.

به خاطر داشته باشید که بزرگ‌ترین کیف‌پول که بیشترین مقدار این ارز را در خود جای داده، متعلق به هیچ‌کس نیست. این کیف‌پول 41 درصد از کل عرضه شیبا را در اختیار دارد، اما ارزهای موجود در این کیف‌پول هرگز قابل دسترسی نیستند. دلیلش این است که این یک کیف‌پول مرده یا غیرفعال (dead wallet) است که ویتالیک بوترین (بنیانگذار اتریوم) اکثر توکن‌های شیبا را که از تیم توسعه این ارز هدیه گرفته، به آن ارسال کرد.  

بوترین پس از اهدای حدود یک میلیارد دلار شیبا به صندوق مبازره با کووید 19 در هند، بقیه توکن‌ها را فورا به کیف‌پول مرده فرستاد و تقریبا نیمی از کل عرضه آن را برای همیشه از گردش خارج کرد. با گذشت زمان و در راستای کاهش عرضه در گردش شیبا، توکن‌های بیشتری به این کیف‌پول ارسال شده و تعداد توکن‌های نگهداری شده در آن افزایش یافته است.

اکثر کیف‌پول‌های دیگری که حجم زیادی از شیبا را در خود جای داده‌اند، کیف‌پول‌های صرافی‌های ارز رمزنگاری هستند. این بدان معناست که توکن‌های موجود در این کیف‌پول‌ها متعلق به هزاران کاربر هستند که توکن‌های خود را  در صرافی‌ها نگه می‌دارند.

عبور تعداد دارندگان شیبا از مرز 925000 نفر

اخیرا قیمت شیبا اینو به بالاترین سطح خود در 0.00008845 دلار رسید. تعداد سرمایه‌گذارانی که این ارز را نگهداری می‌کنند به بیش از 925000 نفر رسید و رکورد جدیدی را در روز دوشنبه 8 نوامبر به ثبت رساند.

برخی افراد روند نزولی شیبا را پایانی اجتناب‌ناپذیر برای این میم کوین توصیف کرده‌اند. با این حال، برخی دیگر از این روند نزولی به عنوان یک فرصت خرید استفاده کردند.

قیمت شیبا اینو پس از رسیدن به بالاترین رکورد خود در اکتبر، حدود 40 درصد کاهش یافته است. قیمت این توکن در زمان نگارش این مطلب در حدود سطح 0.00005625 دلار بود.

شیبا اینو
نمودار روزانه قیمت شیبا اینو
منبع bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.