در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بسیاری از کشورهای جهان به دنبال کنار گذاشتن دلار آمریکا هستند، اهمیت ریپل افزایش می یابد

0 217

اکنون که بسیاری از کشورها به دنبال کنار گذاشتن دلار آمریکا هستند، اهمیت ریپل(XRP) افزایش می یابد.

بسیاری از کشورهای عضو بریکس (BRICS) اکنون این توکن را به عنوان یک گزینه پرداخت قابل اجرا و روشی برای پرداخت در مبادلات خود در نظر می گیرند.

ریپل می گوید که در حال مذاکره با کشورهای زیادی است که می خواهند از دفتر کل آن برای CBDC های خود استفاده کنند، زیرا استیبل کوین‌ها می‌توانند بر روی دفتر کل XRP ایجاد شوند. ریپل، پنجمین ارز دیجیتال بزرگ در جهان، پس از تصمیم کشورهای بریکس برای کنار گذاشتن دلار آمریکا برای سیستم‌های پرداخت جایگزین، مجدداً مورد توجه قرار گرفت.

تحلیلگر کریپتو A Chain of Blocks این را در یک ویدیوی یوتیوب در حالی که درباره فعالیت های اخیر کشورهای بریکس بحث می کرد، فاش کرد.

به گفته این تحلیلگر، کشورهای بریکس، گروهی از کشورهایی که برای به چالش کشیدن کشورهای G7 تشکیل شده‌اند، از اقتصاد ضعیف ایالات متحده استفاده کرده‌اند.

وی ادامه داد که شرایط وخیم اقتصادی ایالات متحده باعث محبوبیت این گروه شده است و اکنون کشورهای بیشتری درخواست پیوستن به این گروه را دارند.

همانطور که در آخرین اجلاس سران این گروه، بیش از 20 کشور از جمله عربستان سعودی و امارات متحده عربی علاقه به عضویت نشان داده اند.

طبق این ویدئو، اکثر کشورهای عضو بریکس، ریپل را به عنوان یک گزینه پرداخت جهانی قابل اجرا می بینند، که می تواند تراکنش های بین کشورهای عضو را تقویت کند.

آیا ریپل فناوری است که بتواند سوئیف را حذف کند؟

گراهام برایت، رئیس بخش انطباق و عملیات در Euro Exim Bank (این نهاد یک موسسه مالی غیر بانکی است که معاملات تجاری بین المللی را از طریق صدور و انتقال انواع فاینانس تجاری تسهیل می کند) ، به ارتباط رو به رشد این توکن اشاره کرد. اما او معتقد است که Ripple صرفاً یک فناوری مکمل است، نه فناوری که بتواند سوئیفت ( سرویس پرداخت جهانی فعلی) را حذف کند. ارتباط رو به رشد ریپل باعث شده است که هشت کشور دفتر کل XRP برای ارزهای دیجیتال را اتخاذ کنند.

30 کشور جهان می خواهند از پلتفرم CBDC مبتنی بر ریپل استفاده کنند

در بیانیه اخیر، یکی از مدیران ریپل همچنین اشاره کرد که این شرکت در حال مذاکره با 30 کشور دیگر است که می خواهند از پلتفرم CBDC (نوعی پول فیات دیجیتال است که توسط بانک مرکزی یک کشور صادر می شذود) مبتنی بر XRP خود استفاده کنند. علاوه بر این، این تحلیلگر اظهار داشت که کشورهای بریکس برنامه هایی را برای توسعه یک بانک برای اعضای خود در نظر گرفته اند. آنها معتقدند این بانک سیستم های پولی و مالی جهانی را اصلاح خواهد کرد.

بیانیه اخیر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه این ادعا را بیشتر تایید می کند. در آخرین اجلاس سران این گروه، رئیس جمهور روسیه گفت کشورهای بریکس از دلار برای معاملات بین خود استفاده نخواهند کرد. در عوض، او می گوید که آنها از ارزهای محلی استفاده کرده اند که منجر به کاهش 80 درصدی معاملات دلاری در این کشورها شده است.

در همین حال، داده‌های Coinmarketcap نشان می‌دهد که XRP تنها توکنی است که در هفته گذشته سودهایی را ثبت کرده است.

بازار بیمار کریپتو، که پس از رکود اخیر خود بهبود یافته است، از دستاوردهای ماه های گذشته دور شده است.

منبع coinedition.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.