در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

تشابه اسمی با پالیگان و سوءاستفاده کلاهبرداران

0 723

برحسب اتفاقی عجیب، دو شرکت با نام پالیگان باعث سردرگمی در توییتر شدند و در نتیجه آن جامعه بازی‌های ویدئویی با فناوری بلاک چین پالیگان آشنا شد.

تشابه اسمی و سوءاستفاده کلاهبرداران از آن

پالیگان، راه حل لایه دو بلاک چین (که قبلا ماتیک نام داشت)، با سازمان دیگری تشابه اسمی دارد. این باعث ایجاد برخی فعالیت‌های گیج کننده در توییتر شده، زیرا اسپمرها و کلاهبردارن اشاره به یک “ایردارپ سکه” در وب سایت بازی‌های ویدئویی آنلاین آمریکایی به نام پالیگان که ارتباطی با شبکه بلاک چین ندارد، کردند.

در چندین پست منتشر شده توسط فید توییتر این شرکت بازی‌های ویدئویی (که تحت عنوان Polygon @ کار می‌کند)، حساب‌های هرزنامه با سابقه و فعالیت اندک به ایردراپ سکه برای پالیگان و ماتیک اشاره کرده‌اند. کاربران توییتر از پاسخ‌های معمولی به ” محتوا ممکن است توهین آمیز باشد” عبور کردند و به سرعت غرق در توییت‌های حاوی برچسب POLYGON_BONUS @ و  [email protected] شدند.

پالیگان
پالیگان

این یک روش متداول حمله برای کلاهبرداران تیزبین است که به دنبال اغفال کردن کاربران ارز رمزنگاری هستند تا ناخواسته ارزها‌ی‌شان را به کیف پول کلاهبرداران ارسال کنند. کلاهبرداران اغلب می‌گویند که کاربران واجد شرایط ایردراپ سکه در ازای ارسال مقداری ارز می‌توانند ارزهای بیشتری دریافت کنند. وقتی که کاربران ارزها را ارسال می‌کنند، کلاهبرداران آنها را به سرقت می‌برند و ناپدید می‌شوند. به لطف املا و گرامر ضعیف نوشته‌ها و همچنین اطلاعاتی مانند سابقه حساب، تشخیص اینگونه کلاهبرداری‌های نسبتا آسان است.

استفاده از نام‌های معروف برای کلاهبرداری

در طول این سال‌ها، بسیاری از این کلاهبرداری‌ها به کرات ( به ویژه توسط حساب‌هایی که خود را جان مک آفی معرفی کرده‌اند) انجام شده‌اند. با این حال، این اشتباه همچنین نشان دهنده خطاهای متداول است که توسط الگوریتم‌هایی ایجاد می‌شوند که سعی در خودکار کردن رفتارهای خاصی دارند. یک مثال در خور توجه الگوریتم‌های غربالگری عنوان خبری است که برای تصمیم گیری در مورد معاملات مالی استفاده می‌شوند. آنها گاهی اوقات از توییت‌ها و تیترهای اشتباه که باعث جهش در ابزارهای مالی غیرمرتبط می‌شوند، استفاده می‌کنند. اما بعدا به هویت اشتباه توییت‌ها و تیترها پی می‌برند.

کلاهبرداری

در مورد پالیگان ( راه حل بلاک چین)، این اشتباه با قرار دادن کاربران سایت بازی‌های ویدئویی در معرض ارزهای رمزنگاری و راه حل مقیاس پذیری لایه دو یا حداقل تاکتیک‌های اسپمرهای مشکوک، بیشتر کمک کننده بود تا آسیب رسان.   

منبع news.bitcoin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.