در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

چرا قیمت اتریوم پس از ارتقای دنکن سقوط کرده است؟

0 58

جدیدترین هارد فورک اتریوم، دنکن، در 13 مارس 2024 فعال شد و برای کاهش کارمزد تراکنش های فزاینده در شبکه اصلی مستقر شد. هزینه ها به طور قابل توجهی کاهش یافته است در حالی که مقیاس پذیری پلت فرم افزایش یافته است، اما به نظر می رسد بر قیمت تاثیر مثبتی نداشته است. قیمت اتریوم مدت کوتاهی پس از ارتقا با کاهش مواجه شد که منجر به یک روند نزولی شدید شد که تا به امروز ادامه داشته است. این موضوع فعالان بازار را وادار کرده است که به این فکر کنند که آیا این ارتقا دلیل اصلی سقوط اتریوم بوده است یا خیر!

انجام به روزرسانی دنکن در شبکه اتریوم در 13 مارس

بلاک چین اتریوم قادر به تسهیل تعداد زیادی از تراکنش‌ها نبود که باعث ازدحام و در نتیجه زمان پردازش طولانی‌تر و هزینه‌های هنگفت تراکنش شد. با این حال، اعتقاد بر این بود که این ارتقا می تواند به این پلت فرم کمک کند تا به ثبات برسد، که ممکن است قیمت اتریوم را بیشتر افزایش دهد. با این حال، یافته‌های اخیر نشان می‌دهد که این توکن دوباره تورم‌زا می‌شود، زیرا پس از ادغام تورم‌زدایی شده است.

افزایش عرضه کل

عرضه کل اتریوم که با سرعت بیشتری در حال افزایش بود، بلافاصله پس از ادغام به شدت کاهش یافت زیرا پلتفرم از PoW به مکانیسم اجماع PoS منتقل شد. پس از ارتقاء اخیر، عرضه کل افزایش یافته است. این کاهش عرضه زمانی تسریع شد که کارمزد تراکنش های بیشتری سوزانده شد.

هزینه انتقال کاهش یافت در حالی که کل تراکنش افزایش یافت

هدف اصلی از ادغام، تبدیل اتریوم به پول اولتراسوند بود که در مسیر کاهش اندکی در عرضه کل بود. با این حال، پس از ارتقاء دنکن، کارمزد تراکنش ها و نرخ سوخت اتریوم کاهش یافت. متأسفانه این امر منجر به افزایش عرضه شده است که بیم آن می رود که دارایی تورمی شود.

افزایش شدید در نسخه جدید

مطالعه اخیر روی زنجیره نشان می دهد که ارتقاء دنکن تأثیر ادغام بر روی پلتفرم را معکوس کرده است. کارمزد تراکنش‌های اتریوم ناشی از فعالیت شبکه کاهش یافته است، اما با افزایش فعالیت کاربران عرضه جدید اکنون با سریع‌ترین نرخ روزانه از زمان ادغام در حال رشد است، زیرا هزینه‌ها در نتیجه ارتقای دنکن کاهش یافت.

اینها می تواند چند دلیل بالقوه باشد که چرا قیمت اتریوم علیرغم رویدادهای صعودی در زیر روند نزولی باقی مانده است. علاوه بر این، تاخیر در ETF نقطه ای اتریوم ممکن است بر قیمت تاثیر معکوس بگذارد، که گمان می رود به محدوده 2500 تا 2700 دلار کاهش یابد.

منبع coinpedia

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.