در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

علت افت شدید بیت کوین و ارزهای برتر قبل از پایان سال چه بوده است؟

0 1,353

ارزهای دیجیتال از شروع امسال در یک روند نزولی قرار گرفتند. بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بیش از 80 درصد ارزش خود را از دست دادند و بعضی دیگر نسبت به زمانی که در بیشترین قیمت خود قرار داشتند، تقریبا 99 درصد یا حتی بیشتر، کاهش ارزش داشتند.

در طول آخرین روزهای سال، بیت کوین به سطوح پایین جدیدی رسید و نزدیک به قیمت 3400 دلار و حتی کمتر در برخی صرافی ها مورد معامله قرار گرفت. اما هیچکس نمی داند که چرا بازار رمزنگاری به این مسیر هدایت شد.

یکی از علل اصلی می تواند به دلیل به تعویق انداختن تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در جهت تصویب صندوق قابل معامله در بورس (ETF) که از طرف وَن اِک ارائه شده بود، باشد.

بازار رمزنگاری، تمام طول امسال در انتظار تصویب صندوق های قابل معامله بیت کوین بود که سرمایه گذاران جدید را قادر می ساخت به بازار رمزنگاری وارد شوند. با این حال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار تصویب چندین پیشنهاد صندوق را رد و به تعویق انداخته بود. آژانس نظارتی اعلام کرد این بازار برای راه اندازی صندوق قابل معامله در بورس به اندازه کافی بالغ نیست.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار در رابطه با تصویب ورود صندوق ها، از بعضی مشکلات راجع به نقدینگی کم، امکان دستکاری و سایر عوامل منفی در بازار ارزهای دیجیتال بیم دارد. در اوایل امسال، ارز تدر متهم به دستکاری بازارهای بیت کوین شد. هر چند، نماینده وَن اِک گفت نه تنها بیت کوین انعطاف پذیر است، بلکه در حال فعالیت در یک بازار سرمایه با عملکرد خوب می باشد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اعلام کرد، تصمیم خود را برای ورود صندوق قابل معامله به بازار رمزنگاری در ماه فوریه سال 2019 خواهد گرفت. انتشار این خبر فورا بر بازار تاثیر نگذاشت. هر چند، این نوع اخبار منفی تاثیرات خیلی بدی بر بازار دارند.

جوزف یانگ، یک فرد تاثیر گذار، تحلیلگر و سرمایه گذار در صنعت رمزنگاری در توییتر نوشت:

این انتظار می رفت که صندوق پیشنهادی از طرف وَن اِک تا ماه فوریه به تعویق بیفتد و اگر بخواهیم رک باشیم این تصمیم قابل حدس بود.

چرا کمیسیون بورس و اوراق بهادار پیش از زمان تصویب و یا رد صندوق، از اقدام به این کار سر باز  می زند؟

و بنابراین، قیمت بیت کوین به خاطر تعویق تصویب صندوق افت نکرد.

در ماه اکتبر هیچ چیز اتفاق نمی افتد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار هیچ صندوق قابل معامله بورس را در این ماه تایید نخواهد کرد.

اگر خوش شانس باشیم، احتمالا این اتفاق در سال 2019 خواهد افتاد. تبلیغات در اطراف رویدادی که جامه عمل به خود نخواهد پوشید منجر به:

1- عدم افزایش قیمت بیت کوین در کوتاه مدت

2- و افت قیمت در آینده شود

این یک زیان کامل است.

او همچنین معتقد است که قیمت به دلیل اعلام آژانس نظارتی، مبنی بر تعویق در تصویب صندوق بیت کوین، افت نکرده است.

تحلیلگران دیگری وجود دارند که فکر می کنند بیت کوین به افت خود ادامه می دهد و به یک سطح کف مشخص و نزدیک به 85 الی 90 درصد کاهش خواهد یافت. طبق نظر مایکل بوسلا، یک شریک در شرکت بلاک تَوِر کپیتال گفت، این چرخه ی نزولی و یکساله نزدیک به اوج خود است. او علاوه بر این گفت، آخرین قسمت های این چرخه متمایل به نوسان بیشتری است. او با همه احوال، برای بازار سطح کف را پیش بینی نکرد.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین به عنوان بزرگترین ارز دیجیتال و با قیمت حدود 3500 دلار مبادله می شود. بیت کوین نیز در حال حاضر دارای ارزش بازاری معادل 60.77 میلیارد دلار است. در 24 ساعت گذشته، قیمت بیت کوین دارای یک روند افزایشی با صعود 1.63 درصد بوده است.

منبع BitcoinExchangeGuide

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.