در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

علت نوسان بیت کوین پس از رسیدن به بالای 64000 دلار چه بود؟

0 347

ارزهای رمزنگاری به دلیل نوسانات خود شناخته شده هستند، اما این نوسانات در 28 فوریه به اوج خود رسید، زیرا بیت کوین بیش از 12 درصد افزایش یافت و برای مدت کوتاهی به بالای سطح 64000 دلار رسید. اما این افزایش کوتاه مدت بود و یک ساعت بعد به نزدیک سطح 59000 دلار سقوط کرد. در زمان انتشار این مطلب، قیمت این ارز در حدود سطح 63000 دلار بود.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

قیمت بیت کوین

لیکوئید شدن موقعیت های لانگ و شورت

هنگامی که قیمت یک سهام یا ارز رمزنگاری سریع افزایش می یاید، شورت اسکوئیز رخ می دهد که در آن دارندگان موقعیت شورت برای پوشش ضرر خود مجبور به خرید می شوند و به افزایش بیشتر قیمت دامن می زنند. طبق داده های شرکت کوین گلس، در 24 ساعت گذشته 175.5 میلیون دلار از موقعیت های شورت بیت کوین و 363 میلیون دلار از کل بازار ارز رمزنگاری لیکوئید شده که روند صعودی را تقویت کرده است.
لیکوئید شدن چیست و چگونه باید از آن جلوگیری کرد؟

برعکس، در زمان کاهش سریع و ناگهانی قیمت لانگ اسکوئیز رخ می دهد که باعث فشار فروش بیشتر می شود. در لانگ اسکوئیز، دارندگان موقعیت لانگ برای کاهش ضرر خود مجبور به فروش می شوند. در 24 ساعت گذشته، 85.9 میلیون دلار از موقعیت های لانگ بیت کوین و 336.4 میلیون دلار از موقعیت های لانگ کل بازار ارز رمزنگاری لیکوئید شده است.

باگ در کوین بیس علت سقوط بیت کوین؟

اندکی پس از رسیدن قیمت بیت کوین به بالای سطح 60000 دلار، صرافی بزرگ کوین بیس با اختلالاتی مواجه شد. این صرافی با قطعی و خطاهای قابل توجهی روبرو شد که باعث شد برخی از کاربران موجودی صفر را در حسابشان مشاهده کنند و برخی از کاربران بعدازظهر روز چهارشنبه نتوانستند به حساب خود وارد شوند. 

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس، گفت که به دنبال افزایش قیمت بیت کوین ترافیک این صرافی بیش از 10 برابر افزایش یافت و منجر به قطع شدن سرویس های آن شد. طبق اعلام این صرافی، این مشکل اکنون بر طرف شده است.

شاید دلیل دیگر کاهش قیمت از سطح 64000 دلار و سقوط آن تا 58700 دلار، دیوار فروش نزدیک به این سطح و حذف موقعیت های لانگ اهرمی باشد.

قیمت بیت‌کوین به کدام سمت حرکت خواهد کرد

چیزی که مسلم است این است که بیت کوین و بازار ارز رمزنگاری در آینده شاهد نوسانات زیادی خواهد بود و معلوم نیست که قیمت به کدام جهت حرکت خواهد کرد.

بازار ارز رمزنگاری عمدتا توسط احساسات هدایت می شود و طی چند ماه گذشته این احساسات به دلیل راه اندازی ETFهای اسپات و نزدیک شدن به هاوینگ مثبت بوده اند. از طرف دیگر، احساسات با قیمت در بازار همبستگی دارند. اگر حرکت صعودی ادامه یابد، قیمت می تواند بیشتر افزایش یابد. اما به خاطر داشته باشید که اگر قیمت به سمت پایین حرکت کند، روند حرکت خیلی سریع تغییر خواهد کرد.
هاوینگ بیت کوین چیست و چه تاثیری بر قیمت بیت‌کوین خواهد داشت؟

قیمت بیت‌کوین در حال حاضر حدود 10 درصد با بالاترین رکورد خود فاصله دارد و بسیاری از سرمایه گذاران خُرد و نهادهای سرمایه گذاری انتظار عبور آن از رکورد 68900 دلار قبل از هاوینگ (تقریبا 52 روز دیگر) را دارند.

نونیا بیزنیز، تحلیلگر مستقل بازار، بر چشم انداز صعودی قیمت بیت‌کوین تاکید کرد و گفت که شاخص قدرت نسبی در نمودار ماهانه به بالای عدد 70 رسیده و در چرخه های قبلی قیمت بعد از رسیدن این شاخص به این عدد، حداقل تا 335 روز بعد روند صعودی داشته است.

منبع finance.yahoo cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.