در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سطح 8100 دلار در شش ماه آینده یک سطح مهم برای بیت کوین خواهد بود؛ چرا؟

1 722

 بیت کوین ممکن است برای مدت طولانی موفق به شکستن سطح مقاومت 10000 دلار نشود، چون چندین معیار وجود دارند که به کاهش احتمالی قیمت به زیر سطح 9000 دلار اشاره می کنند.

بیت کوین در حدود سطح 9620 دلار معامله می شود که کاهش 0.87 درصدی در 24 ساعت گذشته و 1.66 درصدی در بازار امروز را نشان می دهد.

اتریوم و ریپل به ترتیب با 1.29 و 1.22 درصد کاهش در 24 ساعت گذشته نیز عملکرد خوبی نسبت به بیت کوین نداشتند.  اما هر دو ارز در هفته گذشته عملکرد فوق العاده ای داشته اند و اتریوم در 7 روز گذشته 9 درصد افزایش یافته است.

نرخ تسلط بیت کوین در 65 درصد باقی مانده است و این نرخ به دنبال عملکرد خوب آلت کوین ها در چند هفته گذشته همچنان به کاهش خود ادامه می دهد.

نمودار یک هفته ای قیمت بیت کوین

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین بر حسب دلار نشان می دهد که این ارز بعد از یک دوره کاهش به پایین ترین سطح ها، برای سومین بار تلاش می کند تا از سطح مقاومت 10000 دلار عبور کند.

از آگوست سال 2019 تاکنون، بیت کوین موفق به شکستن سطح 10500 دلار و بستن نمودار هفتگی در بالای این سطح نشده است. به طور کلی بیت کوین تلاش کرده تا آن را حفظ کند.

شاخص میانگین متحرک  همگرایی واگرایی (MACD) در بالای صفر حرکت می کند و با تشکیل سقف ها (بالاترین سطح ها) در هیستوگرام وارد منطقه صعودی شده که دلالت بر ادامه این حرکت قوی دارد.

حجم معاملات نقدی، 10 هفته از 12 هفته گذشته را قاطعانه در منطقه سبز بوده و روند صعودی داشته است.

نمودار بیت کوین
نمودار یک هفته ای قیمت بیت کوین بر حسب دلار

شاخص VPVR میزان حجم معامله شده توسط قیمت را نشان می دهد نه معاملات انجام شده در روز. از این شاخص استفاده می شود تا مشخص شود کدام سطح های قیمتی بیشترین توجه را به خود جلب می کنند.

از سال 2019 تاکنون، بیشترین حجم معاملات در زیر سطح 9700 دلار و حجم کمی از معاملات در بالای این سطح  انجام شده است. به این معنی که بیت کوین در بالای منطقه معاملاتی مورد علاقه قرار دارد. با این حال، شکست به بالای این سطح به معنی وجود حجم پایین است و احتمالا منجر به نوسانات خواهد شد.

در زیر سطح 9700 دلار رکوردهای قیمتی زیادی وجود دارند. به این معنی که اگر قیمت بیت کوین به سطح های پایین تر کاهش یابد، می تواند سطح حمایت خود را در یکی از این سطح ها ایجاد کند.

نودهای با حجم بالا نیز در حدود سطح های 8800 دلار و 8000 دلار قابل مشاهده هستند و همچنین میانگین متحرک های 50 و 20 هفته در این منطقه قرار دارند. در صورت کاهش ناگهانی قیمت، انتظار می رود که خریداران در این مناطق اقدام به خرید کنند. پیوت پوینت سالانه در منطقه 8100 قرار دارد و تاکنون به عنوان سطح مهم حمایت در حرکت صعودی به سطح 10000 دلار عمل کرده است.

میانگین متحرک 20 هفته ای اغلب یک خط واضح در مرز بین روند صعودی و نزولی بازار بوده است. اما در صورت شکست، میانگین متحرک 100 هفته ای در سطح 7200 و میانگین متحرک 200 هفته ای در سطح 5900 دلار وجود دارند که هر دو آنها مناطق مهم و تاریخی برای قیمت هستند.

قیمت در بالای هر یک از میانگین متحرک های کلیدی ذکر شده قرار دارد و آنها به سمت بالا در حرکت هستند که به طور کلی روند صعودی برای بازار پیش بینی می شود. 

بیت کوین
نمودار یک هفته ای قیمت بیت کوین

نمودار یک روزه بیت کوین

نمودار یک روزه نیز بیت کوین را بالاتر از میانگین متحرک های کلیدی با یک صلیب طلایی تازه تشکیل شده در میانگین متحرک 50 روزه در بالای میانگین متحرک های 100 و 200 روزه نشان می دهد.

قیمت در داخل یک مثلث متقارن بزرگ گیر افتاده است که به طور کلی صعودی در نظر گرفته می شود  و با توجه به عرض مثلث، قیمت به سمت سطح 12000 دلار حرکت خواهد کرد.

قیمت همچنین یک شکست موقت به بالای سطح 10400 دلار و اصلاح قیمت از این سطح را نشان می دهد. بیت کوین در 9 ماه گذشته تلاش کرده تا از این منطقه عبور کند. معامله گران باید این سطح را پس گرفته و قیمت را به بالای آن برسانند و قبل از ایجاد هرگونه مانعی برای روند صعودی باید یک سقف در بالای این سطح تشکیل دهند.

نمودار یک روزه بیت کوین
نمودار یک روزه قیمت بیت کوین بر حسب دلار

نمودار یک روزه نشان می دهد که  میانگین متحرک همگرایی واگرایی حرکت صعودی جزئی دارد و در بالای صفر حرکت می کند، اما روی هم رفته فاقد حرکت است.حجم در زیر حد متوسط قرار دارد و اخیرا میله های با حجم بالاتر عمدتا نزولی شده اند.

حجم کم را می توان در دوره اصلاح قیمت انتظار داشت، همانطور که در زمان تلاش بیت کوین برای رسیدن به بالای سطح 8000 دلار مشاهده شد. با این حال، حجم ثابت خرید منجر به شکست در شاخص حجم تعادلی (OBV) شد. این شاخص که حجم روزانه را براساس حرکت قیمت کم یا اضافه می کند به تاثیر حجم بر قیمت تأکید دارد.

شاخص OBV در حال حاضر مسطح بوده و به هیچ طرف شکسته نشده است. حجم منجر به حرکت قیمت می شود و در نمودار روزانه هیچ گونه شکستی به طرف بالا یا پایین وجود ندارد.

بیت کوین
نمودار یک روزه بیت کوین

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین

نمودار 4 ساعته نیز نشان می دهد که سطح حمایت بیت کوین در میانگین متحرک 50 ساعته قرار دارد و سعی در شکستن آن دارد، اما همچنین در حال ایجاد سطح حمایت در نوک مثلث است. این دومین شکست مهم از این مثلث است و نگه داشتن قیمت در خارج و بالاتر از سطح 9600 دلار برای روندهای صعودی مثبت خواهد بود.

نمودار 4 ساعته بیت کوین
نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین بر حسب دلار

به نظر می رسد که میانگین متحرک همگرایی واگرایی پس از میله های متوالی با حجم قرمز، در نمودار 4 ساعته به سمت نزولی در حال چرخش است. یک شکست واضح نیز در شاخص OBV مشاهده می شود.

همچنین یک واگرایی واضح بین قیمت و OBV با فشار بیت کوین به سطح های بالاتر وجود دارد. اما حرکت OBV به سمت پایین به این معنی است که روندهای صعودی احتمالا توسط حجم مورد نیاز برای حفظ حرکت پشتیبانی نمی شوند.

بیت کوین
نمودار 4 ساعته بیت کوین

احساسات کلی بازار

نمودار قراردادهای آتی CME که تفاوت جزئی با نمودار بیت کوین دارد فیک اختلاف بسیار واضحی بین حجم و قیمت را نشان می دهد. میله های قرمز با حجم بالای متوسط  و همچنین واگرایی شاخص OBV (که به سمت پایین حرکت می کند) نشان می دهند که حجم به نفع روندهای نزولی است.

قراردادهای اتی بیت کوین
نمودار 1 روزه قراردادهای آتی بیت کوین

قیمت قراردادهای آتی بیت کوین برای پایان ماه ژوئیه تقریبا 0.5 درصد بیشتر خواهند بود و هیچ انتظاری برای شکستن سطح 10000 دلار تا قبل از پایان سال جاری میلادی وجود ندارد.

این به طور کلی نشانه بدی نیست و احساسات بیش از حد صعودی وجود ندارد، چون قیمت در حال حرکت به سمت سطح های بالاتر است، اگرچه این امر در گذشته یک نشانه نزولی تلقی می شد.

قراردادهای آتی
فهرست قراردادهای آتی و دائمی بیت کوین

سرمایه گذاری در قراردادهای دائمی آتی حدود 0.01 درصد کاهش را در هر دوره نشان می دهد و به طور متوسط روند صعودی دارد. این بودجه در زیر سطح های بالاتر قرار دارد و این به اهرم شدن بازار به سمت روند صعودی اشاره می کند. به  طور کلی، رابطه معکوس بین نرخ تامین بودجه و جهت حرکت بعدی قیمت وجود دارد.

قراردادهای آتی دائمی
نرخ سرمایه گذاری در قراردادهای آتی دائمی بیت کوین

نگاهی به آینده بیت کوین

قیمت بیت کوین در سطح مقاومت در حالت صعودی باقی مانده، اما نتوانسته است حجم را به بالای سطح مقاومت 10500 دلار بشکند. تایید سطح 10500 دلار توسط حجم و تبدیل آن به سطح حمایت، بیت کوین را به منطقه ای هدایت خواهد کرد که در آن نوسانات، قیمت را افزایش خواهند داد و روندهای صعودی به سمت هدف بعدی در سطح 12000 دلار حرکت خواهند کرد.

با این حال، به نظر می رسد که روند های نزولی حجم را در سطح 10000 دلار کنترل می کنند، و واکنش های فعلی صعودی برای شکستن OBV کافی نیستند.

ممکن است قیمت بیت کوین برای ایجاد علاقه خرید ثابت در روند صعودی، به سطح های پایین تر کاهش پیدا کند. احتمالا میانگین متحرک 20 هفته ای و پیوت پوینت در حدود سطح 8100 دلار  نقش مهمی در تعیین قیمت طی شش ماه آینده خواهند داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. Mohamad می گوید

    Ok