در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

لانچ پد ارز رمزنگاری چیست؟ چگونه می توان در لانچ پد شرکت کرد؟

0 1,890

در بازار ارز رمزنگاری، پیوستن زودهنگام به پروژه ها ممکن است سودآوری خوبی برای کاربران به همراه داشته باشد. برای مثال، سرمایه گذارانی که در سال 2011 بیت کوین را خریداری کرده اند، اکنون سود خوبی به دست آورده اند. آنها دارایی جدیدی را کشف کردند، پتانسیل آن را دیدند و آن را خریدند.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

با پذیرش رو به رشد ارزهای رمزنگاری در سراسر جهان، پلتفرم جدیدی به نام “لانچ پد ارز رمزنگاری ( crypto launchpad)” برای جذب سرمایه ایجاد شده است. لانچ پدها به سرمایه گذاران اجازه می دهند تا پروژه های ارز رمزنگاری در مراحل اولیه را قبل از این که در فهرست عمومی قرار گیرند، کشف کرده و در آنها سرمایه گذاری کنند. در نتیجه، این سرمایه گذاران می توانند توکن ها را با قیمت پایین تر بخرند و با افزایش قیمت آنها سود بیشتری کسب کنند.

با وجود نوسانات و کاهش شدید قیمت ارزهای رمزنگاری در سال های اخیر، این ارزها از محبوبیت قابل توجهی برخوردار بوده اند. از طرفی فشار برای تعیین قوانین برای این بازار نیز افزایش یافته و دولت بایدن اقداماتی را برای ایجاد قوانین ارز رمزنگاری انجام داده است.

با همه این اتفاقات، علاقه به ارز های رمزنگاری همچنان در بالاترین سطح خود قرار دارد. سرمایه گذاران و عموم مردم به دنبال رویداد بزرگ بعدی در این بازار هستند و لانچ پدهای ارز رمزنگاری می توانند پلتفرم ایده آلی را ارائه دهند.

لانچ پدها به بنیانگذاران پروژه های ارز رمزنگاری این امکان را می دهند تا سطح آگاهی  را افزایش دهند و با هزینه ای اندک برای شرکت های خود سرمایه تولید کنند. بعلاوه، لانچ پدها به سرمایه گذاران و بنیانگذاران بستری امن برای کشف و ارتباط با یکدیگر ارائه می کنند.

لانچ پد ارز رمزنگاری چیست؟

یک لانچ پد ارز رمزنگاری که گاهی اوقات پیشران رشد یا انکوباتور نیز نامیده می شود، یک پلتفرم مبتنی بر صرافی غیرمتمرکز است که در آن پروژه های ارز رمزنگاری معرفی می شوند و می توانند سرمایه جذب کنند. بنابراین،  توکن های یک پروژه ارز رمزنگاری که در مراحل اولیه خود است قبل از عرضه عمومی در دسترس سرمایه گذاران آن پروژه قرار می گیرد.

سرمایه گذاران خرید توکن های با قیمت بسیار پایین و فروش آنها در آینده با قیمت بالاتر را فرصتی عالی برای سود بردن از افزایش قیمت توکن ها می دانند. از آنجایی که هزینه راه اندازی لانچ پد بسیار پایین است، این نوع پلتفرم می تواند پروژه های ارز رمزنگاری بیشتری را برای جمع آوری سرمایه جذب کند.

بنیانگذاران جدید نیز از این پلتفرم ها سود خواهند برد، زیرا  دسترسی آسان تری به سرمایه گذاران و طرفداران منتظر سرمایه گذاری در پروژه های دارای پتانسیل رشد خواهند داشت.

در سال 2021 و در اوج بازار صعودی، ارزها و پروژه های ارز رمزنگاری جدید زیادی راه اندازی شدند و سرمایه گذاران سرمایه های خود را به آنها سرازیر کردند. با این حال، برخی از آن پروژه ها کلاهبرداری بودند و بسیاری از سرمایه گذاران سرمایه خود را از دست دادند، چون مهارت کافی یا زمان مناسب برای بررسی آنها را نداشتند.

در مقابل، لانچ پدهای مورد اعتماد از طرف کاربران و سرمایه گذاران، بررسی های لازم را در مورد پروژه ها انجام می دهند که این دلیل دیگری برای محبوبیت روزافزون آنها است. پروژه های جدید تحت یک فرایند غربالگری دقیق قرار می گیرند و شخص ثالثی برای تایید هویت کاربران جدید استخدام می شود و به محافظت از بنیانگذاران و سرمایه گذاران کمک می کند.

لانچ پد ارز رمزنگاری چگونه کار می کند؟

لانچ پدهای ارز رمزنگاری برای متصل کردن پروژه های ارز رمزنگاری به جوامع علاقه مند ایجاد شده اند. لانچ پدها به بنیانگذاران کمک می کنند تا از کاربران و سرمایه گذاران بالقوه سرمایه لازم برای پروژه ها را جمع آوری کنند و به سرمایه گذاران این فرصت را می دهند تا سود سرمایه خود را به حداکثر برسانند.

شفافیت و امنیت دو ویژگی مهم هستند که سرمایه گذاران را جذب لانچ پد می کنند. کاربرانی که حساب کاربری جدیدی ایجاد می کنند، معمولا برای تایید هویت خود باید فرایند KYC را انجام دهند. این فرایند همچنین دستکاری سیستم را از طریق انجام تراکنش ها با استفاده از نام های مستعار سخت تر می کند.

هر لانچ پد مجموعه ای از پروژه های ارز رمزنگاری گلچین شده را ارائه می کند. سرمایه گذاران علاقه مند باید بتوانند به اطلاعات مهم در مورد این پروژه ها مانند قیمت و تاریخ شروع، دسترسی داشته باشند. سرمایه گذاران همچنین می توانند پس از آغاز فروش توکن های خاص، آنها را خریداری کنند.

فروش توکن ها در لانچ پدها مانند بلاک چین است، زیرا آنها در عرضه شفافیت دارند و ردیابی روش توزیع هر توکن را آسان می کنند. لانچ پدها این امکان را برای سرمایه گذاران کوچک فراهم می کنند تا روی توکن هایی که در مرحله ابتدایی راه اندازی هستند سرمایه گذاری کنند. این پلتفرم ها همچنین توکن ها را  یکنواخت بین سرمایه گذاران توزیع می کنند و از تاکتیک های ” پامپ و دامپ” جلوگیری می کنند.

مزایای لانچ پدها

لانچ پدها برای گرد هم آوردن پروژه های ارز رمزنگاری و سرمایه گذاران مفید هستند. از جمله مزایای دیگر این پلتفرم ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کارمزد پایین: برخی از لانچ پدها کارمزد بسیار پایینی دریافت می کنند، در حالی که برخی دیگر برای فهرست کردن هزینه ای دریافت نمی کنند. برخی از لانچ پدها با کاهش موانع ورود، روند راه اندازی یک پروژه را سریع و آسان می کنند.
  • امنیت: لانچ پدها هم کاربران و هم پروژه ها را به طور کامل بررسی می کنند و از همه افراد دخیل محافظت می کنند. همچنین بعید است که ورود غیر مجاز یا نفوذ به سیستم رخ دهد، چون سرمایه گذاران مالک مطلق دارایی های خود هستند و لانچ پدها وجوه کاربران را ذخیره نمی کنند.
  • بدون دوره انتظار: توکن ها بلافاصله پس از خرید و بدون دوره پردازش در دسترس کاربر هستند.

نحوه استفاده از لانچ پدها

در جدول زیر برخی از مراحل کلی نحوه استفاده از لانچ پدها آمده است؛ با این حال، بسته به لانچ پد مورد استفاده، ممکن است کمی تفاوت وجود داشته باشد:

لانچ پد
مراحل استفاده از لانچ پد

انواع لانچ پدهای ارز رمزنگاری

لانچ پدهای عرضه اولیه صرافی غیرمتمرکز (IDO)

لانچ پدهای IDO پلتفرم های غیرمتمرکز برای جذب سرمایه جمعی هستند. توکن هایی که نماد دارایی های میزبانی شده در صرافی متمرکز هستند در این لانچ پدها معامله می شوند. برخی از لانچ پدهای معروف عبارتند از فایراستارتر (FireStarter)، بی‌اس‌سی‌پد (BSCPad)، گیم‌فای (GameFi)، سیدی‌فای (Seedify )و تراست‌پد (TrustPad).

لانچ پدهای عرضه اولیه NFT ( یا INO)

لانچ پدهای INO این امکان را برای سرمایه گذاران فراهم می کنند تا در پروژه هایی که یک کلکسیون یا کلکسیون هایی از توکن های غیرمثلی (NFT) را برای فروش در پلتفرم ارائه می کنند، سرمایه گذاری کنند. برخی از لانچ پدهای معروف INO عبارتند از: اُنلی‌وان (Only1)، بی‌اس‌سی‌استیشن (BSCStation) و سیدی‌فای (Seedify).

لانچ پدهای عرضه اولیه سکه (ICO)

لانچ پدهای ICO به بنیانگذاران این امکان را می دهند تا برای تکمیل پروژه های بلاک چین خود توکن های پروژه را به سرمایه گذاران عرضه کنند و سرمایه جمع آوری کنند. سرمایه گذاران با امید به کسب سود قابل توجه، پول خود را در پروژه های آینده دار سرمایه گذاری می کنند. از لانچ پدهای معروف ICO می توان به بایننس لانچ پد (Binance Launchpad)، کارداستارتر(CardStarter) و پولکااستارتر (Polkastarter) اشاره کرد.

لانچ پدهای عرضه اولیه بازی (IGO)

لانچ پدهای IGO پلتفرم هایی هستند که توسعه دهندگان بازی ها و متاورس می توانند در آنها برای پروژه های خود سرمایه جذب کنند. این لانچ پدها ارائه دهنده IGOها، پروژه های “بازی کن و درآمد کسب کن (P2E)، ابزارهای بازی و NFTهای مرتبط هستند. برخی از لانچ پدهای IGO عبارتند از: انجین‌استارتر (Enjinstarter)، گِیم‌استارتر (Gamestarter) و پلِی‌پد (PlayPad).

مشخصات یک لانچ پد خوب

قبل از سرمایه گذاری یا راه اندازی یک پروژه ارز رمزنگاری، مهم است که در مورد لانچ پد مورد نظر تحقیق کنید. در اینجا برخی از مشخصات یک لانچ پد برای سرمایه گذاران و بنیانگذاران آمده است.

برای سرمایه گذاران

سرمایه گذارانی که می خواهند از ایمنی و سودآوری پروژه ها و همچنین به دست آوردن بازده خوب از سرمایه گذاری خود اطمینان حاصل کنند، باید پایبندی لانچ پد به امنیت را بررسی کنند.  لانچ پد باید از پروتکل های امنیتی سختگیرانه پیروی کند، فرایند KYC یا تایید هویت را به کار گیرد و سایر اقدامات لازم را برای حفاظت از اطلاعات شخصی سرمایه گذار انجام دهد.

حداقل مقدار استیکینگ و امتیازات در هر لانچ پد متفاوت خواهد بود، بنابراین قبل از انتخاب یک لانچ پد باید به طور دقیق آن را بررسی کنید.

برای بنیانگذاران

بنیان‌گذارانی که علاقه مند به راه اندازی پروژه های خود از طریق لانچ پد هستند، باید در مورد این که لانچ پد تا چه اندازه پروژه های مربوطه را تبلیغ می کند و آیا جامعه از آن حمایت می کند یا خیر، تحقیق کنند. علاوه بر این، بررسی روند ارزیابی دقیق پروژه، معیارها و این که چقدر شرایط لانچ پد منصفانه و واقعی هستند، ضروری است.

یک جامعه حامی می تواند منافع زیادی داشته باشد، زیرا اعضای آن می توانند به معرفی پروژه ها به کاربران و حامیان بالقوه کمک کنند.

آینده لانچ پدهای ارز رمزنگاری

لانچ پدهای ارز رمزنگاری پلتفرم های جدید هستند که برای تسهیل روند جذب سرمایه پروژه های ارز رمزنگاری طراحی شده اند. هدف آنها کاهش بی اعتمادی رو به رشد پیرامون ارزهای رمزنگاری و افزایش اعتماد سرمایه گذاران است.

لانچ پدها با امتناع از پذیرش کلاهبرداران و تبلیغ پروژه های رمزنگاری استاندارد و تابع قوانین، به بهبود بازار کمک کرده و خیال سرمایه گذاران را از لحاظ امنیت راحت می کنند. لانچ پدها همچنین به کاهش ریسک سرمایه گذاران کمک می کنند و به بنیانگذاران فرصت بیشتری برای بازاریابی پروژه هایشان می دهند.

سرمایه گذاران عادی اکنون می توانند به سرمایه گذاری هایی که قبلا فقط برای نهادهای سرمایه گذاری و شرکت های سرمایه گذاری ریسک پذیر در دسترس بودند، دسترسی داشته باشند. توسعه لانچ پدهای ارز رمزنگاری باید سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری را آسان تر و ایمن تر کند. همچنین، با ورود سرمایه گذاران بیشتر، امید است که بازار ارز رمزنگاری به رشد خود ادامه دهد.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.