در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سرنوشت 3.5 میلیارد دلار ذخایر ترا چه شده است؟

0 919

در صورتی که اخبار چند روز گذشته را دنبال کرده باشید، احتمالا می دانید که ترا برای حمایت و پشتیبانی از ارز پایدار ترا یو اس دی(UST) 3.5 میلیارد دلار بیت کوین را فروخته است. البته این مقادیر بیت کوین به منظور همین هدف ذخیره شده بودند. با این حال این ذخایر برای جلوگیری از سقوط ترا کافی نبود و میلیاردها دلار از پول و سرمایه افراد در این ارز از بین رفت. اما در این بین کسی نمی داند چه بر سر آن ذخایر آمده و حالا کجا هستند.

مدیرعامل ترا لبز، دو کوان، از طریق توییتر اعلام کرد که مستندات مربوط به استفاده از ذخایر در طول رویداد سقوط قیمت را در آینده ارائه خواهد داد. به گفته تام رابینسون، یکی از بنیانگذاران Elliptic، که شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین است، محل نگهداری این بیت کوین ها و نحوه استفاده از آنها برای سرمایه گذارانی که به دنبال جبران ضررهای ناشی از سقوط UST هستند، بسیار حیاتی خواهد بود.

دو کوان در توییت های خود عنوان کرد:

نه من و نه هیچ یک از موسسات وابسته، به هیچ عنوان از این حادثه سود نبرده ایم. من در طول این بحران هیچ لونایی نفروختم.

ما در حال حاضر در حال جمع آوری مستندات استفاده از ذخایر بیت کوین LFG در طول رویداد سقوط هستیم. لطفا با صبوری با ما همراه باشید زیرا تیم ما همزمان مشغول انجام چند کار هستند.

در حالی که مشخص نیست ترا این اسناد را چه زمانی ارائه خواهد کرد، رابینسون می گوید که شرکت او این بیت کوین ها را رهگیری کرده است. حدود 80394 بیت کوین به ارزش تقریبی 3.5 میلیارد دلار توسط بنیاد پشتیبانی لونا(LFG)، سازمانی غیرانتفاعی برای ترویج و رشد اکوسیستم لونا، خریداری شد.

زمانی که ارزش UST در اوایل هفته گذشته شروع به کاهش کرد، LFG اعلام کرد که شروع به فروش ذخایر بیت کوین خود و خرید UST خواهد کرد. در روز 9 مه، LFG اعلام کرد که 750 میلیون دلار بیت کوین به شرکت های مبادلاتی OTC برای کمک به محافظت از UST وام می دهد. دو کوان بعدا توضیح داد که این بیت کوین ها برای ترید استفاده شده است.

Elliptic در پستی اشاره کرد که تقریبا در همان زمان 22189 بیت کوین(به ارزش 750 میلیون دلار) از یک آدرس مربوط به LFG به یک آدرس جدید ارسال شده است. بعدا و در همان شب 30000 بیت کوین دیگر(به ارزش 930 میلیون دلار) از کیف پول های LFG به همان آدرس ارسال شده.

طبق اعلام Elliptic، طی چند ساعت کل این 52189 بیت کوین به یک حساب واحد در صرافی جمینی(Gemini) آمریکا و از طریق چندین تراکنش منتقل شده است.

لونا

هدف از داشتن یک ذخیره بسیار بزرگ از بیت کوین به طور بالقوه خرید UST برای بالا بردن قیمت و نگه داشتن آن در سطح 1 دلار بود و احتمالا دلیل ارسال این بیت کوین ها به صرافی ها همین بوده است. اما نمی توان تنها با استفاده از رهگیری در بلاک چین تشخیص داد که آیا بیت کوین به این صرافی ها برای پشتیبانی از UST فروخته شده است یا خیر.

پس از این انتقالات 28205 بیت کوین در ذخایر ترا باقی بماند. در ساعت 1 بامداد روز 10 مه، باقی مانده این ذخایر به طور کامل و در یک تراکنش به حسابی در صرافی بایننس منتقل شد. رابینسون می گوید باز هم  نمی توان تشخیص داد که آیا این دارایی ها به صرافی فروخته شده اند و یا پس از آن به کیف پول های دیگر منتقل شده اند.

رابینسون می گوید:

تنها چیزی که می توانیم ببینیم این است که این بیت کوین ها به صرافی ها منتقل شده است. اما نمی توانیم بگوییم که واقعا چگونه از آنها استفاده شده. ممکن است فروخته شده باشند، یا در صرافی ذخیره شده باشند و یا دوباره برداشت شوند و به یک کیف پول بی نام منتقل شوند.

منبع coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.