در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

دلایل رشد قابل توجه قیمت سولانا؛ آیا روند صعودی ادامه خواهد یافت؟

0 700

قیمت سولانا (SOL) با افزایش 40 درصدی در هفته گذشته به بالاترین سطح خود در 63.95 دلار رسید و این بهترین عملکرد هفتگی آن از ژانویه 2023 بود.
سولانا چیست؟ آنچه باید درباره این شبکه و توکن SOL بدانید

دلیل این افزایش تا حد زیادی به روند صعودی کلی در بازار ارز رمزنگاری، شور و هیجان پیرامون ETFهای اسپات بیت کوین و تمایل سرمایه گذاران به ریسک مربوط می شود. جهش قیمت سولانا با وجود فروش توسط صرافی ورشکسته اف‌تی‌ایکس قابل توجه بوده و منعکس کننده انعطاف پذیری بازار و افزایش اعتماد سرمایه گذاران به پتانسیل SOL است.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

غلبه بر چالش های بازار

روند صعودی سولانا با توجه به فروش روزانه بین 250000 تا 750000 توکن SOL در دو هفته گذشته توسط صرافی ورشکسته اف‌تی‌ایکس قابل توجه بوده است.

دادگاه ورشکستگی دلاور در سپتامبر 2023 به اف‌تی‌ایکس مجوز فروش 55.75 میلیون توکن SOL را داد، علیرغم ترس از سقوط احتمالی قیمت این توکن پس از این تصمیم، بازار این فروش ها را جذب کرده است.

این تاب آوری و انعطاف پذیری قیمت را می توان به این دلیل نسبت داد که برخی از این توکن ها یا به نودهای اعتبار سنج واگذار شده یا استیکینگ شده اند و همچنین سقف فروش هفتگی اف‌تی‌ایکس 100 میلیون دلار است.

براساس داده های شرکت کوین شیرز (CoinShares)، این رویدادها به جای تضعیف روحیه سرمایه گذاران، ترس های اولیه را به شور و اشتیاق تبدیل کرده؛ به طوری که صندوق های متمرکز بر سولانا شاهد ورودی سرمایه 10.80 میلیون دلاری در هفته منتهی به 3 نوامبر بوده اند.

سولانا

هیجان پیرامون ETF اسپات بیت کوین

یکی دیگر از عوامل مهم دخیل در افزایش قیمت سولانا، روند صعودی در کل بازار ارزهای رمزنگاری بوده که تا حد زیادی به شور و هیجان پیرامون ETFهای اسپات بیت کوین مربوط می شود. 

صعود بیت کوین تا نزدیک سطح 38000 دلار باعث مثبت شدن احساسات در کل بازار شده و سولانا در 30 روز گذشته بهترین عملکرد را به ثبت رسانده است.

پیش بینی و خوش بینی در مورد تایید درخواست های ETF اسپات بیت کوین تا ژانویه 2024 به احساسات مثبت در بازار کمک کرده است و سولانا و سایر آلت کوین ها از این جو مثبت بهره می برند.
آلت کوین ها چه هستند؟آنچه باید درباره آنها بدانید

افزایش قراردادهای باز و فاندینگ ریت سولانا در بازار معاملات آتی

یکی دیگر از عوامل مهم در افزایش قیمت سولانا، افرایش قراردادهای باز (OI) در بازار معاملات آتی آن بوده است، که در 11 نوامبر به حدود 772 میلیون دلار رسید و این بیشترین مقدار از زمان ثبت بالاترین رکورد در نوامبر 2021 بوده است.

توکن سولانا

سطوح بالای OI نشان دهنده افزایش علاقه و نقدینگی بالا در بازار سولانا است. علاوه بر این، افزایش فاندینگ ریت سولانا (هرینه ای که یک طرف از دارندگان موقعیت ها هر هشت ساعت به طرف دیگر پرداخت می کند) نشان می دهد که موقعیت های لانگ (خرید استقراضی) بر بازار تسلط دارند. افزایش اخیر فاندینگ ریت SOL به سطح 0.035 درصد حاکی از احساسات صعودی قوی در بین سرمایه گذاران است.
موقعیت خرید (long) یا فروش (short) چیست؟ چگونه می توان از آنها استفاده کرد؟

شکست تکنیکال و چشم انداز آینده SOL

به نظر می رسد که بخشی از دستاوردهای اخیر سولانا به شکست صعودی تکنیکال آن مربوط می شود. لازم به ذکر است که قیمت سولانا دو هفته پیش به بالای مقاومت خط روند افقی الگوی مثلث صعودی خود شکست.

توکن SOL

اگر این الگو تکمیل شود، هدف صعودی قیمت SOL قبل از پایان سال 2023 حدود 90 دلار خواهد بود که نشان دهنده افزایش 50 درصدی آن از سطوح فعلی است.

با این حال، احتمال اصلاح قیمت همچنان وجود دارد، چون شاخص قدرت نسبی هفتگی به بالاترین سطح اشباع خرید از سپتامبر 2021 رسیده است. اگر این اتفاق رخ دهد، قیمت SOL احتمالا به سمت خط روند بالایی مثلث نزدیک به سطح 30 دلار کاهش خواهد یافت. در حالی که احتمال رشد بیشتر وجود دارد، سرمایه گذاران باید از ریسک ها و احتمال اصلاح قیمت نیز آگاه باشند.
اصلاح قیمت چیست و چه تفاوت هایی با بازار نزولی دارد

منبع cryptopolitan cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.