در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

چه چیز موجب نزولی شدن بازار ارزهای رمزنگاری شده است؟

0 1,370

ارزش بازار بیت کوین و ارزهای رمزنگاری طی چند روز گذشته افت کرده و به زیر 200 میلیارد دلار رسیده است. در طول 6 ماه گذشته این اولین باری است که ارزش بازار به چنین سطحی رسیده است. سیگنال های بازگشت زمستان رمزنگاری قوی است.

کاهش ارزش بازار به زیر 200 میلیارد دلار

طبق اطلاعات، ارزش بازار ارزهای رمزنگاری طی 2 روز گذشته افت کرد و تا سطح 190 میلیارد دلار کاهش یافت. سطحی که از اوایل ماه مه تا به حال مشاهده نشده بود. بیت کوین در مسیر معمولی خود قرار دارد، اما بسیاری از آلت کوین ها به شدت افت کرده اند و برخی از آنها به پایین ترین سطح قیمتی خود در طول زمستان قبلی ارزهای رمزنگاری بازگشته اند.

ارزهای رمزنگاری

در حال حاضر بسیاری از ارزها نسبت به قیمت اوج خود در اواخر ژوئن 2019، تا 50 درصد افت کرده اند و ممکن است هنوز کاهش بیشتری در راه باشد. اواخر ماه نوامبر 2018 بود که بازار ارزها آنقدر افت کرده بود که بسیاری پیش بینی می کردند ارزهای رمزنگاری یک سقوط کامل خواهند داشت. چند روز گذشته احساس می شد که این روند دوباره بعد از یک سال عینا تکرار خواهد شد.

طبق معمول بیت کوین باعث افت تمام بازار می شود، زیرا مکررا  در سطح حمایت قرار می گیرد. آخرین سطح حمایت 7000 دلار بود که این سطح نیز اخیرا با سقوط قیمت بیت کوین تا 6800 دلار شکسته شد. در حال حاضر روند قیمتی بیت کوین حال خوشی ندارد و افت بیش از این قیمت، می تواند سبب مشاهده سطح 5000 دلاری شود.

با نگاهی به نمودار روزانه، به نظر می‌رسد بیت کوین در پایین ترین سطح 5 ماهه خود قرار دارد. در حال حاضر بیت کوین با قیمت حدود 7290 دلار مبادله می شود و توانسته مجددا به بالاتر از سطح حمایت 7000 دلار بازگردد. الکس کروگر، تحلیلگر و معامله کننده ارزهای رمزنگاری، در حال جست و جوی نقاط خرید دوباره برای کسانی است که شجاعت کافی برای تسلط بر بازار نزولی فعلی را دارند:

سطح 8000 دلار به زودی مشاهده خواهد شد. نقاط خرید مناسب برای بلند مدت در 6000 تا 6400 دلار قرار دارد. روند افزایشی، با توجه به نیم شدن پاداش شانس بالایی دارد. اگر کاهش نرخ هش ادامه یابد بسیاری از استخراج کنندگان سرمایه گذاری می کنند.

اگر هیچ تلاشی برای تقویت قیمت بیت کوین وجود نداشته باشد، چشم انداز وحشتناکی را می توان انتظار داشت. چیزی که قبلا نیز رخ داده است. نهادهای سرمایه گذاری که امسال وارد بازار شدند برای حفظ حرکت صعودی کافی نبودند.

جریان های رسانه ای اصلی در حال حاضر شروع به گسترش FUD(ترس از دست دادن فرصت فروش) می کنند، زیرا نظرات در مورد مرگ بیت کوین دوباره ظاهر شده است. وجود حوادث ناخوشایند از سخت گیری های چینی ها برای دفاتر بایننس تا توقیف دستگاه های استخراج که باعث افت نرخ هش شده، نیز به این افت قیمت دامن زده است.

بررسی و مشاهده نمودارهای بلند مدت نشان می دهد که قبلا نیز این اتفاقات رخ داده است و برای بیت کوین این یک رفتار عادی است. پلان بی در توییت خود می گوید:

برخی افراد با توجه به سقوط 17 درصدی بیت کوین در این هفته به شدت وحشت کرده اند. اما این فقط یک رفتار عادی برای بیت کوین است. فراموش نکنید که قیمت بیت کوین هنوز 2 برابر بیشتر از قیمت ابتدای سال خود است.

توور دیمستر به عنوان یکی از بنیانگذاران آدامانت کپیتال، اظهار داشت:

روند صعود پارابولیکی بیت کوین که از ژانویه 2015 آغاز شده، هنوز دست نخورده است. اکنون برای اولین بار است که از مارس 2019 این سطح پشتیبانی مشاهده شده.

بنابراین هنوز نیازی به ترس و وحشت نیست. ما قبلا در این نقطه بوده ایم و از همین مسیر به اینجا رسیده ایم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.