در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

شاخص بافت: احتمال سقوط بازارهای سهام؛ واکنش بیت کوین چه خواهد بود؟

0 649

“شاخص بافت” به سطح هایی رسیده که از زمان حباب دات کام تاکنون مشاهده نشده اند. در صورتی که بازارهای عمده سهام سقوط کنند، بیت کوین واکنش بزرگی نشان خواهد داد.

یاهو فاینانس در تاریخ 20 آگوست گزارش داد “شاخص بافت” نشان می دهد که در حال حاضر بازار سهام ایالات متحده آمریکا در سطح حباب های دات کام قرار دارد. این اندیکاتور از تقسیم شاخص ویلشر 5000 بر تولید ناخالص داخلی آمریکا بدست می آید.

در ضمن، شرکت برِکشایرهاتاوی به مدیریت وارن بافِت در تاریخ 14 آگوست در بَریک گُولد (دومین و بزرگترین شرکت استخراج کننده فلزات گرانبها در جهان) سرمایه گذاری کرد. برخی از تحلیلگران گفتند که این اقدام می تواند در بلند مدت به نفع بیت کوین باشد، چون همزمان با هشدار حباب بازار همراه شده است.

میانگین تاریخی شاخص بافت 1 است و قبل از حباب دات کام در حدود 1.71 بود. در حال حاضر، شاخص بافِت نشان می دهد که بازار سهام بیش از حد ارزش گذاری شده است.

اگر  بازار سهام به خاطر ترس سرمایه گذاران از ارزش گذاری بیش از حد سهام سقوط کند ، احتمالا بیت کوین واکنش بزرگی از خود نشان خواهد داد.

آیا سقوط بازار سهام بر روند بلند مدت بیت کوین تاثیر خواهد گذاشت؟

به گفته تام ایسِی، بنیانگذار Sevens Report Research، زمانی که شاخص بافِت به سطح 1.3 برسد، بازار سهام از لحاظ فاندامنتال “بیش از حد ارزش گذاری شده” در نظر گرفته می شود.

سطح فعلی 1.7 نشان می دهد که اگر روند معکوس شود، احتمال سقوط شدید بازار سهام وجود دارد.

در طول 4 ماه گذشته، بیت کوین با شاخص S&P 500 و طلا همبستگی داشته است. از اواخر ماه جولای تاکنون، به دلیل کاهش ارزش دلار، بیت کوین از قیمت طلا پیروی کرده.

استدلالی که در اینجا می توان داشت این است که سقوط احتمالی بازار سهام آمریکا می تواند حرکت صعودی بیت را تقویت کند. برخی از نهادهای سرمایه گذاری اکنون به بیت کوین به عنوان یک ذخیره با ارزش ومعتبر نگاه می کنند.همین باعث هجوم نهادهای سرمایه گذاری برای ورود به بازار بیت کوین خواهد شد.

طلا و بیت‌کوین
همبستگی بین طلا و بیت کوین

همبستگی بین بیت کوین و شاخص S&P 500 در هفته های گذشته تا حدودی شکسته شد، زیرا بازار سهام به روند صعودی خود ادامه داد. اما قیمت بیت کوین از سطح 12400 دلار اصلاح شد و با 8.6 درصد کاهش به سطح 11370 دلار رسید.

همبستگی پایین بین بیت کوین و بازار سهام آمریکا و کاهش همزمان قیمت طلا و این ارز حاکی از آن است که با نزولی شدن بازار سهام، بیت کوین روند صعودی خواهد گرفت.

پیش بینی تحلیلگران تکنیکال برای کوتاه مدت چیست؟

تحلیلگران تکنیکال با احتیاط پیش بینی می کنند که بیت کوین در کوتاه مدت در منطقه محدود فعلی نوسان خواهد کرد.

بیت کوین
سناریوی احتمالی کوتاه مدت برای بیت کوین

مایکل ون د پوپ، یک معامله گر تمام وقت در بورس و اوراق بهادار آمستردام گفت، کاهش به زیر سطح 11500 دلار دوباره می تواند به واگرایی نزولی منجر شود. وی اظهار داشت:

در بازه زمانی روزانه به سطح بسیار مهمی رسیده ایم که برای حرکت صعودی بیشتر باید حفظ شود. واگرایی نزولی مربع کوچک سفید فقط در صورت از دست دادن منطقه 11500 دلار تایید خواهد شد. اگر مربع کوچک سفید در این سطح نگه داشته شود، آلت کوین ها جهش قیمت خواهند داشت.به طور کلی مربع  کوچک سفید هنوز هم به فصل آلت کوین و ادامه روند صعودی آلت کوین ها اشاره می کند.

رابرت کیوساکی ، نویسنده کتاب پر فروش “پدر پولدار پدر بی پول”، نیز گفت که یک بحران بانکی در حال وقوع است. وی با تاکید بر این که بافِت موقعیت های خود را در بانک های اصلی آمریکا کاهش داده است، اظهار داشت که دارایی های امن نظیر طلا، نقره و بیت کوین می توانند افزایش قیمت قابل توجهی داشته باشند.

همبستگی نزدیک بیت کوین و طلا به همراه روند صعودی بازار سهام می تواند احتمال روند صعودی بیت کوین در صورت سقوط بازارهای سهام را افزایش دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.