در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

طبق سوابق، بیت کوین به زودی یک روند صعودی میان مدت را آغاز خواهد کرد

3 1,654

براساس داده های تاریخی بازار و هاوینگ های قبلی، بیت کوین خود را برای یک روند صعودی قوی میان مدت و یک چرخه جدید آماده می کند.

این ارز برتر بازار از ماه مارس تاکنون 150 درصد افزایش داشته و در حال آغاز کردن یک روند صعودی میان مدت است. سوابق نشان می دهند زمانی که روند بلند مدت قیمت بیت کوین با واکنش شدید خریداران در کف محلی تغییر جهت داده، شاهد روند صعودی ادامه داری بودیم.

جهش زیاد قیمت بعد از هاوینگ

بیشتر تحلیلگران تکنیکال پیش بینی کرده اند که بلافاصله بعد از هاوینگ اصلاح قیمت جزئی رخ خواهد داد. در دو هاوینگ قبلی در سال های 2012 و 2016،  قیمت قبل از این رویداد، روند صعودی داشت و پس از آن شاهد اصلاح بود.

در میان مدت قیمت بیت کوین تمایل به روند صعودی طولانی در پساهاوینگ دارد. اولین هاوینگ، منجر به افزایش چشمگیر 10000 درصدی شد و در هاوینگ دوم قیمت 2500 درصد افزایش یافت.

در یک بازه زمانی بلندتر، قیمت بیت کوین از لحاظ تکنیکال بیشترین کاهش ها را به ثبت رساند، زیرا در دسامبر 2018 به سطح 3100 دلار  و در مارس 2020 به 3600 دلار رسید. اصطلاح “lower highs” زمانی رخ می دهد که قیمت یک دارایی به پایین ترین سطح کاهش پیدا می کند، ولی هنوز از کف محلی قبلی بالاتر است.

براساس روند قیمت بیت کوین از سال 2012 ، موهیت سوروت پیش بینی کرد که ممکن است روند صعودی درست بعد از رسیدن قیمت به سطح 9500 دلار آغاز شود. وی گفت:

اگر اصلاح قیمت پیش بینی شده در پساهاوینگ رخ ندهد، بیت کوین تبدیل به  یک دارایی دیجیتال با ارزش و پول بدون مرز خواهد شد.

لوگان هان، مدیر صندوق پوششی و سرمایه گذار بازار ارز رمزنگاری، گفت که اگر قیمت بیت کوین در ماه مه اصلاح نشود، این ارز به سمت ثبت بالاترین سطح حرکت خواهد کرد. 

وی خاطرنشان کرد:

اگر قیمت بیت کوین بلافاصله بعد از هاوینگ کاهش پیدا نکند، می توان شاهد رسیدن آن به بالاترین سطح بود.

در حال حاضر، قیمت در یک پیوت پوینت معکوس قرار دارد و عبور آن از سطح 10000 دلار منجر به یک روند صعودی ناشی از فومو می شود و قیمت به سقف محلی 13500 دلار خواهد رسید.

اسکات ملکر، معامله گر بازار ارز رمزنگاری، اظهار داشت که از لحاظ تکنیکال، رسیدن قیمت به بالای سطح 10552 دلار  می تواند باعث آغاز یک روند صعودی قوی شود.

وی گفت:

نزدیک شدن قیمت روزانه به بالای سطح 9124 دلار  نشانه صعودی بودن روند خواهد بود. شکستن خط سیاه نزولی، روند صعودی بیشتری را در پی خواهد داشت. شکستن خط بنفش در سطح 10522 دلار منجر به ثبت بیشترین افزایش قیمت خواهد شد و روندهای نزولی را برای همیشه متوقف خواهد کرد.

نزدیک شدن بیت کوین به یک سطح مقاومت کلیدی

فاکتورهای مثبت فاندامنتال پیش بینی های روند صعودی را تقویت می کنند

 در هفته های اخیر، صرافی های مهم قراردادهای آتی مانند بایننس و کوین بیس شاهد ثبت رکورد در افزایش حجم معاملات نقدی بوده اند.

طبق  گزارش ترید بلاک (TradeBlock)، حجم معاملات نقدی بایننس در اواخر آوریل به 23 میلیارد دلار رسید و این نشان می دهد که تعداد زیادی از سرمایه گذاران جزئی در حال انباشت بیت کوین هستند.

حجم معاملات نقدی بایننس

قیمت بیت کوین در اکتبر سال 2019 طی دو روز و به خاطر نقد شدن موقعیت های فروش استقراضی در بیتمکس از سطح 7700 دلار به 10600 دلار رسید. سپس قیمت آن در ماه بعد اصلاح شد و به سطح 6400 دلار کاهش یافت.

با این وجود، واکنش شدید سرمایه گذاران جزئی در اوایل ماه مه باعث بازیابی سریع بیت کوین از کف 3600 دلار به 7700 دلار شد. افزایش حجم معاملات نقدی و نقدینگی بالا در بازار ارز رمزنگاری نشان می دهند که احتمالا یک روند صعودی میان مدت آغاز خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظر
 1. A.moradi می گوید

  سلام
  من روی ۹۸۰۰ موجودی رو اوردم رو تتر و متاسفانه از سطح ۷۷۰۰ که ریزش کرد عقب موندم

  بنظرتون الآن که توی سطح ۸۸۰۰ هستیم وارد بشم یا منتظر ریزش دوباره بمونم؟؟

  ممنون میشم جواب بدید

  1. A.moradi می گوید

   ببخشید به کل اشتباه توضیح دادم
   سطح فروش ۹۸۰۰
   از سطح ۹۷۰۰ عقب موندم

   الآن حدود ۹۸۵۰ و سردر گم که وارد بشم یا نه

 2. Mohamad می گوید

  Ok