در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

فروش اولین پیامک جهان به صورت توکن NFT

0 1,105

براساس گزارش‌های منتشر شده، وُدافون (شرکت مخابراتی بریتانیایی) قصد دارد در تاریخ 21 دسامبر اولین پیام کوتاه (اس ام اس) جهان را در قالب یک توکن NFT به حراج بگذارد. این اس ام اس که حاوی پیام “Merry Christmas” بود، 29 سال پیش در 3 دسامبر 1992 از طریق شبکه وُدافون ارسال و توسط ریچارد جارویس، از کارمندان آن زمان این شرکت، دریافت شد.

به گزارش خبرگزاری رومانیایی Ziarul Financiar، این پیامک تاریخی 15 کاراکتری به صورت یک توکن NFT و تک فروشی توسط خانه حراج Aguttes در فرانسه به حراج گذاشته خواهد شد.

وُدافون قصد دارد با حراج اولین پیامک جهان در قالب NFT، درآمد خود را به کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (آژانس پناهندگان سازمان ملل) برای کمک به آوارگان اجباری اهدا کند.

توکن NFT
بنر تبلیغاتی برای فروش اولین پیامک جهان

ترجمه بنر تبلیغاتی بالا بدین شرح است: “کریسمس مبارک”. اولین پیامک جهان برای امور خیریه به صورت توکن NFT به حراج گذاشته شده است. فروش این پبامک NFT در روز سه شنبه 21 دسامبر (30 آذر 1400) به صورت آنلاین انجام خواهد شد و شرکت‌کنندگان می‌توانند با استفاده از اتریوم پیشنهاد خود را ارائه بدهند. بالاترین قیمت پیشنهادی مالکیت انحصاری این پروتکل ارتباطی را خواهد داشت که برای ارسال اولین پیامک در جهان استفاده شد.

علاوه بر این افتخار، 9 سال طول کشید تا سایر شبکه‌ها بتوانند به قابلیت شرکت وُدافون برای ارسال و دریافت پیامک دست پیدا کنند. این حرکت برای ایجاد اولین پیامک جهان در قالب توکن NFT، نمونه دیگری از توانایی بازار توکن‌های غیر مثلی در توکن‌سازی و حفظ تاریخ به صورت دیجیتالی است.

بازار NFT پذیرش ارز رمزنگاری را تسریع کرده است

اکوسیستم NFT پذیرش صنعت ارز رمزنگاری را تسریع کرده، چون شرکت‌ها به  کاربردهای آن در مدل‌های تجاری فعلی خود پی برده‌اند. هفته گذشته، شرکت آدیداس (تولید کننده پوشاک ورزشی) از راه‌اندازی کلکسیون “Into the Metaverse” خبر داد.

طبق گزارش‌های منتشر شده، فروش NFT آدیداس در تاریخ 17 دسامبر در وب‌سایت رسمی این شرکت با قیمت 0.2 اتریوم انجام شده است.

درست چند روز قبل از ورود آدیداس، شرکت پوشاک ورزشی نایکی نیز استودیوی ساخت توکن‌های NFT کفش‌های مجازی  RTFKT را خریداری کرد که این نشان‌دهنده علاقه زیاد به دنیای متاورس است. RTFKT کفش‌های کتانی دیجیتالی و NFT برای متاورس تولید می‌کند.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.