در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

5 ارز برتر که در این هفته باید زیر نظر داشت

0 952

در حال حاضر، شاهد فشار فروش شدیدی در بازار بیت کوین هستیم، اما اتریوم، کاردانو، سولانا و پالیگان (ماتیک) احتمالا روند صعودی خواهند داشت، اگر سطح‌های حمایت کلیدی خود را حفظ کنند.

در طول روندهای صعودی قوی، معامله گران در هر اصلاح قیمت برای خرید هجوم می‌آورند، چون آنها انتظار دارند که قیمت در آینده به سطح‌های بالاتر افزایش یابد. بنابراین، اصلاح قیمت‌ها در بازار صعودی کوتاه مدت هستند و قیمت خیلی سریع به سطوح بالاتر بازیابی می‌شود.

با این حال، هنگامی که روند از صعودی به نزولی تغییر می‌کند، معامله گران خود را برای فروش در سقف آماده می‌کنند، چون معتقدند که احتمال کاهش قیمت به سطح‌های پایین تر وجود دارد. در یک بازار نزولی، سطح حمایت به راحتی شکسته می‌شود و دارایی به کاهش خود ادامه می‌دهد.

به طور کلی، روند نزولی که پس از یک بازار صعودی قوی شروع می‌شود، تا قبل از مرحله کاپیتولاسیون که در آن بیشتر خریداران از بازیابی سریع قیمت ناامید شده اند، پایان نمی‌یابد. پس از این اتفاق، دارایی به کف خود می‌رسد.

در حین این نوسانات، معامله گران باید فاندامنتال ها و رویدادهای طولانی مدت ارزهای رمزنگاری را زیر نظر داشته باشند. آنها به جای ترس و وحشت، باید تصمیم آگاهانه بگیرند.

تصمیم صرافی هووبی درباره تعلیق معاملات آتی در برخی کشورها

براساس گزارش بلومبرگ، صرافی هووبی مانع دسترسی کاربران چینی خود به برخی از خدماتش شده است. با توجه به این که چین قصد ممنوعیت استخراج و معاملات بیت کوین و ارز رمزنگاری را دارد، این صرافی در حال متوقف کردن برخی از خدمات خود در این کشور است. این خدمات شامل، معاملات قراردادهای آتی، معاملات اهرم شده و محصولات قابل معامله در بورس هستند.

پس از آن که قانونگذاران چین تایید کردند که قصد متوقف کردن فعالیت‌های معاملاتی ارزهای رمزپایه را دارند، صرافی هووبی اعلام کرد که سرویس استخر استخراج خود در این کشور را تعطیل می‌کند. اگرچه پیامدهای احتمالی این تصمیم همچنان نامشخص است، بدون شک سود استخراج کنندگان کوچک و منفرد بدون یک استخر  استخراج جایگزین، تا حد زیادی کاهش خواهد یافت. پس از انتشار این خبر منفی در روز یکشنبه، قیمت بیت کوین تا حدود سطح 31000 دلار کاهش یافت.

بیت کوین

بیت کوین در 19 مه به زیر میانگین متحرک ساده 200 روزه (40235 دلار) کاهش یافت و نمودار روزانه در زیر آن بسته شد. نهادهای سرمایه گذاری این شاخص را به دقت زیر نظر دارند و اگر قیمت برای مدت طولانی در زیر این سطح باقی بماند، آنها معمولا از خرید خودداری خواهند کرد.

بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

روندهای صعودی در 20 مه قیمت را به بالای میانگین متحرک ساده 200 روزه برگرداندند، اما نتوانستند قیمت را در بالای آن نگه دارند. این نشان می‌دهد که فروشندگان در سطح‌های بالاتر همچنان به فروش خود ادامه می‌دهند. در حال حاضر، احتمال کاهش قیمت بیت کوین به  سطح 28850 دلار وجود دارد.  این یک سطح حمایت مهمی است که باید به آن توجه کرد، چون شکست به زیر آن منجر به کاهش بیشتر قیمت و رسیدن آن تا سطح 20000 دلار خواهد شد.

حرکت رو به پایین میانگین متحرک ساده 50 روزه و رسیدن شاخص قدرت نسبی به منطقه اشباع فروش، بیانگر قوی بودن روندهای نزولی است.

با این حال، اگر قیمت از سطح حمایت 28850 دلار برگشت کند، روندهای صعودی یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای میانگین متحرک ساده 200 روزه برسانند. در صورت موفقیت، بیت کوین احتمالا به خط گردن الگوی سر و شانه خواهد رسید.

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین
نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که فروشندگان در هر روند صعودی جزئی در نزدیک خط روند نزولی اقدام به فروش می‌کنند. این حاکی از منفی شدن احساسات است و معامله گران بازگشت به سطح‌های مقاومت فوقانی را فرصتی برای فروش تلقی می‌کنند.

حرکت روبه پایین میانگین متحرک ساده 50 روزه و رسیدن شاخص قدرت نسبی به منطقه نزولی، حاکی از قوی بودن روندهای نزولی هستند. شکست به بالای خط روند نزولی و بسته شدن نمودار در بالای آن، اولین نشانه صعودی شدن روند خواهد بود. چنین حرکتی احتمالا منجر به افزایش قیمت به سطح 42401 دلار و  سپس سطح 46000 دلار خواهد شد.

اتریوم

قیمت اتریوم در 19 مه به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه کاهش یافت. روندهای صعودی در 20 و 21 مه تلاش کردند تا قیمت را به بالای این  میانگین متحرک برسانند، اما موفق نشدند. این نشان می‌دهد که معامله گران در هنگام رسیدن قیمت به سطح‌های بالاتر اقدام به فروش می‌کنند.

اتریوم
نمودار روزانه قیمت اتریوم

اگر قیمت به زیر سطح 1801.60 دلار برسد، احتمال کاهش آن تا میانگین متحرک ساده 200 روزه ( سطح 1578 دلار) وجود دارد. این یک سطح حمایت قوی است. اگر قیمت از این سطح برگشت کند، احتمالا تا میانگین متحرک ساده 50 روزه افزایش خواهد یافت. روندهای صعودی در این سطح ممکن است با مقاومت شدیدی روبرو شوند.

اگر قیمت از میانگین متحرک ساده 50 روزه کاهش یابد، اتریوم برای چند روز در یک منطقه محدود باقی خواهد ماند. برعکس، اگر روندهای نزولی قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 200 روزه برسانند، ممکن است ترس و وحشت ایجاد شود و اتریوم به سطح 1289.09 دلار کاهش پیدا کند.

میانگین متحرک ساده 50 روزه در حال مسطح شدن است و شاخص قدرت نسبی به منطقه اشباع خرید نزدیک می‌شود که بیانگر نزولی بودن روند در کوتاه مدت و خنثی بودن آن در میان مدت است.

نمودار 4 ساعته قیمت اتریوم

قیمت اتریوم
نمودار 4 ساعته قیمت اتریوم

اتریوم در نمودار 4 ساعته در یک کانال نزولی معامله می‌شود و میانگین متحرک‌ها یک صلیب نزولی را تکمیل کرده اند که این نشانه نزولی شدن روند در کوتاه مدت است. اگر روندهای نزولی قیمت را به زیر خط حمایت این کانال برسانند و در زیر آن نگه دارند، فشار فروش افزایش خواهد یافت و احتمالا قیمت به سطح 1289.09 دلار کاهش خواهد یافت.

برعکس، اگر قیمت از خط حمایت کانال برگشت کند، روندهای صعودی یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای این کانال افزایش دهند. اگر آنها موفق شوند، می‌توان نتیجه گرفت که روند نزولی به پایان رسیده و ممکن است که قیمت به سطح 3000 دلار افزایش یابد.

کاردانو

قیمت کاردانو در 19 مه از سطح 0.95 دلار برگشت کرد. روند صعودی آن در 20 مه نیز ادامه یافت، اما در سطح‌های بالاتر فشار فروش برای کسب سود وجود داشت و قیمت دوباره به زیر سطح حمایت 1.48 دلار کاهش یافت.

کاردانو
نمودار روزانه قیمت کاردانو

منطقه 1 تا 0.95 دلار در روند نزولی به عنوان یک منطقه حمایت قوی عمل خواهد کرد. اگر قیمت از این منطقه برگشت کند، احتمال رسیدن دوباره آن به سطح 1.48 دلار وجود دارد. مسطح شدن میانگین متحرک ساده 50 روزه (1.44 دلار) حاکی از گیر افتادن کاردانو در یک منطقه محدود است.

برعکس این فرض، اگر روندهای نزولی قیمت را به زیر این منطقه حمایت برسانند و در زیر آن نگه دارند، احتمال کاهش به میانگین متحرک ساده 200 روزه (0.77 دلار) وجود خواهد داشت. اگر قیمت از این سطح برگشت قوی داشته باشد، روندهای  صعودی یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا آن را به بالای سطح 1 دلار برسانند.

اگر این اتفاق بیفتد، کاردانو احتمالا  وارد یک منطقه محدود خواهد شد. این دیدگاه باطل خواهد شد، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 200 روزه برسد.

نمودار 4 ساعته قیمت کاردانو

قیمت کاردانو
نمودار 4 ساعته قیمت کاردانو

میانگین متحرک ساده 50 روزه در نمودار 4 ساعته در حال حرکت به سمت پایین است و شاخص قدرت نسبی در منطقه نزولی قرار دارد. این برتری روندهای نزولی را نشان می‌دهد. با این حال، احتمالا خریداران وارد عمل خواهند شد و در نزدیک سطح حمایت مهم 1 دلار اقدام به خرید خواهند کرد.

اگر این اتفاق رخ دهد، قیمت به خط روند نزولی خواهد رسید که احتمالا به عنوان یک سطح مقاومت قوی عمل خواهد کرد. اگر روندهای صعودی قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند، احتمال افزایش آن به سطح 1.48 دلار وجود دارد. اگر قیمت به زیر منطقه حمایت 1 تا 0.95 دلار کاهش یابد، این نمای صعودی باطل خواهد شد.

سولانا

سولانا در 19 مه به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه ( 37 دلار) شکست، اما در 20 مه خیلی سریع از این سطح برگشت کرد. با این حال، فتیله بلند شمع این روز نشان می‌دهد که معامله گران در سطح‌های بالا سود کسب کرده اند و فروشندگان وارد موقعیت‌های شورت شده اند.

سولانا
نمودار روزانه قیمت سولانا

فشار فروش در 22 مه افزایش یافت و قیمت سولانا به زیر میانگین متحرک 50 روزه کاهش یافت. فشار فروش تا رسیدن قیمت به سطح حمایت قوی 21.10 دلار همچنان ادامه یافت.

اگر قیمت از این سطح حمایت برگشت کند، احتمال افزایش آن تا سطح فیبوناچی اصلاحی 38.2 درصد در 35.48 دلار وجود دارد. شکست به بالای میانگین متحرک ساده 50 روزه و بسته شدن نمودار در بالای آن، حاکی از صعودی شدن روند در کوتاه مدت خواهد بود.

اگر قیمت از سطح 35.48 دلار کاهش یابد، روندهای نزولی دوباره تلاش خواهند کرد تا آن را به زیر سطح 21.10 دلار برسانند. در صورت موفقیت، احتمالا قیمت این ارز به میانگین متحرک نمایی 200 روزه (14.29 دلار) کاهش خواهد یافت.

نمودار 4 ساعته قیمت سولانا

قیمت سولانا
نمودار 4 ساعته قیمت سولانا

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که میانگین متحرک‌ها در آستانه تشکیل یک صلیب نزولی قرار دارند که حاکی از قوی بودن روندهای نزولی است. با این حال، شاخص قدرت نسبی در پایین منطقه منفی است و این نشان دهنده احتمال افزایش فشار فروش در کوتاه مدت است.

اگر قیمت از سطح 21.10 دلار برگشت کند، روندهای صعودی سعی خواهند کرد قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند. در صورت موفقیت، قیمت سولانا احتمالا به سطح 35.48 دلار و سپس به میانگین متحرک ساده 50 روزه خواهد رسید.

برعکس، اگر قیمت از خط روند نزولی کاهش یابد، احتمال شکست به زیر سطح 21.10 دلار افزایش می‌یابد.

پالیگان (ماتیک)

پالیگان در 18 مه به رکورد جدید 2.70 دلار رسید، اما از آن زمان به بعد شاهد کاهش شدیدی بود. این آلت کوین همه دستاوردهای خود از 11 مه به بعد  را از دست داد و به میانگین متحرک ساده 50 روزه (0.78 دلار) سقوط کرد.

پالیگان
نمودار روزانه قیمت پالیگان

روندهای صعودی احتمالا از میانگین متحرک ساده 50 روزه دفاع خواهند کرد و اگر قیمت از این سطح حمایت برگشت کند، ماتیک تا سطح فیبوناچی اصلاحی 38.2 درصد در 1.53 دلار افزایش خواهد یافت. شکست این سطح مقاومت اولین نشانه کاهش فشار فروش خواهد بود.

اگر قیمت از سطح 1.53 دلار کاهش یابد، احتمال رسیدن آن به میانگین متحرک ساده 50 روزه وجود دارد. مسطح شدن این میانگین متحرک و رسیدن شاخص قدرت نسبی به زیر عدد 45 نشانگر نوسان کوتاه مدت این ارز در یک منطقه محدود است.

اگر روندهای نزولی قیمت را به زیر این میانگین متحرک برسانند، این نمای صعودی بی اعتبار خواهد شد. در صورت بروز چنین اتفاقی، قیمت احتمالا به سطح 0.68 دلار و سپس 0.54 دلار کاهش خواهد یافت.

نمودار 4 ساعته قیمت پالیگان

قیمت پالیگان
نمودار 4 ساعته قیمت پالیگان

نمودار 4 ساعته نشان  می‌دهد که روندهای صعودی تلاش می‌کنند تا کاهش قیمت به سطح 0.80 دلار را متوقف کنند. با این حال، هر جهشی احتمالا در خط روند نزولی با مقاومت قوی روبرو خواهد شد. اگر قیمت از این سطح مقاومت کاهش یابد، احتمال رسیدن آن به سطح 0.68 دلار وجود خواهد داشت.

میانگین متحرک ساده 50 روزه شروع به کاهش کرده و شاخص قدرت نسبی در منطقه اشباع فروش قرار دارد که نشان دهنده برتری روندهای نزولی است. اگر قیمت از سطح‌های فعلی برگشت کند و در بالای خط روند نزولی باقی بماند، این نمای نزولی بی اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی می‌تواند منجر به افزایش قیمت به سطح 1.53 دلار شود.

منبع Cointelegraph bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.