در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

هالوینگ سه ارز در بهار پیش رو

1 1,822

بهار امسال هالوینگ بیت کوین، بیت کوین کش و بیت کوین اس وی، سه تا از بزرگترین شبکه های ارز رمزنگاری، برای اولین بار تقریبا به طور همزمان رخ خواهد داد. در آخرین هالوینگ که در سال 2016 رخ داد تنها یک شبکه وجود داشت، اما حالا سه پروتکل الگوریتم اجماع یکسان و مشترکی دارند. گوگل ترندز(Google Trends) نشان می دهد که در چند روز گذشته جستجوها برای اصطلاح ” هالوینگ بیت کوین” افزایش یافته.


افزایش جستجوهای گوگل ترندز برای “هالوینگ بیت کوین”

شرکت تحقیق و تحلیل ارز رمزنگاری در چهارمین به روزرسانی هفتگی آرکین ریسرچ (Arcane Research) اظهار داشت که جستجوی گوگل برای اصطلاح “هالوینگ بیت کوین” به شدت افزایش یافته است. نمودار آرکین نشان می هد که گوگل ترندز آغاز این افزایش جستجو را اواسط نوامبر سال 2018 ثبت کرده است. این جستجو حاکی از آن است که بیت کوین چند تغییر اساسی، از پرداخت های همتا به همتای ارزان گرفته تا طلای دیجیتال، طی یک دهه گذشته داشته است. جستجوگر آرکین نشان می دهد که در چند ماه گذشته علاقه مندی به جستجوی “هالوینگ بیت کوین” بیشتر شده است. تجزیه و تحلیل هفتگی نیز خاطر نشان می کند که بحث در مورد این که آیا پاداش هالوینگ تعیین شده یا نه، در بین طرفداران بیت کوین افزایش یافته است. در حال حاضر تا هالوینگ بیت کوین، بیت کوین کش و بیت کوین اس وی به ترتیب 105، 71 و 73 روز باقی مانده است.

ارزش هر سه ارز رمزنگاری طی دو ماه گذشته افزایش چشمگیری داشته. اما شماری از افراد معتقدند که این سه شبکه هنوز باید ارزش خود را افزایش دهند تا رضایت استخراج کنندگان هر شبکه را جلب کنند. برخی از دلالان بر این باورند که اگر سود پس از نصف شدن پاداش کافی نباشد، استخراج کنندگان هر شبکه می توانند بلاک چین خود را تغییر دهند. از آنجا که هر سه شبکه الگوریتم اجماع (SHA256) مشترکی دارند، استخراج کنندگان می توانند بلاک چین خود را تغییر داده و به سودآورترین بلاک چین بروند. تغییر بلاک چین استخرها برای بدست آوردن سود از زمان فورک بیت کوین در اول اوت 2017 به یک روند تبدیل شده است. هنگام تقسیم بیت کوین اس وی در نوامبر 2018، جدالی بین استخراج کنندگان هر سه بلاک چین و اشخاص دارای قدرت هش بوجود آمد. وقایعی از این دست باعث تغییرات آشکاری در نرخ هش شدند، اما رخداد هالوینگ هر سه بلاک چین در بازه زمانی 40 روزه جالب خواهد بود. همه بحث ها در مورد پاداش هالوینگ طبق نظریه بازی و اقتصاد است و در حال حاضر همه چیز بر اساس فرضیه ها است.

متیو بک در گزارش گری اسکیل اینسایتس (Grayscale Insights) گفت:

زمان رخداد هالوینگ خیلی نزدیک است و وقت آن رسیده تا جدی تر در مورد آن صحبت کنیم، اما آینده به اندازه کافی روشن نیست تا بتوان فهمید که آیا قیمت گذاری هالوینگ تناسبی با بازار دارد یا نه.


وی در ادامه گفت:

طبق مکالمات فعالان بازار، ما از این واقعیت که بسیاری از آنها حتی از این رخداد اطلاع نداشتند، شگفت زده شدیم.

علاوه بر این بر اساس گزارش Unchained Capital ، از ژوئیه سال 2016 کمتر از 32 درصد بیت کوین های موجود در چرخه در همان آدرس های کیف پول باقی مانده اند.

ردیت و توییتر در مورد هالوینگ های SHA256 بحث می کنند در حالی که بیشتر افراد از آن بی خبر هستند.

برخی از دارندگان دارایی دیجیتال نظری درباره نزدیک شدن هالوینگ ندارند. در توییتر ارز رمزنگاری شاهد بحث های مختلفی درباره این موضوع هستیم:

شخصی را امروز دیدم که 10 تا بیت کوین داشت……اما نمی دانست هالوینگ چیست.

نرخ هش لایت کوین به میزان قابل توجهی کاهش یافته و قبل از پاداش هالوینگ، بیش از 40 درصد ارزش خود را از دست داده است.

به دلیل هالوینگ سه شبکه قوی ارز رمزنگاری در سال 2020، این کاهش پاداش بسیار ملموس خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. ناشناس می گوید

    با سلام
    لطفا کلمه هالوینگ رو اصلاح کنید درستش هاوینگ