در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

فاکتورهای فاندامنتال و تکنیکالی که به ادامه روند نزولی اشاره می کنند

0 1,056

قیمت بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری بزرگ در روز سه شنبه تقریبا ثابت بودند، در حالی که سرمایه گذاران بازار همچنان نگران سخنرانی جروم پاول (رئیس فدرال رزرو) بعد از نشست اقتصادی سالانه جکسون هول در ایالت وایومینگ در روز جمعه هستند.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

 پاول در این سخنرانی برنامه ریزی شده درباره سیاست های پولی فدرال رزرو و دستور کار نشست آتی کمیته بازار آزاد فدرال رزرو (FOMC) صحبت خواهد کرد. احتمالا دارایی های پر ریسک (از جمله بیت کوین و ارزهای رمزنگاری) پیش از این سخنرانی شاهد افزایش نوسانات خواهند بود. 

 بازار سهام به دلیل نگرانی های زیاد در مورد افزایش مجدد نرخ بهره در ماه سپتامبر با کاهش روبرو شد. به طوری که نزدک، S&P 500 و میانگین صنعتی داو جونز به ترتیب 0.1، 0.2 و 0.5 درصد کاهش یافتند. سرمایه گذاران در این بازار نیز منتظر اظهارات پاول در نشست جکسون هول هستند.

همانطور که برایان آرمسترانگ (مدیرعامل کوین بیس) در مصاحبه ای با CNBC تاکید کرد، سرمایه گذاران بازار هنوز محتاط هستند. وی گفت:

ما در یک چرخه نزولی قرار داریم، اما برای ما غیر عادی نیست. البته، چرخه فعلی با رکود اقتصادی و وخیم شدن شرایط اقتصاد کلان همراه شده است. انتظار می رود که این روند 12 تا 18 ماه طول بکشد و پس از آن روند صعودی آغاز خواهد شد. باید برای طولانی تر شدن چرخه نزولی فعلی، برنامه ریزی کنید.

یک عامل مخالف دیگر برای بیت کوین می تواند شاخص دلار آمریکا باشد که اخیرا به بالاترین سطح خود در بیش از یک ماه گذشته رسید. این ارز بزرگ همبستگی معکوس با شاخص دلار دارد.

جکسون هول
شاخص دلار و بیت کوین

جیمی داگلاس کوتس، از تحلیلگران بلومبرگ، گفت که بیت کوین حداقل در کوتاه مدت تا میان مدت ممکن است با دارایی های سنتی مانند سهام فناوری همبستگی داشته باشد. این بدان معناست که اگر قیمت ها در بازار سهام افزایش یابند، قیمت این ارز بزرگ بازار نیز افزایش خواهد یافت و بر عکس.

شاخص های سیگنال دهنده روند نزولی 

براساس تحلیل بلومبرگ، شاخص میانگین متحرک همگرایی واگرایی (MACD) سیگنال هشدار را برای قیمت بیت کوین صادر کرد. این شاخص نزولی شده که از نظر برخی تحلیلگران نگران کننده است، چون احتمالا بر بیت کوین فشار وارد خواهد کرد. همچنین، به دلیل کاهش شدید اخیر، بیت کوین به زیر میانگین متحرک 50 روزه سقوط کرده است.
چگونه می توان از شاخص MACD برای پیش بینی قیمت ارزها استفاده کرد

MVR Tripple Ribbon شاخص دیگری است که نشان می دهد قیمت بیت کوین ممکن است بیشتر کاهش پیدا کند. این شاخص از سه میانگین متحرک 10، 15 و 20 روزه تشکیل شده است.

یک تحلیلگر شرکت کریپتوکوانت گفت:

شاخص MVR Tripple Ribbon کاهش قیمت بیت کوین را نشان می دهد. این پنجمین سیگنال کامل در سال 2022 خواهد بود که حاکی از ضعف  این ارز و فشار فروش بیشتر است. به طور متوسط، سیگنال مشابهی در سال جاری منجر به کاهش 30 درصدی قیمت آن شد.

در زمان انتشار این مطلب، میانگین متحرک های این شاخص در آستانه قطع کردن یکدیگر بودند که این اتفاق قبلا باعث کاهش حدود 30 درصدی بیت کوین شده بود. اگر این بار این اتفاق رخ دهد، قیمت بسیار پایین تر از سطح 20000 دلار قرار خواهد گرفت.

روند نزولی
MVR Tripple Ribbon

گلس نود در گزارش اخیر خود خاطر نشان کرد که بیت کوین اخیرا روند صعودی کوتاه مدت داشت و قیمت این ارز برای 23 روز متوالی بالاتر از قیمت تحقق یافته (realized price) آن بود. با این حال، کاهش فعالیت در این شبکه بار دیگر باعث شد تا قیمت به زیر قیمت تحقق یافته برسد.

قیمت تحقق یافته از تقسیم ارزش تمام بیت کوین ها در هر سطح خریداری شده، بر تعداد بیت کوین های در گردش به دست می آید. این به ما “متوسط قیمت مبنا” را می دهد که در آن همه بیت کوین ها خریداری شده اند.

شرکت گلس نود فشار فروش از طرف گروه های مختلف کیف پول را دلیل اصلاح بیت کوین از سطح 24400 دلار و کاهش آن به زیر قیمت تحقق یافته عنوان کرد.
اصلاح قیمت چیست و چه تفاوت هایی با بازار نزولی دارد

پنج عامل نزولی شدن قیمت بیت کوین

چند روز قبل بیت کوین سطح مقاومت 25000 دلار را تست کرد، اما چند عامل باعث اصلاح آن از این سطح شدند. کمبود نقدینگی یکی از عوامل اصلی بود که بنیانگذاران شرکت گلس نود بر آن تاکید کردند. با افزایش نوسانات، قدرت خرید برای مقاومت در برابر روند نزولی انتقال داده شده از بازار سهام، کافی نبود.

علاوه بر نقدینگی پایین، سیگنال ریسک بیت کوین نیز به منطقه “ریسک بالا” وارد شده است که این با گسترش ترس در بازارهای سهام و دارایی های دیجیتال، فشار بیشتری را بر بازار وارد می کند.

سومین عامل، پیشی گرفتن قراردادهای باز اتریوم در بازار مشتقات از بیت کوین بود که این عدم علاقه سرمایه گذاران را به این طلای دیجیتال نشان می دهد.
اتریوم چیست؟ آموزش کامل اتریوم

تقاضا برای محافظت از سرمایه در برابر روند نزولی را می توان عامل دیگری در نظر گرفت که ناشی از تاثیر شرایط اقتصاد کلان بر بازارهای پر ریسک است، چون معامله گران ترجیح می دهند سرمایه خود را از بازار ارز رمزنگاری خارج کنند و آن را وارد دارایی های امن تر کنند. عملکرد ضعیف آلت کوین ها آخرین عاملی بود که باعث معکوس شدن روند صعودی بیت کوین شد.
آلت کوین ها چه هستند؟آنچه باید درباره آنها بدانید

منبع u.today u.today cryptopotato

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.