در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

با بررسی تتر می توان قیمت بیت کوین را پیش بینی کرد

0 1,299

به گفته شیخار، بنیانگذار توکن آنالیست، معامله گران با رهگیری عرضه توکن های جدید ERC-20 تتر می توانند قیمت بیت کوین را پیش بینی کرده و ورود و خروج سرمایه خود را به بازار سریعتر انجام دهند.

شرکت بلاک چین توکن آنالیست پس از مشاهده این که تنها در سال 2019 در حدود 1.5 میلیارد دلار توکن تتر در هر دو بلاک چین اُمینی و اتریوم عرضه شد، به بررسی همبستگی بین قیمت بیت کوین و عرضه تتر پرداخت. برای یادآوری باید گفت که محبوب ترین ارز پایدار یعنی تتر، از شبکه اُمینی که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده، به بلاک چین اتریوم منتقل شده است.

تحلیلگران با توجه به نتایج تحقیق، یافته های زیر را منتشر کردند:

  • قیمت بیت کوین در طول 19 روز از 27 روز عرضه توکن های تتر ERC-20 افزایش یافت. یعنی در 70 درصد از زمان.
  • قیمت بیت کوین در 12 روز از 24 روز عرضه توکن های تتر اُمینی افزایش یافت. یعنی 50 درصد از زمان.
  • برای توکن های تتر اُمینی، عرضه توکن های بیشتر به معنی کاهش قیمت بیت کوین است. یک همبستگی 1.6 درصدی بین مقدار عرضه شده این توکن و قیمت بیت کوین وجود دارد.
  • برای توکن های تتر ERC-20، ارائه توکن های بیشتر به معنای افزایش قیمت بیت کوین است. بین مقدار عرضه شده این توکن و مقدار حرکت قیمت بیت کوین یک همبستگی 15.8 درصدی وجود دارد.

اما این فقط یک یافته جالب نیست، زیرا معامله گران باهوش می توانند از این اطلاعات برای مشاهده و بررسی داده ها و شاید پیش بینی حرکت قیمت ها در آینده  استفاده کنند.

شیخار به بلومبرگ گفت:

معامله گران می توانند با توجه به این داده ها، با رهگیری توکن های تتر ERC-20 عرضه شده و سوزانده شده حرکات قیمت بیت کوین را با خطای کمتری پیش بینی کنند.

وی در توضیح گفته های خود عنوان کرد:

این اختلاف طبیعی است، زیرا تتر ERC-20 بسیار راحت تر از تتر اُمینی قابل استفاده بوده و می تواند به سرعت انتقالات را انجام دهد.

زنجیره اتریوم بسیار سریعتر از بیت کوین است و این سرعت وقتی اهمیت پیدا می کند که معامله گران بخواهند به سرعت به بازار رمزنگاری وارد یا خارج شوند. به این ترتیب تتر می تواند امکان سود بیشتر را برای معامله گران فراهم آورد.

با این حال مشکل اینجاست که برای عموم، زمان و این که چرا تترهای جدید عرضه می شود، مشخص نخواهد بود.

در ماه سپتامبر رشد اتریوم از بیت کوین بسیار بیشتر بوده است. بیت کوین در حال حاضر با کمی افت نسبت به روز گذشته و با قیمت حدود 8130 دلار مبادله می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.