در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

غلبه 98 درصدی تدر در حجم مبادلات ارزهای پایدار

0 1,189

علی رغم انتقادات و حواشی زیاد بر علیه تدر، این ارز پایدار که در ابتدا به عنوان ارز واقعی گفته می شد، همچنان از رقبای خود پیشی می گیرد.

در گزارشی با عنوان “موقعیت ارزهای پایدار”، که توسط موسسه فناوری دارایی های دیجیتال “بلاک چین لوکزامبورگ” انجام شد، چنین ارزیابی شد که در حدود 98 درصد کل حجم مبادلات روزانه ارزهای پایدار در اختیار تدر است. در روز تقریبا 60 درصد از حجم مبادلات بیت کوین توسط این ارز انجام می شود.

با توجه به ارزش بازار، تدر تقریبا 93 درصد از سرمایه کل بازار ارزهای رمزنگاری را در اختیار دارد. در حال حاضر سرمایه ارزهای پایدار در حدود 3 میلیارد دلار است که تقریبا 1.5 درصد از کل سرمایه بازار ارزهای رمزنگاری را شامل می شود.

صرافی های رمزنگاری رده اول

نسبت به سایر ارزهای پایدار، تدر در بیشتر صرافی های رمزنگاری رده اول لیست شده است. تدر در شش صرافی رده اول لیست شده، این در حالی است که TrueUSD در پنج صرافی، SteemDollar در چهار صرافی، NuBits در دو صرافی، BitBay در دو صرافی، Gemini در دو صرافی، Paxos در دو صرافی، Numins در یک صرافی، STASIS در یک صرافی و HelloGold در یک صرافی لیست شده اند. به طور کلی ارزهای پایدار در لیست 50 صرافی قرار دارند که تدر در 46 تا از این صرافی ها لیست شده است.

این گزارش بلاک چین که 57 ارز پایدار را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده بود(23 ارز موجود و 34 ارز در مرحله راه اندازی)، نشان می داد که سرمایه گذاران به شکل فزاینده ای در حال گرایش به ارزهای پایدار هستند و تا کنون این سرمایه گذاری بیش از 350 میلیون دلار افزایش یافته است. بخشی از این سرمایه گذاری ها مربوط به شرکت های سرمایه گذاری بود.

این گزارش ارزهای پایدار را از نظر پشتیبانی به ارزهای پایدار با پشتیبانی وثیقه های سنتی (پشتیبانی شده با ارزهای فیات یا طلا و یا هر دو)، سرمایه های رمزنگاری یا پشتیبانی الگوریتمی طبقه بندی می کند. ارزهای پایدار الگوریتمی مانند NuBits در حدود 50 درصد از کل سرمایه گذاری ها را جذب کردند که برابر 174 میلیارد دلار می شد. ارزهای پایدار با پشتوانه سرمایه های سنتی در حدود 41 درصد یا 144 میلیون دلار را جذب کردند. ارزهای پایدار با پشتوانه ارز رمزنگاری نیز 9 درصد از سرمایه گذاری را به خود اختصاص دادند.

این گزارش همچنین دریافت که ایالات متحده و اروپا محبوب ترین مکان ها برای تیم های پروژه ارزهای پایدار مختلف است. در حال حاضر 19 تیم از این پروژه ها در آمریکا و 13 تیم در اروپا واقع است. در اروپا سوئیس محبوب ترین مکان با 5 پروژه و به دنبال آن انگلیس با 3 پروژه قرار دارد.

پیش بینی می شود که دلار آمریکا به عنوان رایج ترین ارز معادل مورد استفاده ارزهای پایدار باشد که در حدود 66 درصد ارزهای پایدار از آن استفاده می کنند.

منبع ccn

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.