در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بلاک چین جدید ترا در روز جمعه راه اندازی خواهد شد

0 593

طرح فورک شبکه ترا و ایجاد یک شبکه کاملا جدید پس از موافقت بیش از 66 درصد اعتبارسنج ها در روز چهارشنبه 25 مه به تصویب رسید.

ترا 2.0
صفحه رای گیری برای هارد فورک ترا از وب سایت ” Terra Station

بلاک چین جدید با نام ترا 2.0 در 27 مه (روز جمعه 6 خرداد) راه اندازی خواهد شد و این شبکه ارز پایدار الگوریتمی نخواهد داشت. توکن شبکه قدیم ترا به لونا کلاسیک (LUNC) تغییر نام خواهد داد و توکن شبکه جدید لونا (LUNA) خواهد بود.

به گفته تیم ترا، اسنپ شات از بلاک چین ترا در روز پنجشنبه ساعت 16:20 ( ساعت 20:50 به وقت تهران) و قبل از راه اندازی شبکه ترا 2.0 منتشر خواهد شد. این اسنپ شات که وضعیت یک بلاک چین را در یک زمان خاص ثبت می کند، به ترا این امکان را می دهد تا توکن های شبکه جدید را برای دارندگان شبکه قدیم ارسال کند.

تعداد عرضه توکن های جدید و نحوه توزیع آن

تیم توسعه ترا اعلام کرد که عرضه توکن شبکه ترا 2.0 حدود 116.7 میلیون توکن خواهد بود که پس از یک سال به 182 میلیون افزایش خواهد یافت.

جزئیات دقیق توزیع توکن جدید LUNA توسط حساب توییتر ترا به اشتراک گذاشته شد که به این شرح است: 30 درصد برای استخر جامعه، 35 درصد برای برای دارندگان LUNA قبل از حمله، 10 درصد برای دارندگان aUST ( توکن متناظر با UST قفل شده در پروتکل انکر) قبل از حمله، 10 درصد برای دارندگان LUNA پس از حمله و 15 درصد برای دارندگان UST پس از حمله. علاوه بر این، تیم ترا خاطرنشان کرد که کیف پول ترافرم لبز، کیف پول بنیاد لونا (LFG) و حساب ماژول استخر جامعه از فهرست ایردراپ توکن های LUNA حذف خواهند شد.

شبکه ترا
توییت ترا درباره ایردراپ توکن های شبکه جدید

البته، برخی محدودیت ها برای دارندگان بزرگ توکن شبکه قدیمی وجود دارد. سرمایه گذارانی که قبل از سقوط UST بیش از 10000 توکن LUNA داشته اند، توکن های جدید را به صورت مرحله ای دریافت خواهند کرد تا از فشار فروش جلوگیری شود. بیش از 30 درصد از توکن های آنها در ابتدا آزاد خواهد شد و 70 درصد باقی مانده طی دوسال آزاد خواهند شد. توکن های جدید پس از شش ماه بین این دارندگان توزیع می شود.

براساس طرح احیای شبکه ترا، کیف پول هایی که قبل از سقوط UST از سطح ثابت 1 دلار، بیش از 1 میلیون توکن LUNA یا UST داشته اند، برای دریافت توکن های جدید باید بیش از یک سال منتظر بمانند. پس از آن توکن های جدید طی یک دوره چهار ساله بین آنها توزیع خواهد شد.

حساب توییتر ترا همچنین اعلام کرد که با صرافی های متمرکز همکاری خواهد کرد تا توکن های شبکه جدید را بین کاربرانی که در صرافی ها توکن داشته اند، توزیع کند. 

همکاری برخی صرافی ها با تیم توسعه ترا

برخی از صرافی ها برای فهرست کردن توکن جدید LUNA اعلام آمادگی کرده اند. هووبی گلوبال اعلان کرد که از شبکه جدید و توکن آن پشتیبانی می کند. بایننس توییتی درباره راه اندازی شبکه جدید ترا به اشتراک گذاشت و گفت که برای کمک به کاربران خسارت دیده در این صرافی با تیم ترا در طرح احیا همکاری خواهد کرد.

با این حال، در واکنش به راه اندازی شبکه ترا 2.0، برخی اعضای جامعه ابراز نگرانی و تردید کردند. یکی از کاربران گفت که صرافی ها نباید توکن جدید را فهرست کنند و برخی دیگر ورود سرمایه جدید به شبکه ترا 2.0 را خیال واهی خواندند.

منبع coindesk cryptonews

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.