در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

جلوگیری از انتشار و تحویل توکن های گرام توسط دادگاه آمریکا

0 284

یک دادگاه محلی ایالات متحده آمریکا ضمن صادر کردن حکم دادخواست علیه شبکه تلگرام، از انتشار توکن های گرام توسط این شبکه جلوگیری کرده است.

بررسی توکن های گرام با استفاده از تست هاوی

این دادگاه در 24 ماه مارس با ارائه درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار مبنی بر صدور قرار موقت نوشت:

دادگاه تشخیص داد که SEC در اثبات این که قراردادها و تفاهم های مورد نظر ، از جمله فروش 2.9 میلیارد گرام به 175 خریدار به جای 1.7 میلیارد دلار، بخشی از یک طرح بزرگتر برای توزیع توکن های گرام در یک بازار عمومی ثانویه بوده که با تلاش های مداوم تلگرام پشتیبانی می شده، موفق بوده است. دادگاه با در نظر گرفتن واقعیت های اقتصادی با عنوان تست هاوی، دریافت که در چارچوب این طرح، فروش مجدد توکن های گرام در بازار عمومی ثانویه بخش جدایی ناپذیر از فروش اوراق بهادار است که بدون ثبت اظهارنامه انجام شده.

SEC و تلگرام

پرونده دادگاه تلگرام از اکتبر سال گذشته و به دنبال عرضه اولیه سکه (ICO) در سال 2018  میلادی برای شبکه باز تلگرام (TON) در جریان بوده است. SEC مانند بسیاری از ICO ها، این موضع را اتخاذ کرده که طبق تست هاوی در سال 1934 میلادی چنین پیشنهادهایی، فروش اوراق بهادار ثبت نشده به حساب می آیند.

تلگرام اعلام کرده بود از آنجا که فرم D 506(c اطلاعیه معافیت ارائه اوراق بهادار را قبل از اولین دور از عرضه خود، تنظیم و ارسال کرده، مجاز به فروش توکن ها به سرمایه گذاران معتبر است.

با این حال، دادگاه طی حکمی متذکر شد، از آنجایی که تلگرام قصد فروش توکن های گرام را در بازار ثانویه داشته، معافیت آنها نیز لغو می شود:

فروش توکن های گرام توسط تلگرام به خریداران اولیه، اولین گام در توزیع عمومی اوراق بهادار بوده. از این رو تلگرام طبق بند 4 (الف) یا قانون 506 (سی) نمی تواند از مزایای معافیت ثبت تقاضا استفاده کند.

این دادگاه در حکمی که ممکن است به صادر کنندگان توکن ها از طریق مدل ICO ضربه وارد کند، استدلال تلگرام را رد کرد. تلگرام ادعا کرده بود زمانی که گرام به صورت فعل در بیاید، تبدیل به یک کالا می شود و در نتیجه دیگر در حدود صلاحیت و اختیارات SEC نیست.

این دادگاه توصیف تلگرام از اوراق بهادار ذکر شده در این پرونده را رد می کند. اگرچه به عنوان یک مرجع کوتاه مدت مفید است، اوراق بهادار در این پرونده فقط گرام نیستند. هاوی به یک قرارداد سرمایه گذاری اشاره دارد….که شامل مجموعه کاملی از قراردادها، انتظارات و تفاهم نامه ها با محوریت فروش و توزیع گرام است. هاوی باید کلیه تفاهم نامه ها و انتظارات طرفین قرارداد را بررسی کند.

با توجه به این که دادگاه باید تحویل توکن های گرام را متوقف کند، در این پرونده آمده است:

دادگاه همچنین تشخیص داد که تحویل توکن های گرام به خریداران اولیه، حاکی از ریسک زیان در آینده، یعنی تکمیل توزیع عمومی اوراق بهادار بدون ثبت اظهارنامه، است. این حکم تحویل گرام به خریداران اولیه را ممنوع کرده و به موجب آن جلوگیری از تکرار مداوم این تخلف، مقتضی و قابل قبول خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.