در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

اختلال در شبکه سولانا؛ ناتوانی توسعه دهندگان در حفظ پایداری این شبکه

0 672

براساس گزارش ووبلاک چین (WuBlockchain)، شبکه سولانا برای سومین بار در چند ماه گذشته با مشکل مواجه شد که سرعت آن را پایین آورد و باعث ناموفق شدن تراکنش ها شد.

به گفته گروه تلگرام جامعه سولانا، حمله محروم سازی از سرویس توزیع شده (DDoS) ممکن است دلیل اصلی از کار افتادن شبکه سولانا باشد. کاربران گمان می کنند که تراکنش های اسپم فشار زیادی به این شبکه وارد کرده اند.

این حمله احتمالا به دلیل ارسال مداوم تراکنش های خالی به شبکه رخ داده است. این گونه تراکنش ها باعث شلوغی شبکه و در نهایت آفلاین شدن آن می شوند.

شبکه سولانا در 4 ژانویه فعال شد. هنوز مشخص نیست آیا توسعه دهندگان اقداماتی را برای احیای مجدد قابلیت های پردازش تراکنش های شبکه انجام داده اند یا خیر.

واکنش جامعه

به دلیل رقابت بین “حامیان اتریوم” و علاقه مندان به شبکه های جایگزین، فعالیت جامعه به طور چشمگیری افزایش یافته و کاربران، توسعه دهندگان شبکه را به ناتوانی در حفظ عملکرد پایدار سولانا متهم کردند. 

خرابی های قبلی شبکه سولانا باعث بالا گرفتن بحث ها در بین کاربران شد. اخیرا کاربران با مشکل پردازش تراکنش مواجه شدند. صرافی رِیدیوم (Raydium)، بزرگ ترین صرافی غیرمتمرکز در سولانا، با راه اندازی یک استخر نقدینگی دچار نقص فنی شد و به دلیل ناتوانی شبکه در پردازش تراکنش ها آفلاین شد.

شبکه‌ای که خود را جایگزینی برای شبکه اتریوم می داند، برای سومین بار در شش ماه گذشته از کار افتاده یا با مشکلات جدی در پردازش تراکنش‌ها روبرو بوده است. در حالی که شبکه اتریوم علی رغم داشتن مشکلاتی مانند کارمزد بالای تراکنش‌ها، مدت‌هاست که آفلاین نشده است.

این اولین بار نیست که شبکه سولانا آفلاین می شود. در ماه سپتامبر، پس از آن که تعداد تراکنش های آن به 400000 در ثانیه رسید، این شبکه به دلیل شلوغی بیش از حد، فورک شد و از کار افتاد. توسعه دهندگان برای راه اندازی مجدد شبکه مجبور شدند از اعتبارسنج ها کمک بگیرند.

منبع u.today

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.