در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بیشترین حجم معاملات بیت کوین در چه ساعتی انجام می شود؟

0 1,272

به نظر می رسد شروع روز معاملاتی در نیویورک بیشتر از سایر بازارهای سهام بر نوسانات بیت کوین تاثیر می گذارد.

معامله گران بیت کوین در حال تغییر دادن عادت های خود در سال 2020 هستند، اما نوسانات این ارز هنوز تحت الشعاع شروع معاملات بازار سهام نیویورک قرار دارند.

براساس گزارش هایی که هم اکنون در رسانه های اجتماعی در حال پخش هستند، نوسانات بیت کوین همبستگی زیادی با شروع روز معاملاتی بازارهای ایالات متحده آمریکا دارد.

بازارهای سهام آمریکا نوسانات بیت کوین را افزایش می دهند

باز شدن بازار سهام لندن و آسیا تاثیر قابل توجهی بر نوسانات قیمت بیت کوین ندارد. ساکا( Hsaka)، معامله گر بزرگ بازار، با کنایه گفت: 

آیا می توانیم معاملات بیت کوین را فقط در طول ساعت های کاری آسیا و اروپا متوقف کنیم.

volatility
نمودار قیمت بیت کوین نشان دهنده نوسانات در زمان آغاز بازارهای سهام نیویورک

داده های بیشتر توسط شرکت تحلیل اسکیو (Skew) این روند را تایید می کنند. در حال حاضر، تقریبا ساعت 4 بعدازظهر به وقت جهانی (20:30 به وقت تهران) شلوغ ترین زمان روز برای معاملات بیت کوین است.

این شرکت با استفاده از داده های صرافی های کوین بیس و بایننس دریافت که حجم معاملات وسط هفته بیشتر از آغاز و پایان هفته کاری است. طبق معمول، فعالیت های معاملاتی آخر هفته ها هنوز آرام و یکنواخت هستند.

bitcoin transaction
حجم یک ماهه معاملات بیت کوین

برای مثال، صرافی کوین بیس طی 30 روز گذشته شاهد متوسط حجم 6.5 میلیون دلاری بین ساعت های 3 و 4 بعدازظهر (19:30 و 20:30 به وقت تهران) بوده است. ساعت 9 صبح به وقت جهانی ( 13:30 به وقت تهران) خلوت ترین ساعت بود و حجم معاملات به 2 میلیون دلار رسید.

این زمان ها مطابق با ساعت 12 بعدازظهر منطقه زمانی شرقی ( ساعت 20:30 به وقت تهران) یا 2.5 ساعت بعد از آغاز رسمی روز معاملاتی بازارهای نیویورک هستند.

عرصه در حال تغییر معاملات بیت کوین

این داده ها ممکن است گرایش های متغیر در بین معامله گران، به دلیل نفوذ روز افزون نهادهای سرمایه گذاری در بازار را آشکار کنند.

در سال گذشته، بیشترین حجم معاملات در ساعت 1 صبح به وقت جهانی ( 05:30 صبح به وقت تهران) بوده است. طبق میانگین سال های 2017 تا 2019، معامله گران آسیایی تاثیر قابل توجهی در افزایش حجم در این ساعت داشته اند.

از آن زمان به بعد، رقابت در عرصه معاملات بیت کوین دستخوش دگرگونی شد و بازیکنان بزرگتر و سرمایه بیشتری به آن وارد شدند. بازارهای مشتقات بیت کوین همچنان به رکورد شکنی خود ادامه می دهند و قراردادهای باز در سال 2020 نیز رکورد زدند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.