در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش قیمت بیت کوین ارزش ثروت ناکاموتو را به بالای 50 میلیارد دلار رساند

0 413

سال 2024 نشان داده که سال پررونقی برای قیمت بیت کوین است، چون ارزش بازار آن از مرز یک تریلیون دلار عبور کرد و این ارز رمزنگاری برتر بازار را در جایگاه دهم فهرست دارایی های بزرگ جهان قرار داد. رشد قیمت این ارز ارزش ثروت ساتوشی ناکاموتو را به طور قابل توجهی افزایش داده است. تنها در دو ماه گذشته تقریبا 9 میلیارد دلار به ارزش ثروت وی افزوده شده است.
ارزش بازار (Market Cap) چیست و چه اهمیتی دارد؟

ارزش ثروت ساتوشی به بالای 50 میلیارد دلار رسید

بسیاری معتقدند که ساتوشی ناکاموتو (خالق بیت کوین) با راه اندازی شبکه این ارز، شروع به استخراج آن کرده و بین 1 تا 1.1 میلیون کوین را به دست  آورده است.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

اکثر برآوردها نشان می دهند که ناکاموتو احتمالا حدود یک میلیون کوین را استخراج کرده است. نگهداری یک میلیون بیت کوین، ارزش ثروت ساتوشی ناکاموتو را به حدود 51.5 میلیارد دلار می رساند. علاوه بر این، اگر ناکاموتو در فهرست میلیاردرهای فوربس رتبه بندی شود، وی بیست و ششمین فرد ثروتمند جهان خواهد بود.

ناکاموتو

ناکاموتو با این ثروت درست پایین تر از جولیا کخ، چارلز کخ و خانواده آنها قراردارد که ثروت خود را از طریق صنایع کوچ (شرکتی که در سال 1940 توسط فرِد کخ تاسیس شد) به دست آورده اند. تا 25 فوریه 2024، ثروت جولیا و بستگانش 61 میلیارد دلار بود، در حالی که چارلز و وارثانش 55.7 میلیارد دلار ثروت داشتند.

ناکاموتو بالاتر از کالین هوانگ (معروف به هوانگ ژنگ)، بیست و هفتمین فرد ثروتمند جهان، قرار دارد. ثروت هوانگ از موفقیت شرکت کارآفرینی وی به نام “پیندودو (Pinduoduo)” به دست آمده است. هوانگ این شرکت تجارت الکترونیک متمرکز بر کشاورزی را در سال 2015 تاسیس کرد.

خالق بیت کوین تمام یک میلیون کوین را در یک کیف پول نگه نداشته، بلکه آنها را به هزاران کیف پول منتقل کرده است.

اگر ناکاموتو چهره واقعی خود را نشان دهد و بتواند به این مقدار دارایی دسترسی داشته باشد، ثروت بسیار بیشتری نسبت به بسیاری از افراد حاضر در فهرست میلیاردرهای فوربس (از جمله ایلان ماسک) خواهد داشت.

برای مثال، میلیاردرهایی مانند ایلان ماسک و جف بزوس هرکدام بیش از 190 میلیارد دلار دارند، اما بخش زیادی از ثروت آنها در شرکت هایی که سهام آنها را دارند، قفل شده است.

دسترسی سریع ناکاموتو به ثروت خود

در حالی که سایر افراد حاضر در فهرست فوربس ممکن است ارزش ثروت بالاتری نسبت به ناکاموتو داشته باشند، آنها مانند خالق بیت کوین نمی توانند دارایی های خود را سریع نقد کنند. از لحاظ نظری، ناکاموتو می تواند دارایی های بیت کوین خود را خیلی سریع منتقل کند و به پول نقد تبدیل کند.

این احتمال وجود دارد که انتقال کوین های قدیمی به بازار شوک وارد کند و قبل از این که ناکاموتو دارایی های خود را به پول نقد تبدیل کند، قیمت سقوط کند. در حالی که این فقط یک حدس و گمان است، انتظار می رود که بازار بتواند چنین فروش هایی را حتی از ناکاموتو جذب کند.

تا به امروز، هویت واقعی ناکاموتو یک راز باقی مانده و وی حتی یک ساتوشی از دارایی های خود را خرج نکرده است. این احتمال نیز وجود دارد که وی دیگر زنده نباشد و دارایی هایش برای همیشه غیرفعال باقی بمانند. عدم جابجایی این کوین ها برای بیش از یک دهه بر این احتمال تاکید می کند که آنها ممکن است هرگز خرج نشوند. 

منبع news.bitcoin

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.