در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

رابرت کیوسکی معتقد است احتمالا قیمت بیت کوین سقوط خواهد کرد

0 834

رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب “پدر پولدار، پدر بی‌پول”، پیش‌بینی کرده که “سقوط شدید بازار سهام” در ماه اکتبر رخ خواهد داد. او معتقد است که بیت‌کوین نیز احتمالا سقوط خواهد کرد. این نویسنده معروف همچنین نظر خود را در مورد ممنوعیت معاملات ارزهای رمزنگاری در کشور چین بیان کرد.

هشدار کیوساکی درباره سقوط شدید بازار در ماه اکتبر

رابرت کیوساکی، نویسنده و سرمایه‌گذار مشهور، پیش‌بینی کرد که بازار سهام در ماه اکتبر شاهد سقوط شدیدی خواهد بود و خاطرنشان کرد که طلا، نقره و بیت کوین نیز ممکن است سقوط کنند.

“پدر پولدار پدر بی‌پول” کتابی است که در سال 1997 توسط کیوساکی و شارون لچتر تالیف و منتشر شد. این کتاب بیش از شش سال است که در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های روزنامه نیویورک تایمز قرار دارد. بالغ بر 32 میلیون نسخه از این کتاب به 51 زبان مختلف ترجمه شده و در بیش از 109 کشور به فروش رفته است.

کیوساکی در توییتی در روز شنبه نوشت:

سقوط سنگین بازار سهام در ماه اکتبر اتفاق می‌افتد. چرا؟ فروش استقراضی اوراق بهادار خزانه داری و فدرال رزرو. طلا، نقره و بیت‌کوین نیز ممکن است سقوط کنند. پول نقد بهترین گزینه برای خرید ارزان دارایی‌ها پس از سقوط است. طلا، نقره و بیت کوین نمی‌فروشید، اما هنوز هم پول نقد زیادی برای دوران پس از سقوط بازار سهام دارید. بازار سهام خطرناک است. مراقب باشید.

کیوساکی درباره پیش‌بینی بزرگ‌ترین سقوط بازار صریح بوده است. در ماه ژوئن، وی هشدار داد که “بزرگ‌ترین سقوط” در تاریخ جهان زمانی رخ  می‌دهد که “بزرگ‌ترین حباب” تاریخ “بزرگ‌تر می شود”. او در آن زمان به معامله‌گران توصیه کرد که طلا، نقره و بیت کوین بخرند.

این نویسنده مشهور در ماه آگوست گفت:

بیت‌کوین بیشترین پتانسیل را برای صعود دارد. با کاهش ارزش دلار، بیت‌کوین و نقره بهترین سرمایه‌گذاری هستند. دلیل اصلی سرمایه‌گذاری من در طلا، نقره و بیت‌کوین این است که به رهبران کشورها، فدرال رزرو، خزانه‌داری و بازار سهام اعتماد ندارم. متاسفانه، کسب وکارهای خانوادگی و کوچک که پول پس انداز می‌کنند به آنها اعتماد دارند.

نظر کیوساکی در مورد ممنوعیت معاملات ارزهای رمزنگاری در چین

رابرت کیوساکی در روز جمعه بعد از انتشار خبر ممنوعیت معاملات ارزهای رمزنگاری در کشور چین، اظهار داشت:

چین صبح امروز از ممنوعیت جدید ارزهای رمزنگاری خبر داد. معنی آن چیست؟ این بدان معناست که این کشور در حال توسعه و راه‌اندازی ارز دیجیتال خودش است. اگر ایالات متحده آمریکا از این حرکت چین پیروی کند، ارز دیجیتال فدرال رزرو به معنای ممنوع شدن بیت‌کوین خواهد بود. آمریکا مانند چین به یک دولت متمرکز تبدیل می‌شود، کمونیسم ایالات متحده شروع خواهد شد و آزادی‌های ما پایان خواهد یافت.

در حالی که چین در حال تست ارز دیجیتال یوان است، فدرال رزرو آمریکا هنوز تصمیمی برای صدور یا عدم صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) نگرفته است. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، هفته گذشته گفت که بانک مرکزی به زودی مقاله‌ای درباره این موضوع منتشر خواهد کرد.

برخی افراد اقدام مقامات چین در ممنوعیت معاملات ارزهای رمزنگاری در این کشور را خبر مثبتی می‌دانند. از جمله، چندین قانونگذار آمریکایی گفتند که این ممنوعیت فرصت بزرگی را برای ایالات متحده فراهم می‌کند تا پیشگام صنعت ارز رمزنگاری شود. سناتور پاتریک جوزف تومی اظهار داشت:

ممنوعیت ارزهای رمزنگاری، از جمله بیت‌کوین، توسط مقامات چین، فرصت بزرگی را در اختیار ایالات متحده قرار می دهد و این همچنین یادآور برتری ساختاری سیستم اقتصادی ما نسبت به چین است.

قیمت بیت‌کوین

قیمت بیت‌کوین روز گذشته به طور ناگهانی تا سطح 40750 دلار کاهش یافت. اما گاوها این منطقه حمایت را حفظ کردند. خرس‌ها تاکنون دو بار اقدام به شکستن سطح 40750 دلار کرده‌اند، اما موفق نبوده‌اند.

در نتیجه، قیمت روند صعودی جدیدی را شروع کرد و به نظر می‌رسد که یک کف دو قلو در نزدیک سطح 40750 دلار تشکیل شده است. قیمت در حال افزایش بوده و سطح‌های مقاومت 42000 و 42800 دلار شکسته شده‌اند. همچنین در نمودار ساعتی قیمت یک شکست به بالای خط روند نزولی با مقاومت نزدیک به 42400 دلار رخ داده است.

بیت‌کوین سطح فیبوناچی اصلاحی 50 درصد را از پیش رو برداشت. این ارز در حال حاضر در بالای سطح 43000 دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی معامله می‌شود.

بعلاوه، قیمت در حال نزدیک شدن به سطح فیبوناچی اصلاحی 76.4 درصد است. در روند صعودی، سطح مقاومت اولیه در حدود 44800 دلار است. اولین سطح مقاومت کلیدی آن در نزدیک سطح 45000 دلار قرار دارد.

قیمت بیت‌کوین
نمودار ساعتی قیمت بیت‌کوین

رسیدن به بالای سطح‌های 44800 و 45000 دلار منجر به ادامه روند صعودی قیمت خواهد شد. در این صورت، مقاومت بعدی قیمت در منطقه 45500 دلار خواهد بود. شکست به بالای این منطقه می‌تواند قیمت را تا سطح مقاومت 46200 دلار افزایش دهد.

اگر بیت‌کوین نتواند منطقه مقاومت 45000 دلار را بشکند، احتمالا اصلاح نزولی را آغاز خواهد کرد. سطح حمایت اولیه در این اصلاح در حدود سطح 43600 دلار است.

اولین سطح حمایت کلیدی قیمت در منطقه 43200 دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی خواهد بود. کاهش به زیر این منطقه منجر به رسیدن قیمت به منطقه حمایت 42000 دلار در کوتاه مدت خواهد شد.

شاخص‌های تکنیکال

منبع news.bitcoin .newsbtc

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.