در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

7 دلیل که چرا باید بر روی بیت کوین سرمایه گذاری کرد

0 1,094

رابرت کیوساکی، سرمایه گذار و نویسنده مشهور، در توییتر بار دیگر از بیت کوین حمایت کرد و چند دلیل را ذکر کرده که چرا افراد باید روی این ارز بزرگ و فلزات گرانبها سرمایه گذاری کنند. همه این دلایل حول شرایط مالی فعلی ایالات متحده آمریکا متمرکز هستند.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

دلار در حال افول

براساس توییت کیوساکی، اولین دلیل برای سرمایه گذاری در بیت کوین این است که آمریکا پول زیادی قرض می کند. طبق داده های وب سایت “US National Debt Clock”، این کشور اکنون نزدیک به 31 تریلیون بدهی دارد. در ضمن، تولید ناخالص داخلی (GDP) آمریکا تنها 24.8 تریلیون دلار است و نسبت بدهی این کشور به تولید ناخالص داخلی آن 137.76 درصد است.

بیت کوین
ذکر 7 دلیل برای خرید بیت کوین توسط کیوساکی
1. آمریکا پول بسیار زیادی قرض می  گیرد. 2. فدرال رزرو نرخ بهره را پایین نگه می دارد. 3. نرخ بهره پایین، آمریکا را مجبور به قرض گرفتن دلار برای خرید اوراق قرضه می کند.4.  پایین نگه داشتن نرخ بهره  منجر به تورم می شود. 5. افزایش تورم فدرال رزرو را مجبور به افزایش نرخ بهره می کند . 6.  بدهی های آمریکا بیشتر افزایش می یابند. 7. دلار آمریکا رو به افول خواهد گذاشت. طلا، نقره و بیت کوین بخرید.

کیوساکی دلیل دوم را قصد آمریکا برای “پایین نگه داشتن نرخ بهره” عنوان کرد. نرخ بهره در طول سال های 2020 و 2021 به سطوح پایینی رسید و باعث روند صعودی بیت کوین و بازار سهام شد.

دلیل سوم، فدرال رزرو برای پایین نگه داشتن نرخ بهره باید دلار قرض بگیرد تا اوراق قرضه خزانه داری را خریداری کند و ترازنامه خود را افزایش دهد. این منجر به  چهارمین دلیل برای خرید بیت کوین می شود: یعنی تورم. 

تورم سالانه CPI  ایالات متحده از سال 2021 در حال افزایش بوده و در ژوئن 2022 به اوج 9.1 درصد رسید. اما فدرال رزرو از طریق افزایش نرخ بهره توانست تورم را در دو ماه گذشته تا حدودی مهار کند، اما سیاست های این بانک فشار نزولی بر بازارهای سهام و ارزهای رمزنگاری وارد کرد.

تورم و رکود

کیوساکی خاطرنشان کرد که بدهی آمریکا به شدت در حال افزایش است و افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، اقتصاد این کشور را نابود خواهد کرد. نیکلاس مرتن، تحلیلگر بازار از DataDash، در روز دوشنبه گفت که سیاست فدرال رزرو هزینه سرپناه را برای خانواده های آمریکایی افزایش می دهد. به گفته مرتن، این می تواند منجر به “رکود شدید اقتصادی” شود.

در واقع، ایالات متحده در ماه جولای پس از ثبت دو سه ماه متوالی رشد منفی تولید ناخالص داخلی، وارد رکود فنی شد. برخی از گاوهای بازار ارز رمزنگاری انتظار دارند که فدرال رزرو  برای مواجهه با چنین آشفتگی اقتصادی به سیاست پولی انبساطی روی بیاورد. این منجر به افزایش قیمت ارزهای رمزنگاری و دارایی های ریسکی و تضعیف دلار خواهد شد و این ما را به دلیل آخر کیوساکی می رساند که گفت دلار آمریکا رو به افول است. او به سرمایه گذاران توصیه کرد که طلا، نقره و بیت کوین خریداری کنند.

طلا، نقره و بیت کوین اغلب در گروه دارایی های باثبات (امن) قرار می گیرند. این دارایی ها کمیاب هستند و ارزش آنها در طول زمان افزایش می یابد. این دارایی ها عرضه محدودی دارند و برخلاف دلار (که عرضه آن در سه سال گذشته به طور تصاعدی افزایش یافته) مقاوم در برابر تورم هستند.

رابرات کیوساکی قبلا علاوه بر این سه دارایی، اتریوم را نیز برای سرمایه گذاری توصیه کرده است.

منبع cryptopotato

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.