در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

دسترسی بلادرنگ به داده های ETF بیت کوین با پیت نتورک

0 248

پیت نتورک بزرگترین اوراکل شخص اول برای داده های مالی جهان است. پیت نتورک فیدهای قیمت بیت کوین ETF خود را راه اندازی کرده است تا داده های قیمت واقعی و معتبر 13 صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین را در دسترس توسعه دهندگان و کاربران DeFi قرار دهد.

Pyth Network، ارائه‌دهنده داده‌های بازار بلادرنگ برای برنامه‌های بلاک چین، در 20 فوریه از راه‌اندازی فید قیمت برای 13 صندوق قابل معامله در مبادلات بیت‌کوین (ETF) خبر داد، که داده های دقیق قیمت ETF های بیت کوین را به راحتی در اختیار توسعه دهندگان ایجاد پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) قرار می دهد.

3 توکن مقرون به صرفه زیر 1 دلار با پتانسیل موفقیتی مانند سولانا

تصویب ETF های بیت کوین در سال جاری نقطه عطف مهمی برای جامعه ارزهای دیجیتال بود. ETF های بیت کوین در را، برای سرمایه گذاران جریان اصلی باز می کند تا بدون چالش های فنی و امنیتی خرید و ذخیره بیت کوین واقعی به بزرگترین ارز دیجیتال جهان دسترسی داشته باشند.

انتظار می‌رود که ETF‌های بیت‌کوین به‌عنوان پلی بین دنیای ارزهای دیجیتال و امور مالی سنتی عمل کنند و طیف وسیعی از فعالان بازار را در معرض تغییرات قیمت بیت‌کوین قرار دهند. این افزوده موضوعی به کاتالوگ Pyth Price Feeds زمینه را برای نوآوری مالی بیشتر روی زنجیره و مشارکت نهادی در Web3 فراهم می کند.

ویژگی‌های پیت نتورک:

پیت نتورک یک شبکه غیرمتمرکز است که می تواند قیمت های لحظه ای بازار سهام، ارزهای دیجیتال و کالا را به چندین شبکه بلاکچین ارائه دهد.

ارائه قیمت های مارکت بلادرنگ،

غیر متمرکز: پیت نتورک توسط هیچ نهاد واحدی کنترل نمی‌شود،

شفاف: داده‌های پیت نتورک شفاف و قابل بررسی است

امن: داده‌های پیت نتورک امن و غیرقابل دستکاری است. این امر از کاربران در برابر کلاهبرداری محافظت می‌کند.

نحوه استفاده از پیت نتورک:

توسعه‌دهندگان برنامه می‌توانند از SDK پیت برای ادغام داده‌های پیت نتورک در برنامه‌های خود استفاده کنند.

جدیدترین ابتکار از پیت نتورک

این جدیدترین ابتکار از شبکه Pyth که قصد دارد شکاف بین مالی سنتی (TradFi) و DeFi را پر کند، اگرچه از طرف DeFi به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا به داده های بلادرنگ در ETFها دسترسی داشته باشند. Pyth گفت این همچنین می تواند به پلت فرم DeFi در گسترش گزینه های پورتفولیو، بهبود استراتژی های کاهش ریسک و کمک به افزایش نقدینگی با جذب سرمایه نهادی در زنجیره کمک کند.

ETF های بیت کوین یک عنصر کلیدی از تکامل مداوم بازارهای رمزنگاری، نهادینه کردن تقاضا و نقدینگی هستند.

شبکه پیت از قیمت در زمان واقعی در کلاس های دارایی اصلی از جمله دارایی های دیجیتال، سهام، ETF، FX و کالاها پشتیبانی می کند. این شبکه شامل برخی از بزرگ‌ترین صرافی‌ها، بازارسازان و ارائه‌دهندگان خدمات مالی در جهان است که داده‌های قیمت اختصاصی خود را روی زنجیره برای تجمیع و توزیع در برنامه‌های کاربردی قرارداد هوشمند مشارکت می‌دهند.

پیت نتورک برای 13 ETF بیت کوین فید قیمت اضافه می کند

Pyth در اعلامیه ای بیان کرد که آخرین ادغام به پلتفرم آن اجازه می دهد تا بینش بیشتری را در زمان واقعی در مورد اکوسیستم دیفای ارائه دهد.

قیمت 13 ای تی اف بیت کوین موجود شامل:

ARK 21Shares Bitcoin ETF، Bitwise Bitcoin ETF، Global، Fidelity Wise Origin Bitcoin Trust، Grayscale Bitcoin Trust، VanEck Bitcoin Trust و iShares Bitcoin Trust است.

علاوه بر قیمت‌های موجود در ای تی اف بیت‌کوین، Pyth همچنین پشتیبانی از چندین ETF دیگر مانند (SPDR) Dow Jones Industrial Average ETF Trust، (DOW) Dow Jones Industrial Average و (VOO) Vanguard S&P 500 ETF و غیره را برجسته کرد.

به لطف طراحی نوآورانه pull oracle پیت نتورک، برنامه‌های کاربردی می‌توانند بدون زحمت آخرین قیمت را بر اساس تقاضا بر روی بلاک چین بومی خود بکشند. در کمتر از یک سال از راه اندازی مدل کشش متقاطع خود، این شبکه بیش از 1 میلیارد دلار ارزش کل را تضمین کرده است. پیت نتورک توسط پروتکل‌های DeFi بیش از 70 میلیارد دلار در حجم معاملات و در بیش از 200 برنامه کاربردی استفاده شده است.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.