در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

روند صعودی میم کوین ها ممکن است نشانه شروع فصل آلت کوین باشد

0 372

بیت کوین اخیرا روند صعودی قوی داشته و پیشتاز بازار بوده، اما به گفته تحلیلگران نشانه های اولیه ای از نزدیک شدن به فصل آلت کوین وجود دارد و آن عملکرد بهتر توکن های کوچک تر بازار است.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

قیمت بیت کوین در حال حاضر به اوج سال 2021 خود نزدیک شده و در یک هفته اخیر به سطح 64000 دلار رسید، این در حالی است که ETFهای اسپات نیز در همین مدت شاهد ورودی سرمایه قابل توجهی بودند. این ارز بزرگ بازار از ابتدای سال 2024 تاکنون 48 درصد افزایش داشته، در حالی که شاخص کوین دسک 20 در همین مدت 33 درصد افزایش یافته که این نشان دهنده عملکرد ضعیف بخش آلت کوین ها است.

تحلیلگران K33 Research در گزارش روز جمعه گفتند که این روند ممکن است به زودی تغییر کند. در گزارش K33 آمده:

براساس داده های گذشته، آلت کوین ها از همین سطح های فعلی شروع به رشد خواهند کرد و عملکرد بهتری خواهند داشت.

طبق این گزارش، ارزش بازار بیت کوین نسبت به ارزش کل همه ارزهای رمزنگاری (به جز بیت کوین و اتریوم) از زمان رسیدن به کف خود در نوامبر 2022 دو برابر شده است. به گفته تحلیلگران، این روند مشابه اواخر سال 2020، قبل از شروع رشد آلت کوین ها، است.
ارزش بازار (Market Cap) چیست و چه اهمیتی دارد؟

فصل آلت کوین

رشد میم کوین ها نشانه اولیه فصل آلت کوین

این تحلیلگران افزودند که روند صعودی فوق العاده میم کوین ها در چند روز گذشته ممکن است “نشانه اولیه” نزدیک شدن به فصل آلت کوین ها باشد.

میم کوین های دوج کوین (DOGE) و شیبا اینو (SHIB) در هفت روز گذشته به ترتیب 68 و 120 درصد افزایش یافته اند، در حالی که قیمت توکن های جدیدتر مانند پپه (PEPE)، بُنک (BONK) و داگ‌ویف‌هت (WIF) در همین مدت بیش از دو برابر شده است.

این گزارش اشاره می کند که تعیین زمان فصل آلت کوین “غیرقابل پیش بینی” است، چون ETFهای اسپات بیت کوین چشم انداز سرمایه گذاری ارزهای رمزنگاری را تغییر داده اند و هیچ تضمینی وجود ندارد که سرمایه وارد شده به بازار بیت کوین در نهایت به دارایی های کوچک تر سرازیر شود. K33 می گوید:

ریسک پذیری کافی برای صعودی کردن روند برخی آلت کوین های بزرگ بازار وجود دارد، اما هنوز شاهد ورود موج جدیدی از سرمایه گذاران خُرد به بازار آلت کوین ها برای ایجاد روند صعودی گسترده در این بخش نیستیم.

اتریوم را برای تایید فصل آلت کوین زیر نظر بگیرید

تحلیلگران سوئیس‌بلاک (Swissblock) در گزارش روز جمعه خود نوشتند که نشانه هایی از شروع قریب الوقوع فصل آلت کوین ها وجود دارد.

طبق نمودار به اشتراک گذاشته در تلگرام، به نظر می رسد میانگین بازدهی آلت کوین ها در برابر بیت کوین در حال رسیدن به کف خود است و احتمالا خیلی زود از این کف برگشت خواهد کرد و قیمت آلت کوین ها را نسبت به بیت کوین افزایش خواهد داد.

طبق گفته سوئیس‌بلاک، سیگنال مهمی که باید برای تایید شروع دوره عملکرد بهتر آلت کوین ها جستجو کرد، شکست قطعی قیمت اتریوم به بالای سطح مقاومت 3500 دلار است. قیمت این ارز در زمان انتشار این مطلب در حدود سطح 3430 دلار نوسان می کرد.

منبع coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.