در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

دلیل افزایش 52 درصدی قیمت چین لینک چیست؟

0 1,472

تقاضای زیاد از طرف فروشندگان قراردادهای فروش استقراضی برای پوشش موقعیت های خود احتمالا دلیل افزایش 52 درصدی قیمت چین لینک در روز شنبه است.

نکته :short squeeze یا فشار موقعیت های فروش استقراضی وقتی اتفاق می افتد که قیمت یک دارایی به دلیل فاکتور های تکنیکال به طور ناگهانی افزایش می یابد. در این حالت عرضه در بازار وجود ندارد ولی تقاضای زیادی برای آن دارایی هست. چون معامله گرانی که دارایی های استقراضی خود را  می فروشند و مطمئن هستند که  قیمت دارایی پایین می رود، سریعا مجبور به خرید آن می شوند تا از ضرر بیشتر جلوگیری کنند. هجوم آنها برای خرید فقط فشار را بیشتر می کند و در نتیجه قیمت افزایش می یابد.

قیمت چین لینک همچنان به ثبت رکوردهای جدید ادامه می دهد. امروز قیمت این توکن مرتبط با دیفای، با 52 درصد افزایش به بالاترین سطح خود در 13.8799 دلار رسید.

چین لینک

با تقویت روند صعودی چین لینک، قیمت رقیب آن یعنی بَند پروتکل با 50 درصد افزایش به بالاترین رکورد در 12.44 دلار رسید. بند پروتکل نیز به عنوان شبکه ای برای اوراکل ها فعالیت می کند.

دلیل روند صعودی قیمت چین لینک چیست؟

روند صعودی ناگهانی چین لینک احتمالا به دلیل فشار خرید از طرف دارندگان قراردادهای فروش استقراضی جهت پوشش موقعیت های خود بوده است. در حالی که قیمت این دارایی به طور مداوم در حال افزایش بود، نرخ تامین اعتبار آن در زیر صفر و در حدود منفی 0.02 درصد باقی ماند.

بازار قراردادهای آتی ارز رمزنگاری از مکانیسمی به نام ” تامین اعتبار” برای برقراری تعادل در بازار استفاده می کند. هنگامی که بازار کاملا صعودی است، خریداران موظف به پرداخت مبلغی به فروشندگان هستند و برعکس.

برای مثال، اگر تعداد زیادی از معامله گران در بایننس بخواهند چین لینک را بفروشند، نرخ تامین اعتبار منفی می شود. در این شرایط، دارندگان قراردادهای فروش استقراضی یا فروشندگان برای حفظ موقعیت خود باید مبلغی به دارندگان قراردادهای خرید بپردازند.

طی چند ساعت گذشته، با افزایش قیمت چین لینک، این نرخ در بایننس فیوچرز منفی باقی مانده بود.این نشان می دهد که با افزایش قیمت، بسیاری از معامله گران احتمالا در صدد فروش استقراضی آن بودند.

دارندگان قراردادهای فروش استقراضی برای جلوگیری از ضرر خود برای خرید هجوم آوردند. این به نوبه خود منجر به افزایش تقاضا و تقویت حرکت چین لینک شد.

یک معامله گر با نام مستعار بنجامین بلانتس تاکید کرد که اگرچه از لحاظ نظری چین لینک به سمت فروش استقراضی متمایل است، اما احساسات بازار نزولی است. هنگامی که بازار به یک سمت متمایل می شود(در مورد چین لینک به سمت فروشندگان استقراضی) روند حرکت بازار در جهت مخالف خواهد بود.

Zeus Capital و فروش چین لینک

مهمترین روایت پیرامون کل روند صعودی چین لینک حول Zeus Capital می چرخد. این شرکت سرمایه گذاری علنا موضع تردید نسبت به چین لینک داشته است و پیش بینی کرد که قیمت این دارایی به شدت کاهش خواهد یافت. این شرکت در 9 آگوست گفت:

روایت” سریع ثروتمند شوید” یک شاخص واقعی برای دستکاری است. شما فقط می توانید برنده باشید، اگر چین لینک خود را قبل از رسیدن قیمت آن به صفر بفروشید.

یک سرمایه گذار ارز رمزنگاری به نام “لایت” اظهار داشت که Zeus Capital  یک موقعیت بزرگ فروش استقراضی در چین لینک دارد، که ظاهرا در معرض ضرر و زیان است. 

هنوز مشخص نیست که آیا یک فروشنده استقراضی می تواند تاثیر زیادی بر یک ارز رمزنگاری با حجم معاملات روزانه 2 میلیارد دلار داشته باشد یا نه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.