در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

از سرگیری فعالیت نهنگ های بیت کوین می تواند باعث نوسان قیمت شود

0 947


طبق گزارش ها، در عملکرد تعدادی از کیف پول های فعال بیت کوین که بسیاری از آنها مدت ها در حالت سکون قرار داشتند، فعالیت هایی مشاهده شد. این فعالیت ها می تواند منادی برخی جنبش های بزرگ در بازار باشد.

این گزارش طبق اطلاعات و تحلیل هایِ تحلیلگران در استارت آپ فلیپ ساید کریپتو که حمایت از صرافی بزرگ رمزنگاری کوین بیس را تضمین کرد و نیز موسسه ی کهنه کار در سرمایه گذاری ریسک پذیر به نام دیجیتال کارنسی گروپ (DCG) در ماه نوامبر است.

طبق اطلاعات استارت آپ فلیپ ساید از اکتبر 2018، شمار زیادی از دارندگان بیت کوین که مدت ها غیرفعال هستند، شروع به انتقال ارزهای خود کرده اند.

  • دارندگان غیر فعال به آن دسته از سرمایه گذارانی اطلاق می شود که بیت کوین های خود را بین 6 الی 30 ماه جا به جا نکرده اند.

در مجموع، طبق گزارشات موجودی بیت کوین های فعال از تابستان 2018، 40 درصد افزایش پیدا کرده است. اریک استون، سرپرست اطلاعات در فلیپ ساید اظهار کرد:

این قطعا تغییر بزرگی است و پتانسیل بیشتری برای نوسانات قیمت وجود خواهد داشت.

کیف پول های فعال سابقا نوسانات بزرگ تاریخی بیت کوین را در سال های 2015 و 2017 شعله ور ساختند. آنها در سال 2017 قیمت بیت کوین را به نرخ بی سابقه 20000 دلار رساندند.

دیوید بالتر، مدیر عامل فلیپ ساید تاکید کرد که بسیاری از دارندگان، به ویژه سرمایه گذاران بلند مدتی که در طول بازارهای ناپایدار چند سال گذشته بیکار بوده اند، اکنون فعالیت خود را آغاز کرده اند. اریک استون افزود، این روند می تواند ادامه یابد. وی می گوید:

ما دلیلی نمی بینیم که آنها برای دو سال دیگر بدون حرکت بمانند.

تراکم انبوه مالکیت ارزهای برتر رمزنگاری که طبق گزارشات 85 درصد تمام بیت کوین های موجود را شامل می شود، لقب نهنگ های بیت کوین را ایجاد کرده اند. میزان قابل توجه دارایی های نهنگ های بیت کوین به طور بالقوه قدرت لازم برای حرکت بازار را در اختیار آنها قرار می دهد.

در اواخر ماه اکتبر شرکت تحقیقاتی بلاک چین چینالیسز مطالعات خود را در مورد 32 کیف پول بزرگ بیت کوین منتشر کرد. بر اساس این گزارش این کیف پول ها در مجموع دارای یک میلیون بیت کوین هستند. این مقدار بر اساس قیمت حال حاضر برابر حدود 3.7 میلیارد دلار است. داده های این مطالعه نشان داد که در آن زمان فقط حدود یک سوم این به اصطلاح نهنگ های بیت کوین فعال بودند. مبادلات خالص آنها به طور کلی خرید بیت کوین در زمان کاهش قیمت بود. بنابراین این مطالعه به این نتیجه رسید که نهنگ ها مسئول نوسانات قیمت نیستند.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.