در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

تحول قیمتی ده ارز برتر: افزایش چشمگیر لایت کوین و اتریوم

0 657

روزی که سرمایه گذاران خبر های خوشی را برای لایت کوین و اتریوم داشتند، بازار با یک موج افزایشی و تغییراتی در ارزش بازار ارزهای برتر مواجه شد.

در این روند، لایت کوین (LTC) 30 درصد افزایش یافت و قیمت آن به بیش از 43 دلار رسید. لایت کوین که در مقابل طلای بازار (بیت کوین) مدت ها در جایگاه نقره قرار دارد، موفق به پیشی گرفتن از اییاس (EOS) شد و در رتبه چهارمین ارز بزرگ از نظر ارزش بازار قرار گرفت. علاوه بر اینکه لایت کوین یک تکیه گاه اصلی در بازار است، سرعت انجام تراکنش و کارمزدی آن نسبت به سرعت تراکنش و کارمزد بیت کوین بهبود یافته است. این امر منجر شد، فروش لایت کوین در میزان بیش از عرضه قرار گیرد. هنگامی که افزایش بی سابقه ی ارزهای دیجیتال در ماه دسامبر 2017 ارزش بازار رمزنگاری را به نزدیک یک تریلیارد دلار رساند، هر لایت کوین به قیمت بیش از 350 دلار افزایش پیدا کرد. در کاهش واپسین این افزایش، قیمت لایت کوین شاهد بیشترین افت نسبت به هر ارز دیگری بود. طوری که در حال حاضر اکثر سرمایه گذاران قیمت این ارز را کمتر از ارزش واقعی آن می دانند.

ارزش لایت کوین نیز به دلیل اعلام مشارکت بنیاد لایت کوین با شرکت توسعه بیم (Beam) با هدف ساخت یک پروتکل در راستای بهبود حریم خصوصی و مقیاس پذیری، افزایش یافت. بنیاد لایت کوین که نقش فعالی را در ترویج و رونق این ارز انجام داد، اخیرا در تلاشی هماهنگ از طریق آزمایش های منظم و مشارکت های جدید موجب بهبود این فناوری شد. نتیجه نهایی فعالیت ها، ایجاد یک “میدان آزمایش” برای ارزهای دیجیتال بوده است و لایت کوین اولین ارزی است که چنین ابداعاتی مانند سگویت، اتمیک سوئَپ و شبکه لایتنینگ روی آن اجرا شده است.

طبق پُست وبلاگ بیم در رابطه با مشارکت آن با لایت کوین، این پروتکل جدید به دنبال بهبود حریم خصوصی از طریق تراکنش های لایت کوین است:

ما تحقیقات خود را جهت ایجاد حریم خصوصی و قابلیت تعویض پذیری (fungibility) لایت کوین از طریق قابلیت تبدیل لایت کوین عادی به یک نوع دیگر لایت کوین بر روی زنجیره (on-chain) و بالعکس، شروع کرده ایم. با انجام چنین تعویضی، انجام تراکنش های کاملا محرمانه با استفاده از نوع دیگر لایت کوین مقدور خواهد شد.

در این تحول، قیمت اتریوم نیز نسبت به سایر ارزهای برتر رمزنگاری و افزایش کلی بازار، سبقت گرفت. همانند لایت کوین، اتریوم در طول بازار نزولی سال 2018، دستخوش فروش بیش از عرضه قرار گرفت و به سرمایه گذاران اتریوم امید بخشید که جدیدترین بازگشت قیمت حاکی ارزش پایدار آن خواهد بود. در حالی که این ارز از نظر ارزش بازار قادر به گرفتن جایگاه ریپل در رتبه ی دوم نشد، اما تفاوت ارزش بازار خود و ریپل را به مقدار اندک 300 میلیون دلار کاهش داد. هنگام نگارش این مقاله اتریوم 13 درصد نسبت به 24 ساعت گذشته افزایش داشته است. این افزایش، خط بحرانی که در 100 دلار ایجاد  شده بود را دفع کرده و قیمت اتریوم را به 118 دلار رساند.

ریپل و ترون نیز سودهای چشمگیری را بدست آوردند و قیمت آنها به ترتیب 6 و 5 درصد افزایش پیدا کرد. بیت کوین که در آخرین رکود قیمت بازار در سال 2019 به پایین ترین نقطه رسید، موفق شد به کسب قیمت 3600 دلار شد. در حال حاضر برخی از تحلیلگران میگویند بازار رمزنگاری در حال ورود به یک ناحیه سیستماتیک فروش بیش از عرضه است و با این حرکت جدید، یک بازگشت به سطوح نرمال قیمتی وجود خواهد داشت.

سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال حداقل بر اساس اطلاعات بدست آمده از یک مصاحبه فاش شده با رابرت جکسون، عضو هیئت مدیره کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا شایعه کردند، این کمیسیون در آینده یک صندوق قابل معامله (ETF) بیت کوین را تصویب خواهد کرد. همانطور که از پیش توسط خبرگزاری EWN گزارش شده است، جکسون گفت:

استانداردهایی را که ترتیب دیده ایم سرانجام باعث رضایت (نهادهای سرمایه گذاری) خواهد شد. امیدوارم اینطور باشد و من اینچنین تصور می کنم…گرفتن مهر تایید از نقدی ترین بازار های سرمایه در جهان سخت است و باید هم اینطور باشد.

با تصویب صندوق قابل معامله در بورس، سرمایه گذاران رمزنگاری سرانجام مژدگانی ورود سرمایه نهادها را که برای مدت هاست در انتظار آنها هستند، دریافت خواهند کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.