در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

تنها 64 درصد از IEO ها سودآور بوده اند

0 431

تحقیقات The Block نشان می دهد که اگر چه ارائه برخی پروژه ها به صورت عرضه اولیه ارز در صرافی(IEO) موفق بوده است، اما همه آنها سودآور نبوده اند.

IEO ها محبوب هستند، اما همیشه سودآور نیستند

در روز چهارشنبه محقق بلاک چین و ارزهای رمزنگاری، لری سرماک، در توئیتی جذاب موضوعی را در مورد عملکرد IEO ها در سال 2019 منتشر کرد.

به گفته مدیر تحقیقات The Block حدود 180 پروژه بلاک چین، بودجه خود را از طریق عرضه اولیه در صرافی تامین کرده اند و دست کم 40 صرافی میزبان حداقل یک IEO بوده اند.

سرماک در تصمیمی عاقلانه به جای بررسی IEO هایی که ممکن است در برخی صرافی ها دستکاری شده و جهش یا کاهش های شدیدی را نشان دهند، IEO هایی که در صرافی های مشروع و معتبر صورت گرفته بود  را بررسی کرد. صرافی های معتبر در کل میزبان 28 پروژه IEO بودند که از این تعداد 18 پروژه(64 درصد) بر حسب دلار سود داشتند. قابل ذکر است که کمتر از نیمی از این پروژه ها بر حسب بیت کوین نیز رشد داشتند و نسبت به بیت کوین سود بالاتری را ثبت کردند.

بایننس پیشرو در IEO های سودآور

صرافی بایننس در حال حاضر در میزبانی IEO های موفق پیشتاز است. این موضوع با توجه به توان این صرافی و بین المللی بودن آن، جای تعجب ندارد. گذشته از بایننس، چهار صرافی نسبتا ناشناخته(کوینال، ای مارکتز، بیت فورکس و پروبیت) میزبان 45 درصد از کل IEO ها بودند.

بر اساس داده های ارائه شده توسط The Block، جذابیت IEO ها به علت سودآوری بیش از حد آنها است. در سال جاری 12 پروژه بیش از 500 درصد سودآوری برای سرمایه گذاران خود داشتند. سرماک می گوید:

اما از آنجا که هدف بیشتر سرمایه گذاران از خرید این توکن ها، فروش آنها در قیمت بالاتر در چند ماه بعد است، قیمت هرگز پایدار نیست. حدود 75 درصد از پروژه ها، 50 درصد از ارزش خود را از دست داده اند و 39 درصد از پروژه ها 75 درصد افت ارزش داشته اند.

داده ها نشان می دهند که همبستگی قوی بین نوسان قیمت یک توکن، از زمانی که به بالاترین قیمت خود رسیده و تعداد روزهایی که از فروش توکن می گذرد، وجود  دارد.

با توجه به ماهیت ناپایدار و پرنوسان این توکن ها، سرماک توصیه می کند که سرمایه گذاران در انتخاب پروژه هایی که قصد سرمایه گذاری دارند، دقت نمایند و نیز توصیه می کند که در هیچ پروژه IEO، طولانی مدت سرمایه گذاری نکنند.

سرماک نتیجه می گیرد که تقریبا 75 درصد از پروژه ها پس از رسیدن به بالاترین قیمت خود در طی عرضه، 50 درصد از ارزش خود را از دست می دهند. وی اظهار داشت:

داده ها نشان می دهند که توکن های عرضه شده در IEO ها نمی توانند در طولانی مدت ارزش خود را حفظ کنند. بنابراین منطقی ترین استراتژی برای به حداکثر رساندن سود، سرمایه گذاری در IEO هایی است که توسط موفق ترین صرافی ها ارائه می شود و نیز نگهداری نکردن آنها در دراز مدت است. سرمایه گذاری بلند مدت را در چیزهای دیگر انجام دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.