در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افت دوباره قیمت بیت کوین؛ آیا موج فروش رخ می دهد؟

0 1,707

طی 24 ساعت گذشته قیمت بیت کوین باز هم دچار افت شد و پس از شکستن سطح 7000 دلار به سطح حمایت 6800 دلار نزدیک شد.

طبق آمار ارائه شده در کوین سرا این ارز رمزنگاری شده امروز تا قیمت 6830 دلار کاهش یافته است که کمترین قیمت از اواخر ماه نوامبر بود.

قیمت بیت کوین

این قیمت نشان دهنده افت بیش از 50 درصدی از بالاترین قیمت بیت کوین در سال 2019 بود که در ماه ژوئن رخ داد و قیمت به 13879 دلار رسید.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری Digital Capital Management، تیم انکینگ، خاطر نشان کرد که بیت کوین روند ثابتی را طی کرده و ماه ها است که روند نزولی داشته و در یک کانال نزولی مبادله می شود.

ذکر این نکته ضروری است که سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری بسیار پر ریسک بوده و بازار تا حد زیادی کنترل نشده است.

اما آیا پس از این کاهش اخیر، برترین ارز دیجیتال جهان وارد فاز فروش بیش از حد خواهد شد؟ بالاخره کی این ارز رمزنگاری از سطح کف خارج می شود؟

چندین تحلیلگر در این زمینه نظراتی را ارائه داده اند:

جان تودارو، مدیر تحقیقات ارزهای دیجیتال TradeBlock، ضمن اشاره به شاخص قدرت نسبی(RSI) (شاخصی برای تعیین این که آیا یک دارایی بیش از حد خریداری شده یا بیش از حد فروخته شده است) گفت:

با بررسی RSI مسلما نمی توان انتظار یک وضعیت غافلگیرانه(جهش قیمت) را داشت.

جو دیپاسکوال، مدیرعامل صندوق سرمایه گذاری ارزهای رمزنگاری BitBull Capital، چشم انداز مشابهی دارد و می گوید بیت کوین در حال حاضر به آستانه فروش بیش از حد نزدیک شده است.

آیا بیت کوین به سطح کف خود رسیده است؟

در مورد این که آیا بیت کوین به سطح کف خود رسیده است، برخی تحلیلگران معتقدند که این اتفاق نیفتاده است.

انکینگ گفت:

کاملا مشخص است که بیت کوین هنوز به سطح کف خود نرسیده است.

وی افزود:

پس از افزایش قیمت خیره کننده 42 درصدی در اواخر ماه اکتبر، قیمت بیت کوین همواره در یک کانال نزولی قرار داشته است.

پایین ترین قیمت در افت قبلی 6600 دلار بوده است که در صورت رسیدن قیمت به این سطح، تقریبا با اطمینان می توان گفت که نمی تواند این سطح را نگه دارد؛ زیرا بازار از نظر توان بازیابی سطح و حجم بسیار ضعیف است.

دیپاسکوال نیز نظر مشابهی دارد و معتقد است قیمت بیت کوین می تواند به راحتی در آینده ای نزدیک کاهش یابد. وی گفت:

این قیمت با یک سطح پشتیبانی بسیار ضعیف حدود 6800 دلار حمایت می شود که آخرین بار در تاریخ 12 و 13 مه آزمایش شد.

دیپاسکوال می گوید:

فشار افت قیمت همچنان ادامه دارد، زیرا میانگین متحرک 150 و 50 روزه کاهش یافته و از 9500 دلار و 8360 در ماه دسامبر به 9125 دلار و 8069 دلار در تاریخ امروز رسیده است.

تودارو می گوید که انتظار می رود فشار فروش به زودی قیمت را به سطح کف برساند. انکینگ معتقد است که بالاترین سطح کف ممکن، احتمالا سطح قیمتی 6000 دلار و یا کمی پایینتر خواهد بود. وی می گوید:

یک افت قیمت چشمگیر و اصلاح آن نشان دهنده رسیدن به سطح کف است، اما هنوز نشانه ای که به این سطح رسیده باشیم، وجود ندارد.

سایر آلت کوین ها نیز به دنبال ات قیمت بیت کوین، افت قیمت شدیدی را تجربه کردند. به طور کلی ارزش بازار در چند ساعت گذشته بیش از 7 میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داده است.

با این حال علاوه بر عوامل تکنیکالی که وجود دارد، افت قیمت بیت کوین ممکن است ناشی از واکنش به گزارشی باشد که اخیرا توسط Chainalysis منتشر شد. در این گزارش آمده است که عاملان طرح کلاهبرداری چینی پلاس توکن در حال نقد کردن ارزهای رمزنگاری خود هستند.

طرح پانزی پلاس توکن احتمالا بزرگترین کلاهبرداری انجام شده در تاریخ کوتاه ارزهای رمزنگاری است که طی آن 3 میلیارد دلار از طریق ارزهای رمزنگاری به ویژه بیت کوین و اتریوم از قربانیان کسب شده است.

منبع forbes bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.